Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Muzica mp3

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
patricia2014

patricia2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 26.01.2014
Buna,am facut cd cu muzica in format mp3 asa am vrut pe cd negru care scrie Traxdata cu Burnaware free....am pus vreo 25 de melodii si nu canta decat 8 pe dvd pleyer...dar dvd.ul e si in format mp3...nu inteleg care este problema...cd.ul sau programul..ma puteti ajuta?

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Mai are cineva dvd player in anul 2014?

#3
nealsmith

nealsmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 14.07.2014
Probabil durata melodiilor in total este mai mare decat suporta cd-ul.

#4
eu69

eu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 01.04.2011
Eu merg cu acest program,fara probleme:
https://cdburnerxp.se/ro/home

#5
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
La celelalte iti da eroare sau ce se intampla ?

#6
patricia2014

patricia2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 26.01.2014
mai demult am facut ale cd;uri si le citeste pe toate,acum nu inteleg de ce canta doar 8 melodii din 22,,,,,oare sunt cd;urile de vina?da in 2014 mai avem si parinti care pastraza si se impaca bine cu aparatura mai veche.. :)

#7
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Schimba discurile pe care scrii cu unele obisnuite ( nu negre ) .

#8
RWreless

RWreless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 24.07.2014

 gumball3000, on 01 august 2014 - 17:07, said:

Mai are cineva dvd player in anul 2014?

Haha, eu am chiar si casetofon de ala cu banda magnetica, il si folosesc, wow ce depasit pot fi.. Posted Image

#9
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014

 gumball3000, on 01 august 2014 - 17:07, said:

Mai are cineva dvd player in anul 2014?
Ce amuzant (incerci) esti.

#10
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,633
  • Înscris: 23.10.2006
Foloseste cea mai mica viteza de inregistrare a cd pe care o poti selecta.

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,151
  • Înscris: 07.02.2003

 gumball3000, on 01 august 2014 - 17:07, said:

Mai are cineva dvd player in anul 2014?
Bineinteles. Distrubiutia de baza de filme e inca pe dvd. Avantajul este pretul mic pe disc. DVD-ul va disparea ca suport filme majoritar poate prin 2018-2020 cine stie... om trai si om vedea.

 patricia2014, on 01 august 2014 - 16:49, said:

Buna,am facut cd cu muzica in format mp3 asa am vrut pe cd negru care scrie Traxdata cu Burnaware free....am pus vreo 25 de melodii si nu canta decat 8 pe dvd pleyer...dar dvd.ul e si in format mp3...nu inteleg care este problema...cd.ul sau programul..ma puteti ajuta?
Discul e oki, vezi cat ocupa melodiile.

 jeffy86able, on 01 august 2014 - 17:39, said:

Schimba discurile pe care scrii cu unele obisnuite ( nu negre ) .
In infrarosu sunt la fel de transparente ca cele obisnuite.

#12
silviuseal

silviuseal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 13.12.2013
Melodiile care nu pot fi redate de DVD player pot fi redate de calculator cu Media Player,Winamp sau oricare alt player pe care il ai instalat PC?
Ma gindesc ca poate sint corupte fisierele sau au o codare  mai ciudata care nu e recunoscuta de DVD player.

#13
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
DE curiozitate. Cu ce program le-ai facut?

#14
patricia2014

patricia2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 26.01.2014

 silviuseal, on 01 august 2014 - 19:42, said:

Melodiile care nu pot fi redate de DVD player pot fi redate de calculator cu Media Player,Winamp sau oricare alt player pe care il ai instalat PC?
Ma gindesc ca poate sint corupte fisierele sau au o codare  mai ciudata care nu e recunoscuta de DVD player.


da pot fi redate pe pc....ce este de facut daca pe pc le citeste si le reda iar in dvd nu?

#15
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
Dar de ce trebuie neaparat ca acele melodii sa fie redate de pe DVD player ?!

Lasand la o parte inflexibilitatea acestuia la citire, calitatea redarii e, in unele cazuri, mult mai jalnica decat o placa integrata de pe PC.
Mai bine duci niste cabluri pana la sistemul audio si dai la o parte DVD player-ul decat sa-i dai niste melodii sa "le cante".

Apropo, un CD player e 100lei.
Pentru mine unul e blasfemie sa redau muzica de pe un amarat de DVD player, ORICE unealta audio se descurca mai bine cu muzica decat un DVD player (bine, banuiesc ca n-a fost vreun DVD player de super fite) ...

In alta ordine de idei, acel DVD player n-are cumva USB ?

#16
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,156
  • Înscris: 16.10.2008
Poate DVD playerul citeste doar mp3-uri cu anumite caracteristici. Adica sa fie ,spre exemplu cu bitrate mai mare sau egal cu 128 kbps sau sa fie encodate cbr adica cu constant bitrate. Exista si encodare vbr adica variable bitrate ,e posibil ca unele aparate sa n-o "inghita".

#17
silviuseal

silviuseal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 13.12.2013
Ce model este DVD playerul,sa vedem ce specificatii are,ce tip de fisiere accepta?

#18
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,178
  • Înscris: 08.12.2006

 patricia2014, on 01 august 2014 - 16:49, said:

Buna,am facut cd cu muzica in format mp3 asa am vrut pe cd negru care scrie Traxdata cu Burnaware free....am pus vreo 25 de melodii si nu canta decat 8 pe dvd pleyer...dar dvd.ul e si in format mp3...nu inteleg care este problema...cd.ul sau programul..ma puteti ajuta?

Dacă e Traxdata Black e foarte posibil ca unitatea de citire a playerului să întâmpine dificultăţi, se mai întâmplă cu cd-uri colorate. Dacă e Traxdata negru "normal"  (al doilea ataşament) foarte probabil tot cd-ul e problema, sunt loturi şi loturi.
Pe de altă parte, dacă nu l-ai făcut cd audio (track) ci mp3 (date) e posibil ca problema să fie şi de la fişierele respective (denumirea fişierelor, de ex, cu caractere problematice pentru player), dvd playerul ar trebui să citească şi audio cd deci ai putea să le arzi pe cd în format audio cd.
Nu am folosit Burnaware free dar pentru ars audio cd poţi folosi cu încredere CdBurnerXP, tot free. Arde-l la 4x.

Vezi şi acest post:

 edigee, on 02 august 2014 - 15:06, said:

Poate DVD playerul citeste doar mp3-uri cu anumite caracteristici. Adica sa fie ,spre exemplu cu bitrate mai mare sau egal cu 128 kbps sau sa fie encodate cbr adica cu constant bitrate. Exista si encodare vbr adica variable bitrate ,e posibil ca unele aparate sa n-o "inghita".

 andreic, on 01 august 2014 - 19:32, said:

In infrarosu sunt la fel de transparente ca cele obisnuite.
Teoretic o fi, practic am întâlnit cazuri de unităţi optice care aveau probleme cu cd-uri "colorate".

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate