Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Internet - Parasire pagini

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 21.12.2013
De astazi sunt posesorul unui telefon cu Android (LG Optimus L9 II) si am o nedumerire care multora li se va parea stupida.
Este vorba de navigarea pe internet, mai exact despre cum se inchid paginile. Pana acum am avut un Nokia iar la el cand vroiam sa parasesc internetul aveam doua posibilitati: Tasta rosie sau Optiuni->Renuntati.
La acest model insa, dupa ce accesez mai multe pagini si vreau sa "ies" de pe net, singura optiune e tasta "inapoi" care, inainte de a ma scoate de pe internet, trece prin fiecare pagina accesata anterior. Ce trebuie sa fac(cum sa fac) sa ma scoata instant? (sa nu mai fiu nevoit sa dau Back de multe ori)

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
sa il stapanesti sanatos insa intrebarea asta si-au pus-o multi.
Lasa-l in pace .... ca sa stie si el ce faci tu. Oricum nu il poti inchide Posted Image
(Poti folosi alte programe Ex: Advanced Task Manager .... daca nu ma insel)
Nu am la dispozite un "droid" acum dar parca asa se numea

Edited by Mihai_3, 01 August 2014 - 13:44.


#3
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
manualul de utilizare il mai citeste cineva ?

#4
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Foloseşte butonul "Home", e la fel ca tasta roşie la Nokia.

Mai există varianta să ţii apăsat Back, dar fiecare app reacţionează altfel la asta, vezi ce face browserul tău, poate te ajută.

#5
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 21.12.2013

View Postopop, on 01 august 2014 - 13:43, said:

manualul de utilizare il mai citeste cineva ?
In manual sunt indicatii doar despre cum se deschid noi pagini/taburi, nimic despre inchidere

View Postwirespot, on 01 august 2014 - 13:48, said:

Foloseşte butonul "Home", e la fel ca tasta roşie la Nokia.

Multumesc! Asta era solutia, tasta "Home" + Inchide Chrome.

#6
critic

critic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.02.2007
Sau apesi tasta "Meniu", selectezi "Ferestre" si inchizi toate ferestrele deschise, chiar si cea curenta. Browserul se va incarca cu pagina de start si cand dai "Back", voila, se inchide browserul. :)
Folosirea de programe de kill nu este prima recomandare la nici o aplicatie, dar am observat si eu cam la 5% din aplicatiile pe Android ca nu sunt prea user-friendly in toate aspectele.

#7
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 19.02.2011
Pe Chrome ,cam acestia sunt pasii : deschizi cate pagini vrei si cand vrei sa iesi nu dai back...pur si simplu sus in dreapta unde sunt numerotate paginile deschise apesi pe casuta cu numarul paginii...apesi pe casuta cu numar , pagina se face un fel de "minimize", apesi pe x...si se inchide pagina, (nu trebuie sa dai back,decat ultima data dupa ce ai inchis toate paginile).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wOhaW-t-Dws?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by pedro2767, 01 August 2014 - 19:11.


#8
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 21.12.2013
Am gasit o varianta mai simpla. Sa folosesc in loc de Chrome, celalalt navigator(e un glob albastru sub care scrie internet). La el am optiunea "Iesire" iar la redeschidere imi deschide pagina Home.

#9
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 19.02.2011
Eu folosesc Chrome ,datorita posibilitatii de a sincroniza Chrome de pe telefon cu browserul Chrome de pe laptop...(conectat la contul google ,in caz de instalare Windows sau hard reset (instalare Rom) ,la telefon ...nu pierd paginile salvate la marcaje).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate