Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Cum s-a promovat tpu.ro ?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
zarl

zarl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.12.2013
Am auzit de o campanie mare si pe google oricum caut imi da postari de pe tpu , cu intrebari nu strategia care au aplicat-o.
Daca puteti sa imi dati articole pe care sa le citesc ar fi super ok deoarece poate uni poate au evitat anumite aspecte

#2
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
din cate stiu eu e aceeasi firma care se ocupa de realitateatv si realitate.net, libertatea.

S au spamat intre ei

#3
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014
Nu- chiar asa.  Am avut zilele astea un nepotel in vizita . Din vorba-n vorba am ajuns la intrebarea :
Ce faci daca vrei sa aflii ceva anume folosind internetul.
Raspunsul a venit fara nici o ezitare : TPU !
L-am intrebat : Ce inseamna de fapt TPU ?
Toti pentru unul !!!
Site-ul este extrem de popular intre piticoti !

#4
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
da asa e e foarte popular pentru media de varsta de 12-14 ani, insa cele mai multe backlink uri vin de pe domeniul realitatea.net, realitateatv   ....

#5
zarl

zarl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.12.2013
Deci s-a folosit metoda de punere de banere  pe site-urile partenere

si s-a targhetat cat s-a putut

Pe ce retele de socializare a fost facuta reclama.

#6
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
nu stiu acum sa iti zic exact ce metoda de promovare au avut. daca vrei neapart folosest un tool de seo si analizeaza le profilele de backlink uri

#7
zarl

zarl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.12.2013
La backlink uri am un programel care imi gaseste toate locurile unde pot introduce linkul meu
si 2 incerc sa gasesc tipi cu site-uri pe ro sa facem schimb de banere
O  sa fac 2 subdomenii unul de stiri si un forum
O sa doresc link catre domeniul principal si eu ofer de pe cel de stiri , dar vreau site-uri cu trafic
E o roata de linkuri si in felul asta nu intra nimeni la spam

#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
tpu.ro e un mister pt... adulti.
- din pct de vedere SEO e praf/tantari
- link-uri de pe site-urile cu PR mare Realitatea-Catavencu
- intrebari foarte pertinente, "de gaga", pe care site-urile si forumurile nu le abordeaza, fiind adesea de la sine intelese.

zarl, vremea unui site mic cu forum a trecut de ani buni, la fel aceste tehnici de links :)

De 2 ani e jale.

#9
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014

View Postzarl, on 01 august 2014 - 08:42, said:

Am auzit de o campanie mare si pe google oricum caut imi da postari de pe tpu , cu intrebari nu strategia care au aplicat-o.
Daca puteti sa imi dati articole pe care sa le citesc ar fi super ok deoarece poate uni poate au evitat anumite aspecte
Tu nu intelegi ca TPU este intradevar popular ?
Nu este nici o "smecherie " , GoGu , da aceste rezultate pentru ca nu are incotro , acolo se discuta despre ceea ce "cauti ".
Daca vrei sa promovezi, si sa ai acelasi succes, comparativ cu TPU , singura solutie cu adevarat viabila este sa faci propria ta adresa minim la fel de populara .
Nu vei reusi niciodata indiferent ce eforturi vei depune .

#10
zarl

zarl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.12.2013
Deci promovarea este cheia

Si eu doream un articol care sa surprinda toate aspectele pe care le-au facut

#11
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
De ce ai impresia ca cineva isi dezvaluie strategiile fie ele bune sau rele ?

#12
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014

View Postzarl, on 01 august 2014 - 10:20, said:

Deci promovarea este cheia

Si eu doream un articol care sa surprinda toate aspectele pe care le-au facut
Ma , tu ori esti prost ori esti prost .
Nu nnintelegi ca nu are nici o treaba promovarea ????
Poti sa promovezi tu indiferent prin ce metode, nu vei face absolut nimic.
Pentru simplu motiv ca daca o asemenea practica ar fi eficienta , atunci cand cineva foloseste motorul de cautare , GoGu l-ar trimite catre adresele  "promovate ".
Utilizatorul , foloseste GoGU, pentru faptul ca-l directioneaza undeva unde sa gaseasca raspunsurile cautate . In momentul in care GoGu-l trimite  "in maracini " , fix in secunda urmatoare utilizatorul il trimite in "maracini " pe GoGu.
In lumea IT, sunt "slava celui de SuS0, suficinte alternative pentru a dat orisicui posibilitatea de a folosi  "maracinii ".
Daca eu sciu in caseta de cautare tate, tatisoare, m...e, sex sau orice altceva imi trece mie prin capul cel mititel, GoGu ma va directiona acolo unde vreau eu, pe adresele  cu xxx , niciodata nu ma trimite pe site-ul tau unde p "promovezi " tu pacea si teoria economica comunista .

Edited by alexman6x6, 01 August 2014 - 10:42.


#13
numbledore

numbledore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.02.2014

View Postalexman6x6, on 01 august 2014 - 10:33, said:

Ma , tu ori esti prost ori esti prost .
Nu nnintelegi ca nu are nici o treaba promovarea ????
Poti sa promovezi tu indiferent prin ce metode, nu vei face absolut nimic.
Pentru simplu motiv ca daca o asemenea practica ar fi eficienta , atunci cand cineva foloseste motorul de cautare , GoGu l-ar trimite catre adresele  "promovate ".
Utilizatorul , foloseste GoGU, pentru faptul ca-l directioneaza undeva unde sa gaseasca raspunsurile cautate . In momentul in care GoGu-l trimite  "in maracini " , fix in secunda urmatoare utilizatorul il trimite in "maracini " pe GoGu.
In lumea IT, sunt "slava celui de SuS0, suficinte alternative pentru a dat orisicui posibilitatea de a folosi  "maracinii ".
Daca eu sciu in caseta de cautare tate, tatisoare, m...e, sex sau orice altceva imi trece mie prin capul cel mititel, GoGu ma va directiona acolo unde vreau eu, pe adresele  cu xxx , niciodata nu ma trimite pe site-ul tau unde p "promovezi " tu pacea si teoria economica comunista .


Nu fi asa rau ca te ia cu inima. Mai usor, trage aer in piept si calmeaza-te. Tipu ala de mai sus nu e prost, e cel mult plictisit ca da atentie unui cacat cu ochi ca tine, Vorbeste frumos ca sunt pe aici oameni mai batrani ca tactu bai Moflea.



Cat despre .. "TPU", gluma aia de site care e indexat de google din pura intamplare deoarece ala trebuie clar banat . La cat spam si idioti gasesti acolo poti face un film de comedie in toata regula, bineinteles ca nu e vorba de vreun backlink, la fel cum nu e vorba de vreo strategie, e vorba ca acolo se strang multi prosti si prostia domina, asta e tot secretul . Oricat trafic ai avea pe un site, omu cand intra pe un site de stiri il intereseaza stirile , intra cu un scop pe acel site, degeaba ii afisezi tu link-uri sau imagini cu sarmale , nu il va interesa, si chiar de ar exista si un astfel de grup de vizitatori, cat ar fi procentul ? Zic mult 5 % ? Cred ca da.

Seara buna!

#14
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014

View Postnumbledore, on 02 august 2014 - 01:52, said:


Cat despre .. "TPU", gluma aia de site care e indexat de google din pura intamplare deoarece ala trebuie clar banat .

Quote

Constantin Dăscălescu (1923-2003). Activist de partid, absolvent al Școlii Superioare de Partid de pe lângă CC al PCUS, membru al grupului aparatului de partid care l-a susținut pe Nicolae Ceaușescu în momentul luării puterii, prim secretar al Comitetului Județean Galați la mijlocul anilor 1970, secretar cu probleme organizatorice al CC, șeful secției cadre, prim-ministru al guvernului (1982-1989).
Te potrivesti perfect cu tipul asta , si el simtea placeri ascunse atunci cand era vorba de cenzura.
Ce treaba are  " idiotenia "  utilizatorilor acestui site cu faptul ca site-ul are trafic ?

#15
numbledore

numbledore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.02.2014
Mai citeste de vreo 2-3-4-6 ori ce am scris si intelegi tu singur, poate chiar reusesti sa imi schimbi parerea despre tine. Posted Image

#16
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014

View Postnumbledore, on 02 august 2014 - 12:30, said:

Mai citeste de vreo 2-3-4-6 ori ce am scris si intelegi tu singur, poate chiar reusesti sa imi schimbi parerea despre tine. Posted Image
Ce anume creziti dumneavoastra ca nu am inteles ?
Apelativul " moflea "
Ca "tatal meu " nu este cel mai batran animal terestru ? , mai sunt "pe aici " oameni mai batrani decat el ?
" cacat cu ochi "
Probabil ca si aceasta este o expresie pe care numai tu o intelegi ?]
Tipul respectiv este plictisit ? Pai daca este plictisit , si intelege fenomenul  de ce troleaza ? Daca esti atat de sigur ca stie ce se intampla si totusi troleaza , de ce nu-i faci raport.
Faptul  ca tu il "periezi " si faptul ca-i aprobi comportamentul ma face sa trag concluzia ca si tu esti un pic plictisit .

#17
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007

View Postalexman6x6, on 01 august 2014 - 10:33, said:

Ma , tu ori esti prost ori esti prost .
Nu nnintelegi ca nu are nici o treaba promovarea ????
Poti sa promovezi tu indiferent prin ce metode, nu vei face absolut nimic.
Pentru simplu motiv ca daca o asemenea practica ar fi eficienta , atunci cand cineva foloseste motorul de cautare , GoGu l-ar trimite catre adresele  "promovate ".
Utilizatorul , foloseste GoGU, pentru faptul ca-l directioneaza undeva unde sa gaseasca raspunsurile cautate . In momentul in care GoGu-l trimite  "in maracini " , fix in secunda urmatoare utilizatorul il trimite in "maracini " pe GoGu.
In lumea IT, sunt "slava celui de SuS0, suficinte alternative pentru a dat orisicui posibilitatea de a folosi  "maracinii ".
Daca eu sciu in caseta de cautare tate, tatisoare, m...e, sex sau orice altceva imi trece mie prin capul cel mititel, GoGu ma va directiona acolo unde vreau eu, pe adresele  cu xxx , niciodata nu ma trimite pe site-ul tau unde p "promovezi " tu pacea si teoria economica comunista .
esti gramada nenea. si invata sa te si exprimi si sa vorbesti.

#18
CountDownMe

CountDownMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 26.01.2012

View PostAdm, on 01 august 2014 - 09:54, said:

tpu.ro e un mister pt... adulti.
- din pct de vedere SEO e praf/tantari
- link-uri de pe site-urile cu PR mare Realitatea-Catavencu
- intrebari foarte pertinente, "de gaga", pe care site-urile si forumurile nu le abordeaza, fiind adesea de la sine intelese.

zarl, vremea unui site mic cu forum a trecut de ani buni, la fel aceste tehnici de links Posted Image

De 2 ani e jale.


Totusi, chit ca umbla ciutani de 15 ani, ori ca umbla oameni de 30+, tpu bate la fund softpedia pe parte de forum.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate