Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Kaufland - peste tot e la fel?

- - - - -
  • Please log in to reply
234 replies to this topic

#1
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
Cel mai mizer hypermarket din orasul meu.

Mancare de rahat in comparatie cu orice alt hypermarket, abc, carciuma sau ce vreti voi.

In zona unde sunt expuse produsele din carne pute ingrozitor. In celelalte zone putoarea e asigurata in aproape 50% din timp de tiganci care vin cu copiii probabil la furat.

Aproape de fiecare data astepti cel putin 10 minute sa platesti la casa. Cred ca au vreo 15, dar niciodata nu-s toate deschise. Mai au si tupeu sa afiseze pe un panou ca primesti 5 lei daca astepti mai mult de 5 minute. Nu le-am cerut niciodata desi nu mi s-a intamplat vreodata sa astept mai putin de 5 minute.

Multe din produse sunt desfacute, cutii goale, odata am luat ice coffee si era pe jumatate baut! Si e imposibil sa nu dai de cel putin o sticla care curge in zona unde sunt expuse sucurile si apa. Defapt tot timpul trebuie sa deschizi un bax nou, pt ca cele deschise curg.

As putea continua, de ex. n-au cosuri mici, trebuie sa-ti iei ori carucior ori sa cari produsele in mana. Dar ma opresc aici...

Stau f aproape de ei si mi-e la indemana, insa azi ultima picatura a umplut paharul. Sper sa detoneze un terorist o bomba acolo.

SI la voi e la fel sau doar Aradul e blestemat?

#2
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Nope, e foarte ok la noi. Desi nu merg prea des ca nu imi e in drum.

#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
nope
la noi, kaufland arata destul de civilizat
se confirma unele chestii referitoare la
"poduse sunt desfacute, cutii goale, odata am luat ice coffee si era pe jumatate baut! Si e imposibil sa nu dai de cel putin o sticla care curge in zona unde sunt expuse sucurile si apa. Defapt tot timpul trebuie sa deschizi un bax nou, pt ca cele deschise curg."
dar sunt cazuri izolate
au un stand pentru produse deteriorare sau care sunt gata sa expire si au reducere dar neatractiva

#4
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
Pai cum sa nu fie tupeu cand il tii pe om sa astepte de fiecare data, si sa-i zici sa ceara 5 lei daca il deranjeaza?
Nimeni n-o face de jena sau sila, si ei stiu asta

#5
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014

 Nemesis-, on 31 iulie 2014 - 01:00, said:

Pai cum sa nu fie tupeu cand il tii pe om sa astepte de fiecare data, si sa-i zici sa ceara 5 lei daca il deranjeaza?
Nimeni n-o face de jena sau sila, si ei stiu asta
Pai zeita , nu poate sa astepte 5 minute ? Printesa respectiva are pretentia sa beneficieze de o casa de marcat rezervata ? special destinata zeitelor >
Daca are 15 ron in buzunar sau, ceva credit pe un card are impresia ca este stapana lumii ? O fi asa, dar numai in dormitor.

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,791
  • Înscris: 07.06.2014

 Nemesis-, on 31 iulie 2014 - 00:41, said:

Cel mai mizer hypermarket din orasul meu.

Mancare de rahat in comparatie cu orice alt hypermarket, abc, carciuma sau ce vreti voi.

In zona unde sunt expuse produsele din carne pute ingrozitor. In celelalte zone putoarea e asigurata in aproape 50% din timp de tiganci care vin cu copiii probabil la furat.

Aproape de fiecare data astepti cel putin 10 minute sa platesti la casa. Cred ca au vreo 15, dar niciodata nu-s toate deschise. Mai au si tupeu sa afiseze pe un panou ca primesti 5 lei daca astepti mai mult de 5 minute. Nu le-am cerut niciodata desi nu mi s-a intamplat vreodata sa astept mai putin de 5 minute.

Multe din produse sunt desfacute, cutii goale, odata am luat ice coffee si era pe jumatate baut! Si e imposibil sa nu dai de cel putin o sticla care curge in zona unde sunt expuse sucurile si apa. Defapt tot timpul trebuie sa deschizi un bax nou, pt ca cele deschise curg.

As putea continua, de ex. n-au cosuri mici, trebuie sa-ti iei ori carucior ori sa cari produsele in mana. Dar ma opresc aici...

Stau f aproape de ei si mi-e la indemana, insa azi ultima picatura a umplut paharul. Sper sa detoneze un terorist o bomba acolo.

SI la voi e la fel sau doar Aradul e blestemat?

daca e atat de mizer, de ce mai merge lumea acolo? de ce mai cumpara de la ei? ar fi trebuit sa de-a faliment la cum expui tu situatia. iar in privinta tiganilor, e vina lor? nu sunt resisti asa cum esti tu acum cu ei, nici eu nu ii suport, insa si ei sunt clienti ca si tine, ca mine, ca oricine. ca au si alte scopuri acolo, este alta poveste de care sa se ocupe respectivii, nu fura din buzunaru tau daca ai grija de el, asa ca mergi mai departe si inghite.

am vazut eu cum se fura direct la casa de fata cu casiera si n-a zis nimeni nimic, dar tin sa mentionez ca nu era tigan, asa ca nu sunt ei singurii care desfac cutii sau mai cine stie ce.

plus de asta, produsul din raft este acelasi ca in alte magazine, cum adica e de rahat? daca mergi in alt magazin iei acelasi rahat. asa ca gata cu exagerarile, ca nu e nici carciuma dupa cum te exprimi, inca n-am vazut terase deschise in magazin si sa se stea la bere.

#7
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
au si o farmacie in magazin si langa ea e un fel de terasa. vizavi se vand bilete la bingo.
cand iesi din magazin, langa carucioare e un soi de "fast-food" lipit de ei, unde se vand mici si bere.

"insa si ei sunt clienti ca si tine".
hai lasa ca is 35 de grade si alea vin cu fuste de piranda. cred ca e destul de clara intentia lor.
dar nah cand aia de la "paza si protectie" is niste leshinati sigur ca-si fac de cap

#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,791
  • Înscris: 07.06.2014
pai vb de magazinul in sine, nu de cei ce au spatii inchiriate acolo, cam incurci borcanele. asa este si in carefour, dar acolo se pare ca n-ai nimic de comentat.

afara langa carucioare este al lor, este special facut de ei, insa nu sunt sigur de acea bere daca se vinde la fast food-ul lor. iar avand in vedere ca este afara, cu ce te deranjeaza pe tine inauntru? te apasa gandul ca aia stau afara in caldura pe cand altii stau lejer la racoare in magazin?

#9
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,494
  • Înscris: 14.08.2007
La Bistrita sunt mult mai ok decat zici acolo ... si nici la cozi nu stai peste 5 minute (cel putin de cand sunt doua, cand era doar unul se intampla sa stai peste 5 minute dar casele erau deschise toate de obicei). Ei zic ca iti dau 5 lei daca stai mai mult de 5 minute si nu sunt toate casele deschise. Prin Cluj ajung prea rar la Kaufland, dar nici acolo nu sunt probleme majore cum zici tu.

E drept ca in Bistrita Kauflandurile sunt cele mai "tari" supermarketuri/hypermarketuri, adica nu exista ceva cu oferta la fel de bogata ca si Kaufland, toate celelalte sunt mai mici. Mai au marfuri distruse/turtite, dar asta apar peste tot ocazional (le scapa clientii pe jos, etc).

Edited by utopium, 31 July 2014 - 01:34.


#10
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
In Klaufland Colentina situatia este mai civilizata. Nu exista sticle sparte in baxuri desfacute, si nu numai.
Singurul minus sesizat te mine, sunt  capacele/usile  de pe lazile/vitrinele frigorifice, unde se tine produse congelate ( carne, peste, legume, inghetata). Sunt jegarite (ti-e scarba sa pui mana, sa glisezi capacul ala) de parca nu au mai fost spalate de saptamani. Plus ca la majoritatea acelori capace glisante/usi, lipsesc manerele.
In schimb, cel mai murdat  este magazinul Cora (tot din Bucuresti). Cum a fost el odata, si cum a ajuns.
Apropo, te-ai gandit ca, probabil clientela este de vina pentru situatia Kaufland-ului "tau". Pirandele alea, si cu puradeii aia, sa-si infiga degetele si sa desfaca sticle de suc, bere, lapte, etc, si sa le verse prin magazin....zilnic?

LE situatia se poate rezolva democratic, prin "emigrarea" cumparatorului. Nu prin "nu-mi place mie, sa se interzica!", si nici prin bombe.
Zici ca nu te deranjeaza terasele, deci sunt ingaduite. Dar daca  ii deranjeaza pe altii? Pana la urma se gaseste cineva sa le "interzica" si pe alea.

Edited by Lolopoco, 31 July 2014 - 01:57.


#11
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

E drept ca in Bistrita Kauflandurile sunt cele mai "tari" supermarketuri/hypermarketuri, adica nu exista ceva cu oferta la fel de bogata ca si Kaufland,
da auchan si cora ce are? ca sa nu ma izic de carrefour...

Quote

n schimb, cel mai murdat  este magazinul Cora
si core parca sunt vreo 3

#12
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 03.02.2009
eu am patit-o la prima data cind am pus piciorul intr-un k.era k colentina aproape proaspat deschis.pe raftul cu borcanele de bulion care erau expuse direct in cutia cu talaj cum venise direct din depozit ..fatase o ,sobolonozoaika' si colcaiau puisori prin talaj.incepusera niste ,,colorati''mai instariti sa urle la pirande unde ia adus pe ei .aveam atunci telefon cu camera vga dar tot am putut sa filmez ceva pina a vazut un angajat si a luat cutia cu totul.am trimis filmarea la protv si cred ca 5 zile am urmarit stirile si nimic de sobolani in supermarket.de kakat si protv si hypermarketul k.nu am mai calcat in acest magazin de atunci.

#13
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
Pai asta si fac, emigrez 10 km pana la Billa. Aia cu bomba am zis-o la nervi, sper ca n-o luati in serios Posted Image
Dintre toate magazinele din Arad, Kaufland e de departe cel mai infect

#14
AntonL

AntonL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 26.05.2014

 Nemesis-, on 31 iulie 2014 - 01:57, said:

Pai asta si fac, emigrez 10 km pana la Billa. Aia cu bomba am zis-o la nervi, sper ca n-o luati in serios Posted Image
Dintre toate magazinele din Arad, Kaufland e de departe cel mai infect
daca ziceai chestia asta in America, maine dimineata te plimbai sigur in curte la Guantanamo.

#15
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
Ai vazut tu prea multe filme.
Is americanii mai prostalai de felu lor, dar nici chiar asa

#16
AntonL

AntonL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 26.05.2014

 Nemesis-, on 31 iulie 2014 - 02:02, said:

Ai vazut tu prea multe filme.
Is americanii mai prostalai de felu lor, dar nici chiar asa
te mananca ? nu te potolesti ?
ai fost sa-ti cumperi bautura si nu ti-au dat aia ?

#17
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
@cfrtriaj, in Carrefour Colentina era o pisica (cred ca era si gestanta, la cum arata. Astfel se explica si "teleportarea" la acea locatie....clientii astia) ce se plimba printre standuri si mieuna dragastos la clienti. Multa lume o mangaia in timp ce o si filmau cu telefoanele mobile (printre care si eu). Am sesizat un agent de paza despre situatia si mi-am continuat "excursia". Peste cca 40 min ma intorc in acel loc ( de curiozitate daca mai este pisica), iar pisica era tot acolo, stand la poze cu "turistii".

Edited by Lolopoco, 31 July 2014 - 02:07.


#18
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
chiar asa, apropo de animale, in fata la kaufland - caini comunitari.
probabil din cauza acelui fast-food

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate