Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Zonga & Seenow (abonament RED)

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
_HardCore_78

_HardCore_78

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.07.2014
Conform contractului accesul la cele doua servicii este gratuit timp de 3 luni insa in contract nu se specifica ce se intampla dupa terminarea celor 3 luni de gratuitate...clientul este sau nu taxat daca nu foloseste aceste servicii...
@Vodafone : un raspuns daca esti amabil

#2
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,346
  • Înscris: 20.10.2006
Dupa cele 3 luni ai acces la freezone pe seenow tot gratuit, contracost in restul aplicatiei. Zonga nu stiu cum e.

#3
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,963
  • Înscris: 09.05.2009

 _HardCore_78, on 30 iulie 2014 - 18:39, said:

Conform contractului accesul la cele doua servicii este gratuit timp de 3 luni insa in contract nu se specifica ce se intampla dupa terminarea celor 3 luni de gratuitate...clientul este sau nu taxat daca nu foloseste aceste servicii...
2.99+tva, cat timp mentii serviciul activ. Daca il dezactivezi nu ma platesti nimic! :)

#4
_HardCore_78

_HardCore_78

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.07.2014
Foarte "interesanta" si "legala" abordare a celor de la Trilulilu Music...zilele trecute a primit maica-mea un sms de la Vodafone cu un user si parola pentru a accesa Zonga...dupa ce am facut acum niste sapaturi pe internet am aflat ca poti renunta la acest serviciu daca trimiti un sms cu "STOP" la 966...partea interesanta este raspunsul primit dupa trimiterea acestui sms a fost : "Nu ai serviciul Zonga activ".
Acelas sms l-am primit si eu de la Vodafone si cand am trimis si eu acum sms la 966 am primit acelas mesaj : "Nu ai serviciul Zonga activ"

#5
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare!

Pentru activare cont Zonga trimiti SMS cu textul ZONGA la 966. Daca nu doresti pastrarea serviciului contracost dupa cele 3 luni(2,99 euro fara TVA), trimite oricand mesaj cu textul STOP inainte de incheierea celor trei luni.

Cat despre Seenow, intra aici http://www.seenow.ro/recuperare-parola si introdu emailul de forma numarultau(10cifre)@seenow.ro. Vei primi prin SMS parola aferenta contului de Seenow, putand mai apoi sa il asociezi cu o adresa de email de a ta.

#6
tetea

tetea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.05.2005
Pentru un abonament nou, sa inteleg ca, daca folosesc sau nu Zonga si Seenow, trebuie sa sun sau sa strimit sms pentru dezactivare, altfel voi fi taxat dupa 3 luni?  Asa este?

Edited by tetea, 31 July 2014 - 11:01.


#7
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, tetea!

Doar pentru Zonga, conform indcatiilor de mai sus si doar daca initial iti activezi contul. Pentru Seenow, ca sa folosesti in continuare dupa cele 3 luni, vei putea achizitiona pachete pentru TV/filme separat prin reincarcarea contului.

#8
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
Se poate combina un cont existent de seenow cu un alt cont oferit de vodafone de 3 luni, in sensul ca cine are deja seenow cum poate beneficia de cele 3 luni de la vodafone ?

#9
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, cattani!

Doar in cazul in care ai facut o reinnoire de abonament si ai avut deja cele trei luni de gratuitate, da. Lasa-ne, te rugam, un mesaj privat cu numarul de telefon si contul aferent de Zonga pentru a verifica situatia ta.

#10
_HardCore_78

_HardCore_78

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.07.2014

 Vodafone, on 31 iulie 2014 - 12:30, said:

Salut, tetea!

Doar pentru Zonga, conform indcatiilor de mai sus si doar daca initial iti activezi contul. Pentru Seenow, ca sa folosesti in continuare dupa cele 3 luni, vei putea achizitiona pachete pentru TV/filme separat prin reincarcarea contului.

Si daca contul de Zonga a fost activat automat cum este in cazul  meu si al mamei....mai trebuie ca dupa cele 3 luni sa trimit sms cu "STOP" la 966?

#11
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, _HardCore_78!

In cazul in care nu mai doresti sa beneficiezi de aceste servicii dupa epuizarea celor 3 luni de gratuitate, este necesar sa trimiti un mesaj cu textul STOP la numarul scurt 966.

Multumesc!

#12
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
Seen now ofera doua servicii . Primul este "Tv by Vodafone" care este gratis 3 luni si al doilea serviciu este "TV" care costa 2 euro pe luna.
Servicul "TV by Vodafone" contine sectiunea de documetare care nu este in serviciul "TV" cu 2 euro. Insa "TV" are mai multe posturi.

Intrebarea este: dupa 3 luni de gratuitate cum mai poti avea acces la "TV by Vodafone" deoarece acesta nu are un cost lunar precizat pe undeva ?

later edit: exista pachetul avantaj care contine ce este in pachetul TV by vodafone

va multumesc !

Edited by cattani, 01 August 2014 - 14:07.


#13
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,346
  • Înscris: 20.10.2006
Si exista si sectiunea freezone care e disponibila gratuit pentru toti clientii Vodafone. Insa sunt putine posturi tv, mai mult radio.

#14
Nek14

Nek14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 01.04.2010
Salut deci eu daca am red 19 facut acum 2 saptamani am acces gratuit sa vizionez orice din seenow timp de 3 luni si traficul de net nu se taxeaza 24 de luni nu?

#15
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, Nek14!

Impreuna cu abonamentul RED19, beneficiezi de 3 luni acces gratuit in aplicatia Seenow, sectiunea TV by Vodafone. Traficul de internet nu se contorizeaza in aplicatia de pe mobil, mai exact pe APN-ul live.vodafone.com.

In cazul in care intampini probleme cu credentialele aplicatiei Seenow, te rog sa imi oferi prin mesaj privat numarul abonamentului de telefon sau internet.

Multumesc!

#16
Nek14

Nek14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 01.04.2010
Da.. am facut asta de la ora 15 se pare ca l-ai citit de doua ori si niciun raspuns?

Edited by Nek14, 06 August 2014 - 23:42.


#17
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, Nek14!

Imi cer scuze pentru raspunsul tardiv, situatia s-a datorat unei probleme intampinate cu functionalitatea forumului.

Te rog sa imi spui daca pasii oferiti prin mesaj privat au ajutat la remedierea situatiei.

Multumesc!

#18
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 13.01.2013
Am primit si eu sms ca m au umplut de respect, oferindu mi 3 luni de Gonga si de 3 luni de unseen moka.
Nu multumesc, n am chef ca dupa cele 3 luni sa mi le bage pe factura cum au mai facut cu zonga, daca vreau tv am digi online iar daca vreau muzica am youtube.
Sa le stapaniti sanatosi !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate