Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Acapella in FL Studio

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Salut !
[Nu stiu daca am postat unde trebuie dar chiar nu pot sa imi dau seama unde ar fi bine...]


Stie cineva un tutorial bun despre cum sa faci o piesa acapella ( nu stiu daca m-am exprimat bine ) in FL Studio  , ma rog , cum e aici [ [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UAVsT0Pzm2E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ]
Am gasit ceva pe YT , cica sa incerc cu Voice Trap dar iese foarte urat...
Am mai gasit tot pe YT  ceva , e ceva mai bine decat cu Voice Trap dar e mare ecou..


Stiu ca perfect nu are cum sa iasa , voce clara dar nici ce am gasit pana acuma...

#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Nu ai cum. Ce e in clipu' asta probabil e varianta de la studio. Singura modalitate ar fi daca ai o varianta inregistrata asa:
http://en.wikipedia....track_recording

da, poti izola canele. Desigur mai sunt smecherii cu audacity insa nu poti scoate muzica cu totu' fara sa distorsionezi in vreun fel si vocea...

#3
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Pai am spus mai sus ca sunt constient ca nu poate iesi ca in studio , dar totusi , am gasit unele care sunt cat de cat bune...
Si oricum , eu am zis ca o sa le fac si o sa le pun pe YouTube pentru ca am vazut ca sunt cautate dar nimeni nu pune nimic.. Sau ori pun si sunt bune dar contra cost ( pun pe YT doar 30 de secunde sa zicem si pentru restu` platesti ) sau gasesti care suna foarte urat... Si oricum , cine le foloseste le foloseste pentru remixuri ( mai mult le fac ptr. mine ) deci in remix si daca sunt unele scapari minore nu se cam aud , repet , dupa ce ai remixat melodia..

#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,048
  • Înscris: 10.09.2005
Nu ai voie sa le pui pe youtube fara acordul scris al autorilor. Cum a zis si colegul ce ai pus tu acolo nu e scos cu nici un program, e scos din programul in care a fost facuta melodia. O melodie se face pe canale, adica fiecare instrument pe un canal, vocile la fel. Ceea ce ai in format mp3 sau wav, e formatul final cu trackurile suprapuse si nu prea mai ai cum sa le scoti perfect.

#5
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Cu neavutul nu stiu de ce ar interesa pe cineva.. M-am interesat si de asta si din cate vad sunt unele puse de mult timp , deci nu a avut nimeni problema cu ei..
In legatura cu melodia ce am pus`o eu mai sus, am luat una la nimereala , dar , repet , am gasit unele care nu sunt perfecte , se aude ceva pe fundal, asa ceva caut sa fac..

#6
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,048
  • Înscris: 10.09.2005
Nu e vorba ca ar interesa pe cineva de aici sau nu, o sa iti dea copyright claim daca melodia nu este facuta de tine. Incearca si o sa vezi. Aia care au pus pe youtube au acordul scris, altfel ar lua ban de la youtube fara discutii, mai ales ca le si monetizeaza.

#7
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Ma rog , lasam idea cu YT-ul.
Oricum sunt si siteuri unde gasesti piese acapella si fara sa dea cineva acordul..

Pe mine ma intereseaza strict problema mea cu facutul piesei ...




Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate