Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Site web gratuit

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Adi234

Adi234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.11.2013
Treaba stă cam așa.Vreau să invăț să fac site-uri web cât mai bine posibil.Am încercat să fac site-uri pentru mine dar de fiecare dată imi vin idei de site pe care le știu deja face.Am nevoie de niște noi limite,să văd unde nu mai știu face și să învăț si treaba aia!Așa că m-am gândit că poate ar fi cineva pe care l-aș putea ajuta făcându-i site-ul web gratuit.În acest mod aș putea să incep și un portofoliu . Știu face site-uri web dinamice(PHP,MySQL)cu panou de administrare(Adăugare meniu,articol,ștergere etc).Cu partea de design stau mai prost,nu prea știu face logo-uri pentru site-uri Posted Image .Am două site-uri terminate,unul propriu iar unul pentru o cunoștință(ambele nepublicate încă).[ http://static.md/f65e8bfbc99d47c6e12b77ce03456d4c.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://static.md/e178380d13ddd267a9fc1470931a12ac.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Dacă există persoane pe care le-aș putea ajuta,mă pot contacta aici,pe privat sau pe adresa de mail [email protected] Posted Image

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,751
  • Înscris: 09.05.2005
Ai de lucrat mult la design si usability, nu poti face portofoliu cu site-uri gen. Vezi template-urile de pe themeforest.net ca sa-ti faci o idee ce se cere in ziua de azi.

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,183
  • Înscris: 24.02.2007
Stabileste mai intai pe ce cale vrei sa te indrepti: design grafic sau programare.
Daca pe design, vezi ce ti-a recomandat LensFlare mai sus.
Daca vrei programare, incearca, de exemplu, sa faci un blog/forum (de la 0) customizabil, cu diferite skin-uri, suport pentru plug-in-uri etc.

#4
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,968
  • Înscris: 02.12.2007
Cel mai bine e sa te apuci sa reproduci siteuri deja existente. Nu face mocangeli pentru nimeni.

Edited by Tipiric, 30 July 2014 - 14:18.


#5
Adi234

Adi234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.11.2013

View PostTipiric, on 30 iulie 2014 - 14:18, said:

Cel mai bine e sa te apuci sa reproduci siteuri deja existente. Nu face mocangeli pentru nimeni.
Cred că ar fi mai productiv dacă aş ajuta pe cineva,simplu fapt că fac un site mot-a-mot nu ajută pe nimeni cu nimic(inafară de mine)

View PostLensFlare, on 30 iulie 2014 - 12:36, said:

Ai de lucrat mult la design si usability, nu poti face portofoliu cu site-uri gen. Vezi template-urile de pe themeforest.net ca sa-ti faci o idee ce se cere in ziua de azi.
Nu prea cunosc termenul usability,deci trebuie să le fac mai simple ca design sau cum vine?

View Postdani.user, on 30 iulie 2014 - 12:42, said:

Stabileste mai intai pe ce cale vrei sa te indrepti: design grafic sau programare.
Daca pe design, vezi ce ti-a recomandat LensFlare mai sus.
Daca vrei programare, incearca, de exemplu, sa faci un blog/forum (de la 0) customizabil, cu diferite skin-uri, suport pentru plug-in-uri etc.
Cum am spus nu prea mă pricep la desenat Posted Image vreau să evoluez in programare.Sper să fie cineva care are nevoie de un blog sau ceva .

Edited by Adi234, 30 July 2014 - 16:35.


#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,706
  • Înscris: 10.12.2006
Am eu nevoie, poti face ce zic aici http://forum.softped...geoip-redirect/ ?

#7
Adi234

Adi234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.11.2013

View PostSfPetru, on 30 iulie 2014 - 16:40, said:

Am eu nevoie, poti face ce zic aici http://forum.softped...geoip-redirect/ ?
Cred că am o idee cum s-ar face ceea ce vrei tu . Dacă scrii articole in mai multe limbi salvez in baza de date titlul articolului şi limba in care este scris,apoi când utilizatorul intră în contentul paginii apare articolul in limba utilizatorului. Am să incerc!

#8
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,968
  • Înscris: 02.12.2007

View PostAdi234, on 30 iulie 2014 - 16:34, said:

Cred că ar fi mai productiv dacă aş ajuta pe cineva,simplu fapt că fac un site mot-a-mot nu ajută pe nimeni cu nimic(inafară de mine)
Si cand o sa te apuci de treaba serioasa o sa te confrunti cu puhoaie de clienti care vor vrea mocangeli sau site-uri intregi la pret de un covrig. Si o sa te intrebi apoi de ce exista puhoaiele astea. Pai d'aia!

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,706
  • Înscris: 10.12.2006
Asta e, si eu pe vremuri m-am luat sa fac magazin virtual pe o suta de euro, eram cel mai fericit. Pana a venit clientul cu faze "nu exista 'nu se poate', orice e posibil", si doar magazin virtual visam noptile, gandindu-ma la solutii.
Dar tocmai genul asta de experiente te fac sa inveti mai repede.

#10
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,183
  • Înscris: 24.02.2007
Lucrand la inceput pentru tine, nu ajuti (direct) pe nimeni, dar, mai important, nu incurci.
Web-ul asta e un domeniu complex, si e foarte usor, mai ales la inceput, sa faci un site plin de vulnerabilitati.

Faci cuiva un site, creste afacerea, si dupa cateva luni intra cineva si isi bate joc de el (exploateaza tehnic). Ce faci apoi cand te suna disperat beneficiarul?

#11
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
De el, de clientii lui, de afacerea lui... Asa cum un site poate sa creasca rapid veniturile, asa poate sa le si traga in jos.

Oricum, multora

Quote

nu li se intampla pentru ca nu are nimeni nimic cu ei
.

#12
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,968
  • Înscris: 02.12.2007

View Postdani.user, on 30 iulie 2014 - 21:25, said:

Faci cuiva un site, creste afacerea, si dupa cateva luni intra cineva si isi bate joc de el (exploateaza tehnic). Ce faci apoi cand te suna disperat beneficiarul?
Il bagi in pzda ma-sii! Adica dupa ce ca i-ai facut site-ul moca tot el cu gura mare?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate