Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

versuri proprii

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
injur trecutul si prezentul/ sunt limitat n-am gasit defectul/ care ma adus
in starea care sunt/ nu gasesc revelatia care ma face sa castig eventul
cica ziua trece si am mancat doar o felie cu unt/ iti vine sa slobozesti pe penis tot ce ai in cap/
eu ma stresez si dau cateva rime de rap/te oripileaza gestul meu obscen / te rog atarna-ma pe replica mai mare a lu' big ben/
ai vrut sa scoti la iveala ce eu candva am gandit/ ti-am aratat tot de ceea ce sunt dezgustat si scarbit/ in ritmul asta ti-am zis papa si te-am parasit/
ai ajuns la sentimente mai bune oare? sau mai rau ai orbit?/ spui ca am inteles gresit tot ce se intampla in viata/ mai tarziu o sa spui ca fiecare din greseli invata/
am vrut sa imi asigur viitorul/ cand am vazut ca e o tragedie sa scoti la inaintare toporul/ am vrut sa fiu asa cum as fi putut poate liber si independent/ tu ai tras cu pusca ca ma considerai 50 cent/
imi vorbesti despre responsabilitate/ eu te intreb raportat la cine frate/ am inteles ca trebuie sa imi trag singur ce viata ofera/ am inteles ca nu am timp de altii si am timp de cariera/ te-ai suparat ca m-am suparat si-am calcat peste altii/
ghinion cei din jur nu se comporta ca si cum imi sunt fratii/ te supara ce zic eu/ ai o alta experienta de viata si ai trait altceva decat am trait eu/ i-am rugat pe ai mei sa inceteze pana nu ajung la puscarie/ pentru un omor comis din imprudenta si prostie/
te superi si acum o dai la intors/ spui ca de fapt iti plac banii si mie nu-mi place acest joc periculos/ din cauza ta nu mai stiu cand am avut dreptate/ greselile mele oricat ar fi minore nu sunt iertate / constat ca odata ce nu o sa cred in bani no sa mai cred niciodata/
voi lasa bucuria pentru alta data/ fericirea poate sa astepte/ atunci cand putem sa o ardem cult sa spunem ganduri destepte/ cauti sa rezolvi ceva in societate / oricum nu mai cauta ca fiecare stie sa-si faca parte/ te-ai infuriat si ai uitat de dialog/ va fi al noului razboi prolog/
in 90 iliescu a chemat minerii/ i-ai chema si tu dar azi ai vila in primaverii/ crezi sau nu ca vorba dulce mult aduce/ vei vedea ca acest capitalism incet te seduce/ vrei sa iti impui propria varianta/ sa te opui marelui licurici e o varinta cam riscanta/ vrei sa o arzi rosu extrem/
o sa ajungi sa spui ca nu mai facem ce vrem/ acum este razboi pe viata si pe moarte/ intre doua tabere pe care ideologia le desparte/ ca in orice razboi va fi si-un pierzator/ si cel ce stabileste legile un invingator/ ai dus totul la dezbinare/ pana la urma vezi ca in razboiul asta se moare/ faci pact cand cu vestul cand cu estul/
stii ca pana la urma cineva plateste pretul/ ma intrebi ce cred despre iubire bineinteles/ eu spun ca e asa de complicat incat nimic n-am inteles/ pareri sunt peste tot si daca nu imi intelegi confuzia/ te rog la modul serios sa-mi pui halatul,sa bagi seringa si perfuzia/
ti-e greu de crezut ca acum o ard nevinovat/ e greu si pentru mine si ce am incercat am incercat/
realizez incet ca nimeni de fapt nu are timp si vointa sa te asculte cand ai nevoie mai mare/ si ca toti traiesc in ura si razbunare/ ca atare/ vars la randul meu o razbunare crunta/ sa se aleaga praful de lumea asta sluta/ degeaba te uiti la mine uimit ca nu imi mai pasa/ am suflet de gheata si o ignoranta crasa/ evit sistematic sa imi deschid mintea/ chinul si straduinta nu mi-a adus nimica/
ar trebui la final sa intrezaresc adevarul/ dar nu se vede nimic la orizont si blestem cerul/ spunand toate aceste iti prezint viata mea/ poate imi pun in dumnezeu sau diavol increderea

#2
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
N-ai treaba pe nisa asta. Reprofileaza-te!

#3
AntonL

AntonL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 26.05.2014
oribil; esti .... pustiu

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu e oribil; e de-a dreptul deprimant. Probabil că a făcut aceste versuri în timp ce îngrijea cultura de canabis.Posted Image
Dar... vorba lui Caragiu, de care vyctoras1985 sigur n-a auzit: viaţa e sursa. Dacă asta-i viaţa de acum, atunci trebuie să învăţăm din ea. Prin urmare, textul lui vyctoras1985 ar trebui pus pe lista subiectelor pentru Bacalaureat 2015, pentru analiză de text; nu de alta, dar m-am săturat să văd 90% picaţi, vreau să văd măcar 50% admişi.

Înjură trecutul şi prezentul, probabil că viitor este decadentul. Din trecut fac parte şi Eminescu, Caragiale etc.
Şi hai să-l iertăm pe jumătate pe vyctoras1985, fiindcă recunoaşte el însuşi că e limitat.Posted Image
Nu prea mi-e clară treaba cu slobozirea, dar poate că se referea la ruta Urziceni-Slobozia parcursă în tenişi.Posted Image

Şi poate că topicul trebuie mutat pe aria Medicină: te rog la modul serios sa-mi pui halatul,sa bagi seringa si perfuzia

#5
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Lasa-te!Posted Image

#6
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
multumesc de incurajari promit ca mai incerc! vezi ce face mistocareala.....

sunt si spiritual

#7
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Nu mai incerca! Ascult de cand ma stiu rap si esti pe langa total, n-ai nici cea mai mica treaba cu realitatea. Te rugam, FA ALTCEVA!!

#8
nickamericanu

nickamericanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.02.2011
vyctoras, orice are un inceput, asa ca, ni-i stress :P

#9
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
Iata scorul hateri/persoane cu bun simt. Din cate am vazut eu indiferent cine ai fi si ce ai face cam asta e proportia 6-7 hateri la un like.

#10
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014
Ca in spatele oricarui ucigas sta un tablou de familie desprins dintr-un cui
Al unui copil devenit o umbra ramasa a nimanui
Inchisa de-o eclipsa a majoritatii ce sta in fata Soarelui
Si a minoritatii ipocrite trezite dar prostite de culorile ecranului
E ca in Evul Mediu populatia e impinsa catre credinta
Condamna oameni de stiinta si e convinsa
ca duce lipsa de Biserici si de predici
D-aia tara e gasita de ingeri si abandonata de medici
N-o sa te salveze nimeni cand cazi tare
A-nceput procesu de dezintegrare
Te ademenesc cu tot felu' de placeri letale
Te hranesc cu reziduri ca pe animale
Si in final o sa te arda ca pe metale ca n-o sa mai fie spatii funerare

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8JnOCAXo5YQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
Super tare
hai ca incerc si eu ceva

Au ajuns pe tv toti incultii invatati de incultura
de cand patronii au uitat de bun simt si masura
se da cu cenzura
la versuri inteligente iesite pe gura
in schimb se promoveaza orice scursura
care nu stie sa dea din dantura
pitipoance apar incontinuu pe sticla
a plecat de acasa a uitat pana si a cui e fiica
a imbratisat cu placere codul imoral
atata timp cat e modelul perfect legal
de a se realiza
imi pare rau ca la tv s-a mutata centura
o generatie intreaga prostita prin influenta
cand prostia pe sticla face act de prezenta
romanii cumpara show-ul ieftin de duzina
la programe tampite se uita tot lucratorul in uzina
intelectualitatea are o voce preas stearsa
cand marea mare a prostiei peste ei se revarsa
copii ramasi practic singuri pe lume
ce nu stiu decat stouri ieftine si glume

Oricum le ai mai bine ca mine

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate