Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Nedumerire rezervare bilet Tarom

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
Salut,

Pe 12 voi face primul meu zbor cu avionul, pe o cursa interna de la Timisoara la Bucuresti. Pe de-o parte am ceva treaba acolo, pe de alta voi experimenta zborul cu avionul. Am rezervat deja si primit E-ticket-ul pe mail, in schimb am o nedumerire. In procesul de rezervare mi s-a solicitat ca document de identitate: pasaport sau buletin. Am selectat buletin si acolo spunea sa completez numarul. Nu a specificat nimic de serie. Am completat numarul si totul a fost ok. Pe site-ul Tarom nu se specifica nicaieri asta si nici in procesul de inregistrare. Credeti ca as avea ceva probleme? Check-in-ul abia cu 30 de ore il pot face.

#2
arianna_D

arianna_D

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.07.2008
Cred ca e ok. Eu de ex am scanat doar pasaportul in check-inurile de la OTP si a fost ok. N-am dat vreun numar sau ceva. Nu vad de ce la buletine ar fi mai complicat. Te duci la ghiseul aferent zborului/companiei tale si vorbesti direct Posted Image.
Iti vor da probabil 2 bilete, unul dus, unul intors, plus inca ceva, cu datelor zborului, instructiuni etc (e de pastrat si ala - deci 3 foitze de aceeasi dimensiune).

Cel mai bine, fiind primul tau zbor, te duci la aeroport direct daca nu stai departe, pe 11 aug (cu 30 de ore inainte, cand or fi alea). Iti dau biletul si pe 12 te prezinti direct la poarta (dupa ce treci prin filtrele de securitate). Mergi direct la aeroport si intreaba orice nelamurire! Angajatii din aeroporturi sunt destul de draguti si te ajuta. Plus ca e un zbor intern.

Edited by arianna_D, 30 July 2014 - 03:20.


#3
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
Asta ma gandesc si eu, ca e ok pana la urma. Nu zice nicaieri pe site sa trec seria cu totul, ci doar numarul. Pana la urma care ar fi probabilitatea sa fie doi oameni cu acelasi nume si acelasi numar de buletin dar serie diferita? Haha.

Merci mult pentru raspuns. Daca mai ofera cineva alte informatii le astept aici.

#4
arianna_D

arianna_D

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.07.2008

 l0calh0st, on 30 iulie 2014 - 03:17, said:

Asta ma gandesc si eu, ca e ok pana la urma. Nu zice nicaieri pe site sa trec seria cu totul, ci doar numarul. Pana la urma care ar fi probabilitatea sa fie doi oameni cu acelasi nume si acelasi numar de buletin dar serie diferita? Haha.

Merci mult pentru raspuns. Daca mai ofera cineva alte informatii le astept aici.

Exact!! Ai nr de la ticket, ei au numele tau, te prezinti cu buletinul -fetzele corespund Posted Image)  Nici nu au voie am impresia sa ceara seria cu totul, fiind online treaba. Enjoy your flight! Posted Image

Edited by arianna_D, 30 July 2014 - 03:26.


#5
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Merge doar cu numarul, chiar si pe curse externe.

#6
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Timisoara - Bucuresti cu escala prin Ukraina ?

Edited by beku111, 30 July 2014 - 08:36.


#7
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
nu te mai stresa,  te duci in ziua respectiva la check in si iti ridici biletul .

#8
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
@Spadan @tak30ver multumesc mult pentru raspuns, m-am lamurit acum.
@beku111 da, chiar prin regiunea Donetsk

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate