Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

abonament liga 1

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
djiancarlo

djiancarlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.11.2013
As vrea sa-mi fac un abonament special pentru meciurile din liga 1, adica sa pot urmari Look si Look Plus. Ma gandeam fie sa ma abonez la SeeNow. Ca si optiuni as mai avea Orange Go (nu prea stiu ce presupune, nici daca trebuie sa fiu abonat la ei la telefonie) sau dolce tv, pe siteul carora nu gasesc foarte multe informatii. Apare, in schimb,Transilvania Live in lista de canale.

Ce m-ati sfatui?

#2
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Esti sigur ca firma ta de cablu nu va oferi aceste posturi?

#3
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Atata timp cat exista internet si nspe mii de posibilitati de vizionare live streaming... de ce sa mai platesti in plus? Doar ca sa fie la TV?

#4
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007

 Venboteam, on 29 iulie 2014 - 20:33, said:

Esti sigur ca firma ta de cablu nu va oferi aceste posturi?

Da' tu esti sigur ca le va oferi? :)

Seenow pe un an e 36 de euro ...

#5
djiancarlo

djiancarlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.11.2013
Ma gandesc ca e vorba de o calitate superioara a imaginii daca tot dau un ban, nu?

Sunt abonat la RCS.

#6
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008

 djiancarlo, on 29 iulie 2014 - 21:30, said:

Ma gandesc ca e vorba de o calitate superioara a imaginii daca tot dau un ban, nu?

Sunt abonat la RCS.

La dolce/seenow streamurile erau 480p, acum observ ca le-au schimbat in 1024x576 sau 720p (la unele meciuri), la spice sunt 720x576, la tvgo orange streamurile-s 704x396...

Edited by JohnnyZet, 29 July 2014 - 21:56.


#7
djiancarlo

djiancarlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.11.2013
Pai dolce are si liga 1? Ca in lista aia apare doar Transilvania Live. Iar preturile, sau mai bine zis abonamentele, care sunt?

#8
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008
Cele doua posturi (Look TV si Look PLus) sunt pe dolcetv.ro. Daca vor ramane in grila sau nu, asta nu stiu. Oricum, momentan observ ca nu cer bani pt ele, fiind gratis pentru utilizatorii Romtelecom.
In privinta Seenow, abonamentul pt cele 2 posturi e de 5 euro pe luna.
In cazul Spice, ai cele 2 posturi incluse in pachetul RO: Total Pack, ce costa 9 euro.
La Orange, abonamentul care sa includa ambele posturi costa 7 euro.

Cam astea-s preturile la prima vedere. Poate or fi si alti provideri, insa nu-i cunosc pe toti (nu ma intereseaza Liga 1, asa ca nu am cautat prea mult).

Edited by JohnnyZet, 29 July 2014 - 23:18.


#9
djiancarlo

djiancarlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.11.2013
Dar eu, ca abonat rcs la net, pot vedea respectivele posturi pe dolcetv, platind o anumita suma pe luna?

Cand vorbeam de orange m-am referit la Orange Go, abonamentul pentru laptop. Vad ca la abonamentul de 4 euro apar si cele doua posturi. Dar nu-s abonat orange, asa ca intervine aceeasi intrebare: pot beneficia de acest serviciu?

#10
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

 utopium, on 29 iulie 2014 - 21:18, said:

Da' tu esti sigur ca le va oferi? Posted Image
Atat timp cat nu stiam la ce firma e abonat, nu aveam de unde sa stiu daca firma i le va oferi.
Iar in ceea ce ma priveste, sunt absolut sigur ca, cel putin una din firmele la care sunt abonat, mi le va oferi. Desi, sincer, nu ma intereseaza, atat timp cat pentru mine nu prezinta interes mai mult de 7-8 meciuri pe sezon. Posted Image

#11
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007

 Venboteam, on 30 iulie 2014 - 07:02, said:

Atat timp cat nu stiam la ce firma e abonat, nu aveam de unde sa stiu daca firma i le va oferi.
Pai parca e una singura (importanta) care inca nu transmite canalele respective :)

#12
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Mai sunt si altele (importante) care nu au anuntat nimic oficial. ;)

#13
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007
Dar transmit momentan liga 1 :)

#14
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Eu nu am spus ca nu transmit! :)

#15
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008

 djiancarlo, on 30 iulie 2014 - 00:30, said:

Dar eu, ca abonat rcs la net, pot vedea respectivele posturi pe dolcetv, platind o anumita suma pe luna?

Cand vorbeam de orange m-am referit la Orange Go, abonamentul pentru laptop. Vad ca la abonamentul de 4 euro apar si cele doua posturi. Dar nu-s abonat orange, asa ca intervine aceeasi intrebare: pot beneficia de acest serviciu?

Referitor la dolce, nu stiu. Trimite-le un mesaj.
Referitor la Orange Go, observ ca acum sunt ambele programe incluse in pachetul de 4 euro. Pana acum cateva zile doar Look Plus (parca) era inclus in pachetul de 4, celalalt fiind inclus in pachetul de 7 euro.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate