Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

As dori sa ma apuc de un sport de contact, am nevoie de cateva sfaturi.

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
l3mon_aid

l3mon_aid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.07.2014
Salut! Baiat, 19 ani, 1.82m si 75 kg. Caut un sport de practicat, nu doar pentru a-mi dezvolta capacitatile de autoaparare (mai bine zis forma decat dezvolta, avand in vedere ca-s cam inexistente), desi cam asta ar fi scopul principal, dar si pentru a ma ajuta sa ma dezvolt atat pe plan fizic, cat si pe cel moral. As dori asadar cateva recomandari si ceva descrieri pentru fiecare dintre acestea.

Cateva mentionari, sunt la facultate si sunt si angajat la o firma, deci in privinta timpului liber s-ar putea sa am ceva probleme. Programul la munca este insa unul flexibil, pot lipsi cateva ore in zilele lucratoare intrucat am posibilitatea de a recupera in week-enduri. Probleme vor fi insa cu orarul de facultate, deci primul lucru care m-ar interesa ar fi timpul necesar dedicarii pentru sportul respectiv. Al doilea lucru care m-ar interesa ar fi suma de bani, let's say lunara, ce ar fi necesara. Stiu ca sumele pot varia enorm de la caz la caz insa o aproximare ar fi bine venita.

Multumesc anticipat!

#2
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014

 l3mon_aid, on 29 iulie 2014 - 17:28, said:

Stiu ca sumele pot varia enorm de la caz la caz insa o aproximare ar fi bine venita.
Multumesc anticipat!
Pretul unei operatii de rinoplastie ,  e de 1300 euro cu controale cu tot si internare de o zi.

Edited by alexman6x6, 29 July 2014 - 17:45.


#3
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Nu exista autoaparare cu corpu'... ca cine te ataca te ataca cu bata, cutit, cu haita etc...

#4
lestef

lestef

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,089
  • Înscris: 12.02.2014
Cam 100 de lei e abonamentul lunar in medie + echipamentul : kimono, centura sau manusi de box, bandaje, tibiere, mai apoi casca de box si proteza dentara ( o sa ai nevoi de ele cam dupa o luna dupa ce inveti miscarile cat de cat corect in oglinda si la sac si apoi o sa faci cu partener).
Sporturi de contact: box, kickboxing, mma, karate.... si multe altele. Tie cam ce ti-ar placea ? Inaltimea te recomada la mai toate sporturile, nu esti nici mic, dar nici prea inalt.
Cauta si tu pe YT si vezi cam ce-ti spune inima, daca ai o idee mai vorbim apoi.
Daca vrei muschi mergi la sala de forta.

Edited by lestef, 29 July 2014 - 17:56.


#5
Socrate1970

Socrate1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 17.06.2008
Daca esti din Bucuresti, un search pe Google: budogymclub.
Bafta!

#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007

 l3mon_aid, on 29 iulie 2014 - 17:28, said:

Salut!  Caut un sport de practicat, nu doar pentru a-mi dezvolta capacitatile de autoaparare (mai bine zis forma decat dezvolta, avand in vedere ca-s cam inexistente),
salut! Tie ti se potriveste atletismul. Sprint accelerat urmat de alergare de rezistenta.

#7
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Iai-Jutsu

#8
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014

 slai, on 29 iulie 2014 - 18:33, said:

salut! Tie ti se potriveste atletismul. Sprint accelerat urmat de alergare de rezistenta.
Posted Image
Posted Image
Ce anume lucrezi ?
Ai 19 anisori , esti student , ai program de lucru flexibil ?
Ceva nu se potriveste !

Edited by alexman6x6, 29 July 2014 - 18:50.


#9
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 02.12.2007
Alege un sport practic fara chestii exotice adica balet oriental. Eu as alege Krav Maga, daca nu gasesti instructor bun in zona ta alege karate.

#10
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Alege si tu ceva si tine-o tot inainte. Krav Maga este foarte bun , daca vrei ceva care sa te durifice extrem , baga Kyokushin , sau Thai Box , sali de Kick Boxing sint peste tot , tu singur stii la cita violenta si durere te poti expune.

#11
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,877
  • Înscris: 10.02.2011

 slai, on 29 iulie 2014 - 18:33, said:

Sprint accelerat urmat de alergare de rezistenta.
Mai intai alergatul usor si abia apoi la sfarsit sprintul ca altfel face febra.Posted Image

#12
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
Pai nu, ca mai intai se-antreneaza cu maidanezii din cartier, si abia cand capata rezistenta, "iese-n lume". :)

#13
Stormi

Stormi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 03.08.2014
Judo.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate