Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

"Femeile nu ar trebui sa rada in public"

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
293 replies to this topic

#1
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

Quote

Femeile nu ar trebui sa rada in public in Turcia, spune vicepremierul Bulent Arinc intr-un discurs referitor la "coruptia morala din tara". Bulent Arinc a profitat de o intalnire in care se discuta sarbatoarea Eid Al-Fitr (sfarsitul ramadanului) pentru a condamna regresia morala, consumerismul si chiar utilizarea excesiva a telefoanelor mobile.
Acesta a pledat pentru castitate atat la barbati, cat si la femei si a condamnat televiziunea si mass media pentru transformarea adolescentilor in "dependenti de sex", raporteaza Hurriyet Daily News, citat de The Independent.
"Barbatul nu va fi un afemeiat. El va fi legat de sotia lui. El isi va iubi copiii. Femeia nu va rade in public. Nu va fi provocatoare prin atitudine si isi va proteja castitatea", a spus Arinc.
El a cerut poporului turc sa incerce sa redescopere Coranul si sa stopeze regresia morala.
"Unde sunt fetele noastre, care au putin fard pe obraz, care isi apleaca capul si isi intorc ochii atunci cand ne uitam la chipurile lor, devenind astfel simbolul castitatii?", a intrebat vicepremierul Turciei.
http://www.hotnews.r...rada-public.htm

Corect, sa nu mai rada, ci sa se hilizeasca. Ce idei mai au si unii. Posted Image

#2
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Mda... Evul Mediu se intoarce...    :death:

#3
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
pai nene daca ma uit la una inseamna ca imi place. la ei se interzice ce iti place? sai foot in turban
daca iti place de una si sentimentul e reciproc atunci de ce sa nu iti lasi nevasta? pana la urma n-a zis nimeni ca iti intalnesti neaparat iubirea din prima.

io fi ciuda ca vreunu ia furat gagica .....

#4
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,513
  • Înscris: 20.10.2006
Ce aberatie si discriminare mai e si asta ?

#5
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
si turcia cica se vrea in UE...

#6
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Prostii planetei.

#7
Zxcvbndx

Zxcvbndx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 14.04.2014
Poate vreo iubire de-a lui n-avea toti dintii in gura..
On: Am inteles ca respectivul va sta legat de sotie, am inteles ca respectivul cuplu are si copil, cei doi se poarta ca atare, dar cum vrea sa isi mai protejeze femeia castitatea, odata ce are copil? Posted Image O fi copilul infiat...

Edited by Zxcvbndx, 29 July 2014 - 17:01.


#8
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Eu n-am nimic cu musulmanii sau ce sunt ei acolo, dar nu inteleg, de ce numai ei se gandesc la legi cretine cu aspect de ev mediu?

#9
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
in turcia nu au sanse sa bage legi de asta extremiste ca le sare populatia in cap in piata. dar in tari une musulmanii, islamistii sunt la putere e jale mare. evul mediu

#10
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009
Ar fi o catastrofă ca statul laic al lui Ataturk sa se reîntoarcă la coranul mistic... Aici chiar sper să nu-i scape americanii din mâna.

#11
nealsmith

nealsmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 14.07.2014
Se schimba usor usor constitutia cu Coranul

#12
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
Ba mie mi s-ar parea interesant ca femeile sa se rada in public.

#13
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
Am citit undeva ca turcii au cel mai mic iq din eurasia, putin sub cel al romanilor :)

#14
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
din partea mea: siktir, arinc!

Edited by chique, 29 July 2014 - 22:39.


#15
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012
Cica rasu' nu-i interzis in Coran. Nici macar in cazu' damelor. Nea vicele demonstreaza, cel mult, ca habar n-are ce scrie in cartulia lor de capatai.

Da' cea mai tare e chestia asta :

Quote

Barbatul nu va fi un afemeiat

Io personal n-am auzit de turcalete venit in Romania care sa nu vrea sa sparga normele in ceea ce priveste sexu'. Acu', nu zic, e posibil ca-n viziunea lu' nea vicele "femei" sa fie doar turcoaicele, est-europenecele crestine fiind orice altceva, numa femei nu.

View PostNemesis-, on 29 iulie 2014 - 18:36, said:

Am citit undeva ca turcii au cel mai mic iq din eurasia, putin sub cel al romanilor Posted Image

Arabii-l au pe al' mai mic. Chestie de selectie naturala, aia prea destepti nu supravietuiesc prea mult p-acolo. Da' in orice caz, nici turcaletii nu-s prea departe. D-aia sunt de tot rahatu' aia care imprumuta elementele "culturale" specifice mahalalelor turcesti. Facand treaba asta respectivii recunosc in public faptu' ca le plac "valorile" unora care-s cam redusi mintal. Cine se aseamana se aduna.

#16
leogoto

leogoto

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,001
  • Înscris: 01.12.2010

View Postchaosss, on 29 iulie 2014 - 16:47, said:

http://www.hotnews.r...rada-public.htm
Corect, sa nu mai rada, ci sa se hilizeasca. Ce idei mai au si unii.
75 de milioane de turci. cu adevarat cata frunza cata iarba.
deci ce se intampla nu mi se pare amuzant, deloc.

#17
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
nu toti turcii sunt idioti. ca dovada, evenimentele din piata taxim, din toamna trecuta.

#18
leogoto

leogoto

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,001
  • Înscris: 01.12.2010

View Postchique, on 29 iulie 2014 - 22:38, said:

din partea mea: siktir, arinc!
da, din doo vorbe practic l-ai spart pe prapaditul ala.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate