Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Intact vrea să lanseze o rețea de cablu în București

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
[ https://i.imgur.com/hor4ND0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Intact Satellite, parte a grupului Intact, a depus la Consiliul Național al Audiovizualului documentația în vederea obținerii aviz de retransmisie pentru o rețea de cablu. Potrivit informațiilor obținute de paginademedia.ro, rețeaua va purta numele de CATV Intact Cable, iar acoperirea va fi, pentru moment, zona București.
Data lansării nu este cunoscută încă însă Consiliul Național al Audiovizualului urmează să facă un raport de inspecție, așa cum cer reglementările.
Potrivit documentației, CATV Intact Cable are în jur de 35 de acorduri de retransmisie (inclusiv posturile din lista must carry).
Paginademedia.ro a anunțat încă din luna mai a acestui an că Intact Satellite a obținut dreptul de a fi distribuitor de programe. Potrivit ANCOM – Autoritatea Națională pentru Administrare și Reglementare în Comunicații, societatea a obținut la 8 mai dreptul de a opera pe două tipuri de rețele sau servicii de comunicații electronice. Printre acestea: distribuția de programe TV.

Cele două drepturi obținute de Intact Satellite:
- Servicii de comunicații electronice destinate publicului: Retransmisia serviciilor de programe media audiovizuale liniare către utilizatorii finali
- Rețele publice de comunicații electronice: Rețele publice terestre cu acces la punct fix sau cu mobilitate limitată.

Sursa: http://www.paginadem...u-in-bucuresti/

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Treaba e buna
Inca un jucator pe piata care poate duce la scaderea preturilor

#3
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Mult succes lor, nu vad cum s-ar putea impune pe piata (si-n bucuresti, unde este saturata piata) dar ce stiu eu, stiu ei mai bine.

#4
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Nu isi mai fac dth? :D
Se pregatesc pentru iesirea din must-carry, cand vor zbura din grila celorlalti operatori?Posted Image
Ca au experiente de acest gen si cu RDS si cu UPC (Focussat)...

#5
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013

View Postn-amname, on 29 iulie 2014 - 14:09, said:

Mult succes lor, nu vad cum s-ar putea impune pe piata (si-n bucuresti, unde este saturata piata) dar ce stiu eu, stiu ei mai bine.

Saturata -da. Concurentiala - ba.

Sunt destule zone unde ai fie RCS ori UPC, nu si ambele. Si-au impartit feudele inca din vremea Astralului.

#6
T@V

T@V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 09.07.2007
Dincolo era mai ieftin...
Pai DTH-ul e scump mon cher. Asa, fibra optica-i la preturi derizorii. Iei imediat o autorizatie de la Primarie, angajezi cativa Dorei sa se suie pe stalpi si sa intinda, si aia e. Pe unde nu se poate, dai cota parte la NetCity si aia e. Voi de ce credeti ca a impanzit RDS-ul tara de firba pe toti stalpii, si DTH-ul l-a lasat aproape sa moara?
Pai la satelit e pe bani taticu. Si Varanul poate in tarisoara asta s-o puna de fel si fel de invarteli (asa cum a facut si RDS-ul pe local). La satelit poti sa ai tu toti epoletii din lume si ochii cei mai albastri. Acolo daca nu platesti, iti suspenda serviciul. Instant.

#7
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View PostKyth, on 29 iulie 2014 - 14:15, said:

Sunt destule zone unde ai fie RCS ori UPC, nu si ambele. Si-au impartit feudele inca din vremea Astralului.
Exact

#8
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Mai ieftin ieseau cu achizitionarea unui multiplex digital.

#9
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Nu stiu ce vor ei sa faca dar un lucru e cert daca ies din must-carry vor avea o mare problema financiara si asta nu cred ca o pot rezolva cu o retea de cablu in Bucuresti decat daca muta toate people-meterele in reteaua lor si astfel vor creste brusc audientele dupa ce ies din grila tuturor operatorilor.

#10
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Eu sper sa se afle ca de fapt sunt in càrdasie cu Laura Georgescu, si sa inchida si Intact Media!

#11
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
ce sanse sa aibe?ce forta financiara  are ? e un purice pe langa elefanti gen :rcsrds ,upc,romtelecom!

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sunt curios dacă în alea 35 de programe intră DIGI 24, U TV, 1 Music Channel RO. şi H!T Music Channel RO..

#13
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Off: voua nu vi se pare ca cladirea asta a lor seamana cu o fereastra de puscarie? Posted Image :notangel:

Edited by pufonel, 29 July 2014 - 22:00.


#14
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

View Postalfa_alfa, on 29 iulie 2014 - 20:50, said:

Sunt curios dacă în alea 35 de programe intră DIGI 24, U TV, 1 Music Channel RO. şi H!T Music Channel RO..

Avand in vedere ca Digi24 este in must-carry vor fi OBLIGATI SA il bage in grila deci DA DIGI24 o sa fie in grila acestui operator de cablu.

#15
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postdanielavram, on 29 iulie 2014 - 23:28, said:



Avand in vedere ca Digi24 este in must-carry vor fi OBLIGATI SA il bage in grila deci DA DIGI24 o sa fie in grila acestui operator de cablu.
E cumva la UPC si nu stiu eu ?

Teoretic ar trebui sa fie, practic se pot fofila usor.

#16
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Mai țineți minte ce zicea DD că va da el receivere ca să prindă lumea OTV-ul, după ce l-au mazilit ăia de la CNA? S-a dus pe "apa sâmbetei" "proiectul" lui!
Varanul va pune un tarif mare pe rețeaua asta!
Primul client al său va fi "Micky Șoricelul", acest italiano-albanez născut și crescut în Oltenia!

Edited by matyred, 31 July 2014 - 16:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate