Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

gonartroza sau altceva!?!

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
spike38

spike38

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.07.2014
Salut
Ma numesc Bogdan,am 37 de ani si as vrea sa explic un pic problemele mele,pe care le am la genunchi.
Am dureri si instabilitate a genunchilor,crepitatii puternice,in special cand urc scarile. Pot flexa genunchii,dar la o anumita deschidere a genunchiului simt dureri f puternice.
Ma poate ajuta si sfatui cineva in legatura cu problema asta? Multumesc

Am uitat sa mentionez ca acele crepitatii se simt puternic doar in spatele rotulelor.Ce poate fi!?!

#2
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,882
  • Înscris: 31.03.2003
Greu de spus, poate a inceput ca o laxitate ligamentara, oricum recomandarea ar fi un consult ortopedic si eventual apoi un RMN.

#3
spike38

spike38

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.07.2014
Multumesc mult! Voi reveni cu detalii dupa consult.

#4
ascu

ascu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 01.04.2014
Ceva de genul am si eu, genunchiul stang.
Dureri , mici ce-i drept , au inceput cu vreo 4ani in urma. Acum doi ani, prin aprilie, s-au amplificat. Calcam cu durere, nu-l mai puteam flexa decat 80%, nu puteam sta pe vine, ma intepa, nu ma mai puteam roti in siguranta pe el, cand urcam scari il simteam ca se "infierbanta", ma trezemu cateodata din somn durerile... In august am decis sa merg la ortoped; am facut vreo 2radiografii, dupa interpretarea lor de catre medic, a decis sa fac un CT. Cu acesta am mers la Universitar (la un domn prof.dr. conferential). Medicamente recomandate: o crema (nu mai retin numele) si Vimovo, cu mentiunea sa revin la control in septembrie (2013). Nu am revenit la control, durerile continuau cu mici pauze. In ianuarie (2014) am avut o perioada in care practic credeam ca daca ma duc la medic ajung direct pe masa de operatie. Am gasit pe internet ceva discutii legate de dureri articulare. Si am incercat si eu sa merg pe medicatia aia: piascledine 300 (una /zi)+cartilaj de rechin (4/zi in 2 prize).Am inceput tratamentul,  l-am urmat luna de luna, insa  luna trecuta (iulie) l-am intrerupt. Am de cand sa fac pauza cca 2 luni si sa-l reiau pt inca cateva luni.Acum nu mai am dureri, pot flexa in totalitate piciorul, nu mai simt durere la mers, insa mai simt cateodata un mic junghi la genunchi. Daca vor reveni durerile la fel cum au fost va trebui sa merg iar la medic , insa pana atunci...

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Nu-s eu fan operatii, dar cat de inconstienti puteti fi? Mergeti macar sa va puna un diagnostic, sa stiti pentru ce anume luati acel cartilaj de rechin si alte chestii, ca daca pierdeti vremea riscati sa ajungeti in scaun cu rotile.

#6
ascu

ascu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 01.04.2014
Prefer in scaun cu rotile decat sa merg la razboi sa apar miseii de la putere

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate