Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Problema Lenovo g560, se incalzeste destul de tare.

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
wildEnwolf

wildEnwolf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.07.2014
Buna ziua! Detin si eu un Laptop Lenovo G560L cu procesor Intel® CoreTM i3-370M 2.40GHz, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics. L-am achizitionat acum 2 ani, din Flanco cu 4 ani garantie (Servskill).

Problema e in felul urmator, se incinge foarte mult. Mai ales daca deschid programe care consuma destul de mult. Daca descarc un film sau ma joc un joc mai pretentios, dupa nici 30 de minute e jale. + incepe si ventileaza foarte tare iar daca pun mana in drepul ventilatorului simt cum scoate aer cald, iar inainte nici nu se sinchisea sa ventileze asa.
A inceput sa faca asa cam de 1 luna, pana acum nu era chiar asa de incins. Am instalat HDD tune si imi tot apare o chestie pe care scrie "Critical hard disk temperature" (57 grade C)+ CoreTemp si indica 63 grade procesor. Cred ca saracul e plin de praf tinand cont ca nimeni nu s-a deranjat sa-l curete de cand l-am luat, ceva are el oricum.

Acum vin nelamuririle mele:
Laptopul e in garantie inca, si cate stiu, nu intra in treaba lor sa mi-l curete de praf, e asa? (L-as curata chiar eu daca as putea, dar n-am desfacut in viata mea un laptop.
Daca laptopul e in garantie si ma duc la alt service sa mi-l curete, pierd garantia?

#2
AntonL

AntonL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 26.05.2014
pierzi garantia

#3
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Trebuie sa te duci doar la service-uri specificate in certificatul de garantie.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
poti pierde garantia, insa mergi la un service agreat de ei si le poti explica problema, ei se vor ocupa mai departe dace e vb de praf sau nu, dar ideea de baza este sa mergi la service agreat de ei daca mai tii la garantia lui

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate