Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Orange TV vs UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Arialth

Arialth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.09.2012
Salve . Locuiesc la tara si din pacate pe aici nu exista cablu tv bun . Am ceva dar ofera 23 de canale si alea cu o proasta calitate. Doresc sa imi pun o antena prin satelit  unde sa o pot folosi la 3 Tv momentan  iar al 4-lea TV peste 1 an. Am urmarit oferta unor provideri de televiziune prin satelit iar dupa nr maxim de canale SD si HD sunt confuz intre Orange si UPC. Acum voi o sa imi spuneti sa iau orange ca ofera foarte multe canale HD  sau UPC ca are 14 canale SD in plus. Desi as vrea sa am din amandoua nu se poate :).
La UPC am inteles ca nu ai un tv card , ci primesti un cod de activare a mediabox-ului asta fiind o problema deoarece ei ofera maxim 3 recivere pesntru 3 TV intr-un singur abonament iar daca doresc un al 4-lea tv va trebui un nou abonament deoarece nu pot folosit un reciver propriu cu card.
Acum nu stiu cum functioneaza la Orange. am vazut ca si ei ofera 3 recivere per abonament dar din cate vad as putea adauga un al 4-lea reciver daca mai iau un card de la ei. ( desi nu stiu daca se poate )
Chiar va rog sa imi confirmati aceste ''intrebari'' deoarece doresc sa ma lamuresc in totalitate inainte de a face pasul urmator. in legatura cu instalarea am inteles ca orange va veni si o vor face ei dar cum se face directionarea de semnal la mai multe recivere?  cu un LNB Quad , sau un splitter? ma intereseaza sa nu pierd din calitate si fiecare reciver sa vizualizeze un canal respectiv nu toate acelasi canal./ Acum nu vad pe orange o optiune extra de pachetul HBO si Cinemax , Urmeaza sa fie adaugat acest serviciu pe viitor?
O sa mai pun intrebari pe parcurs. Va Mulumesc

#2
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
UPC nu ofera servicii prin satelit, decat prin Focus sat (parte a UPC). Ce ai vazut tu, pe unde ai vazut, e grila pentru catv.
Pentru televiziune satelit alegi dintre:
Orange tv - calitatea cea mai buna dintre toti operatorii satelit, canale multe HD, in schimb grila oferita nu este completa, lipsind unele programe cu care multi s-au obisnuit deja (exemplu HBO).
Totusi, cu un sistem multifeed poti avea acces la foarte multe canale FTA, mai ales nemtesti. Orange ofera pana la 3 decodoare.
Romtelecom Dolce - prin programul propriu de sport, ofera Formula 1. Ai avantajul ca daca iti este necesar si interet fix, poti obtine o oferta buna la "pachet". Se ofera maxim 4 receptoare.
Focussat - iti ofera posibilitatea de a-ti alege singur receptorul dorit si de a incarca anumite pachete doar atunci cand le doresti. Se ofera maxim doua carduri, dar sunt "solutii" pentru a vedea pe mai multe tv-uri. Din pacate nu ofera posturile Intact.
Digi satelit - nu ofera posturile Intact si Discovery, in schimb au trei posturi pe nisa "documentare". Se ofera trei canale de sport cu acces la cele mai importante competitii sportive (in special fotbal, dar si curse auto, handbal, tenis, etc) si un post premium de filme. Se ofera maxim 3 receptoare pe un abonament.

Edited by Venboteam, 29 July 2014 - 07:18.


#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu-ti alegi furnizorul dupa numarul de programe, ci-l alegi pe ala ce retransmite posturile care te intereseaza.

#4
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 23.07.2005
:))) Ce mi place http://www.focussat....a-canale/Sport. La canale sport au hustler si darling. Dar pana la urma, este si sexul un sport, nu i asa?

#5
corectsunt

corectsunt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 06.08.2012

View Postpahai, on 29 iulie 2014 - 10:34, said:

Posted Image)) Ce mi place http://www.focussat....a-canale/Sport. La canale sport au hustler si darling. Dar pana la urma, este si sexul un sport, nu i asa?

Sport național=))

Eu cel puțin mă gândesc să eneunț la tv că oricum nu mă uit. Știrile le citesc pe net, iar filmele și serialele decât să aștept timpul de publicitate mă uit iarăși pe net.
și dacă ciar vreau să mă uit la tv sunt o grămadă de siteuri și programe care pun la dispoziții multe programe tv și sute de mii străine.

#6
Arialth

Arialth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.09.2012
Multumesc de raspunsul promt. Eu am vazut ca upc ofera Dth pe upc.ro la sectiunea televiziune cu pachetul maxim de 50. Lei si 5. Lei chirie la mediabox...

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Unde ai vazut DTH la UPC?  Ce zici tu, e DTV.

#8
Arialth

Arialth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.09.2012
Ok atunci am inteles eu gresit toata aceasta chestiune de DTH. In orice caz trebuie sa merg pe Antena deoarece nu exista infrastructura UPC in zona mea.

Voi ce recomandati intre DOLCE , FocusSat si ORANGE?  Sau mai cunoasteti alti provideri ?  ma intereseaza calitatea serviciilor si asistenta clienti in caz de necaz. Nu vreau sa dau bani pe ceva care iti face ochii dulci dar te lasa cu buza umflata cand nu te astepti.

#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,826
  • Înscris: 07.07.2009
Dintre astea 3 recomandat ar fi Orange chiar daca mai are si lipsuri la grila

Poti face comparatii la pret pe pachete dar si la chirii echipamente:

http://www.focussat....ete-de-programe
http://www.orange.ro...abonament=unihd
http://www.romteleco...elit/maxim.html
http://www.rcs-rds.r...t=extra_complet
http://www.freesat.ro/cat-costa

Edited by Kalman2007, 29 July 2014 - 17:15.


#10
Arialth

Arialth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.09.2012
nu prea inteleg lipsurile din grila orange.. am inteles ca nu are pachetul de HBO cinemax etc.. dar alta diferenta nu vad . eu sunt mai interesat in canale de documentare decat de filme.

#11
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
În fine, mai găsești și oameni pragmatici. E plin netul de filme!

#12
alinmpi

alinmpi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 16.12.2008

View PostArialth, on 29 iulie 2014 - 17:20, said:

nu prea inteleg lipsurile din grila orange.. am inteles ca nu are pachetul de HBO cinemax etc.. dar alta diferenta nu vad . eu sunt mai interesat in canale de documentare decat de filme.
Tine cont de ceea ce programe vrei sa urmaresti si cati bani vrei sa scoti din buzunar in fiecare luna.
Si mai fii atent la un aspect:p-aci pe forum e plin de baieti de treaba,toti parca iau comision de la "provaideri".......

Edited by alinmpi, 29 July 2014 - 21:57.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate