Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

CUM scap de gandaci !?!?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
UnDepravat

UnDepravat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 08.10.2011
Pana in momentul de fata nu am incercat absolut nicio metoda pt ca e putin mai complicat la mine.
Bun, in primul rand... Am cu sutele. Ies si dispar intr-o veselie. Mai ales puii...
Problema este caaaa... Absolut toata casa este o gaura deschisa pt ca stau intr-o casa batraneasca din chirpici si FARA FUNDATIE, sub labe avand un covor care acopera dusumeaua prost amplasata peste pamant si absolut disproportionala.
Eh, in cazu' asta, ce dracu' fac? Nu luati in considerare incendierea casei ca prefer totusi sa am si unde sa dorm. Dar traind in mileniul 3, cred ca-mi permit totusi luxul sa nu dorm cu gandacii, sa nu mananc cu gandacii, sa nu beau cu gandacii si sa nu f.. cu gandacii. Pe scurt, sa nu convietuiesc cu ei.
Sfaturi, oameni buni? Un compatriot in prag de dementa urla dupa voi. Urlati si voi la el, nu lasati bou' sa se inece la mal.

#2
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Ai incercat sa-i omori? Din cate am auzit, cu vorba buna nu prea merge.

#3
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Scapa de umiditate.

#4
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 03.02.2009
sunt gandaci de bucatarie sau alta natie de prin gradina?peste paianjeni ai dat.cauta pe la magazine cu seminte-pesticide o solutie mai buna ca sprayerurile din comert dai si dupa o luna apar iar.si eu stau la curte si la fel am dusumeaua de lemn direct pe pamant de ma invadasera furnicile.am cumparat o solutie pentru paianjeni mici rosi care erau pe flori,vie si verdeata din curte ca sa nu mai zic de paianjeni aia ,,margica cu picioarele de juma de metru''.mai intrebi si la magazin detali mai multe...stiu ca exista si o solutie pentru capuse de lemn(a dat un coleg cu ea in pod).bafta

#5
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Sa suni la o firma specializata in deratizare....

#6
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011
Un fost prieten de-al meu scapase de gandaci cu o solutie anti-capuse luata de la o farmacie veterinara. A fost atat de puternica solutia aia incat nici la 2 ani dupa ce o pulverizase prin casa n-a mai vazut vreun gandac. Din pacate nu stiu cum se numea solutia, dar poate te ajuta cei de la farmacie sa o identifici.

Ah, mi-am mai amintit ceva: solutia era concentrata si pentru a fi folosita trebuia diluata in proportie de 1:10 (1 parte solutie la 9 parti apa) - tipul de care vorbesc a combinat 1:1 (jumi-juma), a iesit un amestec mult mai puternic decat doza recomandata.

Edited by casablanca1000, 29 July 2014 - 01:14.


#7
UnDepravat

UnDepravat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 08.10.2011
Bob, ai 20 de lei cash / zi daca vii tu si-mi omori absolut fiecare gandac din casa in fiecare zi.
Potae, e imposibil sa fac asta. Practic ar trebui sa daram casa si sa construiesc alta.
Cfr: Da, d-aia de bucatarie.
Shock: As face asta, dar tinand cont ca stau unde stau, nu cred c-ar fii cazul sa sparg banii pe care inca nu-i am  
Casablanca: Am citit 47163919472 de chestii despre farmaciile veterinare. Cu prima ocazie cand o sa am liber o sa ma duc sa caut o prostie d-asta, poate ma curata de cele rele.

#8
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 casablanca1000, on 29 iulie 2014 - 01:08, said:

Un fost prieten de-al meu scapase de gandaci cu o solutie anti-capuse luata de la o farmacie veterinara. A fost atat de puternica solutia aia incat nici la 2 ani dupa ce o pulverizase prin casa n-a mai vazut vreun gandac. Din pacate nu stiu cum se numea solutia, dar poate te ajuta cei de la farmacie sa o identifici.

Ah, mi-am mai amintit ceva: solutia era concentrata si pentru a fi folosita trebuia diluata in proportie de 1:10 (1 parte solutie la 9 parti apa) - tipul de care vorbesc a combinat 1:1 (jumi-juma), a iesit un amestec mult mai puternic decat doza recomandata.

Banuiesc ca nu avea copii, catei, pisici, chestii de-astea. Sau nu mai are.

 UnDepravat, on 29 iulie 2014 - 01:17, said:

Bob, ai 20 de lei cash / zi daca vii tu si-mi omori absolut fiecare gandac din casa in fiecare zi.
Potae, e imposibil sa fac asta. Practic ar trebui sa daram casa si sa construiesc alta.
Cfr: Da, d-aia de bucatarie.
Shock: As face asta, dar tinand cont ca stau unde stau, nu cred c-ar fii cazul sa sparg banii pe care inca nu-i am  
Casablanca: Am citit 47163919472 de chestii despre farmaciile veterinare. Cu prima ocazie cand o sa am liber o sa ma duc sa caut o prostie d-asta, poate ma curata de cele rele.

20 bucata? Da-mi adresa.

#9
UnDepravat

UnDepravat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 08.10.2011
2 adulti si 9 copilasi. Asta la un drum pana in bucatarie pt tigara. Sounds fun, ah!?

#10
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 03.02.2009
bucatarie..un deliciu..cum ai stins lumina au si inceput sa iasa din cotloane.pe capace de borcane pune o felie de paine pe care pui acid boric+zahar diluat cu apa.asa facea mama la etajul 10 ca parca veneau toti gandaci din bloc pe terasa sa faca plaja.mai exista o fiola REGENT2000 bunaaa rau..baga mama in lighean apa+fiola baga perdelele se usca solutia pe ea si nu mai aveai treaba cu tantari.nu se mai fabrica ca nu mai da voie U. E.cauta ceva in genul la solutia asta poate produce cineva in genul ei.

#11
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011

 Bob493, on 29 iulie 2014 - 01:18, said:


Banuiesc ca nu avea copii, catei, pisici, chestii de-astea. Sau nu mai are.


Nu, n-avea. Bine ca ai mentionat asta, nu-mi trecuse prin cap!! "UnDepravat", ignora propunerea mea daca ai copii sau animale de casa

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,609
  • Înscris: 07.02.2003
Aroxol, se da la interval de 4-5 zile pana se distrug si ouale. Pregateste-te sa-i culegi cu farasul morti.

#13
UnDepravat

UnDepravat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 08.10.2011
Chit c-aveam, imi dadeam cainele/copilu'/pisica si ma apucam de treaba. O sa-ncerc de toate imediat ce ajung la o farmacie.
O sa tin postul up sa va zic cum si in ce fel au functionat toate chestiile, poate o mai vrea cineva sa stie cum scapa de ei.

Edited by UnDepravat, 29 July 2014 - 05:25.


#14
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

 casablanca1000, on 29 iulie 2014 - 01:08, said:

Un fost prieten de-al meu scapase de gandaci cu o solutie anti-capuse luata de la o farmacie veterinara. A fost atat de puternica solutia aia incat nici la 2 ani dupa ce o pulverizase prin casa n-a mai vazut vreun gandac. Din pacate nu stiu cum se numea solutia, dar poate te ajuta cei de la farmacie sa o identifici.

Ah, mi-am mai amintit ceva: solutia era concentrata si pentru a fi folosita trebuia diluata in proportie de 1:10 (1 parte solutie la 9 parti apa) - tipul de care vorbesc a combinat 1:1 (jumi-juma), a iesit un amestec mult mai puternic decat doza recomandata.
Ai uitat un "mic" amanunt adica denumirea solutiei. In rest detaliile nu mai conteaza.

#15
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 27.06.2007
sau il chemi p-asta! Posted Image

Attached Files



#16
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Iti recomand asa ceva: http://www.pestcontr...ap-a-roach.html

Am avut probleme cu cativa ani in urma, nu reuseam sa cap de ei indiferent de solutia cu care as fi dat prin casa.... acidul boric a avut efect fix 48 ore, dupa care au reaparut.

#17
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,861
  • Înscris: 25.01.2007
cauta un insecticid, "regesc", nu e scump, cred ca vreo 3-5 lei fiola.
am avut problema asta, acum cativa ani, am dat cu din ala si juma de an gaseam si mustele care mai intrau in casa moarte.


 andreic, on 29 iulie 2014 - 02:44, said:

Aroxol, se da la interval de 4-5 zile pana se distrug si ouale. Pregateste-te sa-i culegi cu farasul morti.
M-a pus naiba sa iau aroxol, spray de gaze, pentru la tara. Am luat ca era oferta 2 bucati si o reducere de vreo 3 lei. Maaare greseala, nu mor nici tantarii. Efectiv zero efect. Probabil am nimerit eu niste esecuri de productie, ca nu imi inchipui ca tot ce produce firma poate fi la fel de prost, dar oricum, m-am lecuit.

a, si topicuri cu exterminarea gandacilor sunt enorm de multe, periodic apar iar. un search e recomandat.

Edited by slai, 29 July 2014 - 07:28.


#18
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
fendona+regent
torni fiolele intr-un litru de apa, pulverizezi pe la colturi si timp de cateva zile aduni cu farasul gandacii :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate