Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Problema suzuki samurai

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
groza_mihai

groza_mihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.07.2014
Am cumparat recent un Suzuki samurai , insa am o problema , la viteza mare transmisia (cred eu) suna tare adica uruie ca tractoru . am demontat tractiunea spate si am facut o tura doar cu tractiunea fata si tot suna dar mai incet (uruie) am verificat uleiul in diferential ,si este , altceva nu stiu ce ar putea fi daca stiti care ar putea fi problema sau care ati patit chestide genu sa-mi scrieti ... Va multumesc anticipat !!

#2
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
Verifica rulmentii si countershaft din reductor, cam de aici suna 4x4 . Ar mai fi crucea cardanica , la gol din cauza unghilui de atac suna, dar asta se verifica rapid , incarcat/gol si-ti dai seama .

#3
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Schimba uleiurile

#4
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
cand deja huruie schimbi rulmentii in cutia de transfer sau/si in cutia de viteze  nu uleiul.

#5
groza_mihai

groza_mihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.07.2014
mersi mult pt raspuns-uri , am gasit problema

#6
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Pai, si nu ne spui si noua ce-a fost?

#7
albucatalin

albucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 19.11.2009
Eu cred ca n-are nimic masina,asa uruie toate samuraiele la viteza de peste 80 km/h,cand l-am luat pe al meu din bucuresti, am zis ca nu ajung cu el intreg acasa,in constanta,asa hodorogea,dar cu timpul mi-am dat seama ca asa e normal pt un samurai
Se vede ca baiatul a intrat pe forum doar sa intrebe si atat,si-a luat picioarele la spinare si a intins-o spre alte meleaguri

#8
flr19

flr19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.01.2014
Si al meu face la fel... cu atat mai mult daca are si niste gume cu dimensiuni mari.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate