Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Tineri politicieni romani de valoare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
51 replies to this topic

#1
Jericho77

Jericho77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 10.05.2014
Salutare

ma gandeam sa trecem in revista tineri politicieni romani cu potential, care vor putea reprezenta poate, la un moment dat, variante viabile pentru functii importante in stat.

De exemplu, eu ii apreciez pe Titus Corlatean, Catalin Predoiu, Corina Cretu sau Eduard Hellvig.

Mi se pare persoane cu capul pe umeri, cu discurs , coerenta, prestanta. Si un lucru foarte important, nemanjiti de cercurile de interese (pe cat de curat poate fi un om implicat actualmente in politica romaneasca).

Edited by Jericho77, 28 July 2014 - 22:08.


#2
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Ioana Petrescu Posted Image

LE: Deci, se poate muta la funny.

Haideti sa fiu ON totusi.

Noi nu putem avea incredere nici in tinerii politicieni din ziua de azi, odata ce ei sunt minoritatea, iar oameni ca: Iliescu, Basescu, Undrea, Voiculescu, Antonescu si multi altii sunt majoritatea in parlament.
Cat despre Ponta, prevad o nenorocire mare in Romania noastra. Vom trai si vom vedea.

Auzi:
"-  Avem si MTO-ul Posted Image ...
- Posted Image "

Edited by 10nut, 28 July 2014 - 22:37.


#3
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008
Eu sincer nu-mi fac sperante nici daca actuala clasa politica ar fi schimbata cu alta. Un bun exemplu este Ioana Petrescu, asa cum a zis si 10nut.

#4
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
EBA !!!

#5
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,664
  • Înscris: 05.02.2012
Error 404 : "Tineri politicieni romani de valoare" not found

#6
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

Quote

politicieni romani de valoare
Nu exista !

#7
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
ion dolanescu!

#8
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

 Jericho77, on 28 iulie 2014 - 22:06, said:

Salutare

ma gandeam sa trecem in revista tineri politicieni romani cu potential, care vor putea reprezenta poate, la un moment dat, variante viabile pentru functii importante in stat.

De exemplu, eu ii apreciez pe Titus Corlatean, Catalin Predoiu, Corina Cretu sau Eduard Hellvig.


Eduard Hellving - fail
Corina Cretu- ha ha, sa-ti povesteasca cumnata-miu care este presedinte la PSD tineret intr-un oras din Ro ce zdreanta si ce combinatii se fac.
Titus Corlatean, un muist, n-a facut decat belele.

Singurul este Catalin Predoiu.

Singurul.

Edited by Saint-Tropez, 28 July 2014 - 22:32.


#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
Ce tangenta are Ioana Petrescu cu tinerii politicieni cu potential?

#10
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

 10nut, on 28 iulie 2014 - 22:23, said:

Ioana Petrescu Posted Image

LE: Deci, se poate muta la funny.

Cu tot cu celulita?

 adisz, on 28 iulie 2014 - 22:32, said:

Ce tangenta are Ioana Petrescu cu tinerii politicieni cu potential?

Are. Nu si-a luat la m...e in direct si-n reluare de la singurul politician cu adevarat politician din Romania?

#11
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
micul Titulescu...

#12
Jericho77

Jericho77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 10.05.2014

 Saint-Tropez, on 28 iulie 2014 - 22:31, said:

Eduard Hellving - fail
Corina Cretu- ha ha, sa-ti povesteasca cumnata-miu care este presedinte la PSD tineret intr-un oras din Ro ce zdreanta si ce combinatii se fac.
Titus Corlatean, un muist, n-a facut decat belele.

Singurul este Catalin Predoiu.

Singurul.

Sa inteleg ca simpatizezi doar cu marinarul.

Totusi, as aprecia daca ti-ai mentiona propriile optiuni, nu doar sa analizezi ce alegeri fac altii/

Inteleg ca trollii nu se pot abtine, dar cine scrie cat de cat la obiect, sa ramana la obiect.

#13
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Daca as sta sa dau cateva nume, sincer nici nu stiu pe care. Aparte ca nu-i cunosc pe nici unul, nu stiu cat de obiectiv ar fi.
Sa dau un nume doar ca imi place cum se imbraca sau cum arata la chip?
Repet, m-am lamurit cu Ioana Petrescu, ar putea avea potential femeia, dar ... ii lipseste ceva. Este ca si cum ar fi intrat cu mita.

 Saint-Tropez, on 28 iulie 2014 - 22:32, said:

Cu tot cu celulita?
Aia poate ramane Posted Image .

Edited by 10nut, 28 July 2014 - 22:48.


#14
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Nu exista asa ceva.
E simplu de ce.
Sa fii tanar politician se presupune ca trebuie sa faci parte dintr-un partid-structura politica.
Ori acolo, nu poti accede mai sus de simplu membru daca nu stii sa pupi in fund, sa lingi in ureche, yes man, etc.

Fiind pe la jumatatea vietii am tras concluzia uitandu-ma atat la cei mai inaintati in varsta ca mine, la cei de varsta mea cat si la cei mai tineri si din ce in ce mai tineri, din ce in ce mai dezamagitori.
Asa-zis tinerii din ziua de astazi sunt demni de mila dar pana sa ne gandim la ei, mai bine ne-am gandi la noi ca si noi suntem in situatia asta daca ne uitam la puie monta si cei din jurul lui.

Un tanar, asa cum ni-l dorim noi, poate fi, poate face politica dar singur. Nicidecum inregimentat intr-unul din partidele politice actuale din Romania.

Edited by d-rive, 28 July 2014 - 22:47.


#15
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Nici macar singur n-are cum.  Da' primu' paragraf "face toti banii".

#16
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

 Jericho77, on 28 iulie 2014 - 22:39, said:



Inteleg ca trollii nu se pot abtine, dar cine scrie cat de cat la obiect, sa ramana la obiect.


Reformulez ca n-ai priceput nimic. Nu-s troll, poate sunt privit ca un troll daca sunt de parere ca Traian Basescu este singurul politician cu adevarat politician vazut de catre mai marii lideri ai lumii unul.

Tineri... Mie imi place Catalin Predoiu. Cristian David care a fost ministru de interne.

In rest, toate javrele PSD-iste?
Cretin sa fii sa crezi in PSD dupa ce a facut dupa revolutie.

#17
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Un politician de valoare, tânăr sau bătrân, e acel om intrat in politica pentru a-si dedica si sacrifica oarecum viața servirii concetatenilor lui, având ca principale griji interesul național si bunăstarea numitilor concetățeni.
Avem noi vreun politician care corespunde descrierii de mai sus? Dacă ați zâmbit la naivitatea frazei de mai sus înseamnă ca știți si răspunsul la întrebare.

#18
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Ca sa citez o sursa tanara de prin sucursalele PNL-ului (deci "da dreapta", nu "jeguri comunisto-feseniste" ca pesedistii) oricare ajuns sus trage numai pentru binele sau si-al apropiatilor lui, pe toti ii doare in cot de tara deoarece asta-i reteta succesului in viata politica si, pe scurt, niciun tanar onest si cu intentii bune nu va ajunge in functiile de decizie ale tarii Nu exista ca cei nemanjiti sa reuseasca ceva cu adevarat, un post de parlamentar se mai prinde (Vezi cazul Diaconu Mircea care-a castigat un mandat fara sa dea un mic) dar un cinstit adevarat nu poate fi admis in arena lor...
Deci toata lista aia de tineri politici "de valoare" mi se pare o gluma proasta, desigur, putem schimba numele in: viitorii smecheri politi ai romaniei, atunci pot da si eu o lista: Sova, Predoiu , Ungureanu...Astia trei mi se par cel mai de urmarit dintre ei, "gurile rele" spun ca in spatele cortinei trag sfori uriase pentru cauzele lor.

 Saint-Tropez, on 28 iulie 2014 - 22:53, said:

Reformulez ca n-ai priceput nimic. Nu-s troll, poate sunt privit ca un troll daca sunt de parere ca Traian Basescu este singurul politician cu adevarat politician vazut de catre mai marii lideri ai lumii unul.
Tineri... Mie imi place Catalin Predoiu. Cristian David care a fost ministru de interne.
In rest, toate javrele PSD-iste?
Cretin sa fii sa crezi in PSD dupa ce a facut dupa revolutie.
Cretin sa fii sa crezi si-n ceilalti, au condus cam 16 ani din 24 si s-au aliat cu pesedistii pe ciolan fara probleme de fiecare data cand a cerut-o cauza, indiferent de cantitatea de flegme trasa dintr-o parte-n alta.
PESEDE e de rahat dar si ceilalti sunt LA FEL . Au demonstrat-o ultimii 25 de ani din plin..si-o vor demonstra in continuare.

Edited by n-amname, 29 July 2014 - 00:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate