Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

masini de spalat vase

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
MITICARADULESCU

MITICARADULESCU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.07.2014
stie cineva unde gasesc o schema electrica pentru masina de spalat vase 'beko  dfn 6510'? in timpul functionarii pe programul de 1h05min s-a oprit pur si simplu. avea in casete detergentul 'finish' si limpezitorul lichid 'finish' si vasele pt spalat. nu a sarit siguranta prizelor, nu a pus la masa(am verificat cu ohmmetru), practic s-a stins panoul ecran de functionare si gata. am desfacut placa capacului frontal si toate firele arata bine. nu sunt semne de topire/incalzire/bronzare etc. nu am gasit o siguranta. am cautat un service autorizat care sa efectueze reparatii la domiciliu si cum am locatia la 27 km de pitesti nu pot decat sa duc masina la reparat. transportul e o problema! poate ma ajuta cineva cu schema electrica sau cu un sfat.
multumesc anticipat

#2
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Char daca ai gasi firme care sa-ti repare masina de splat vase la domiciliul tau, aproape sigur ca te-ar costa mai mult decat daca ai plati tu transportul masinii de spalat pana la un service in Pitesti. Gandeste-te de exemplu ca s-ar putea sa fie nevoie sa vina la tine de cel putin doua ori (si aproape sigur tarifele de deplasare la domiciliul clientului sunt mai mari decat tarifele firmelor de curierat sau ale transportatorilor locali). Deci daca nu repari tu, pregateste-te sa duci masina la service.

#3
MITICARADULESCU

MITICARADULESCU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.07.2014
multumesc pt sfat. il am in vedere. sper insa ca cineva sa aiba totusi o schema electrica sa pot incerca (am ceva experienta) sa repar singur masina. oricum o s-o demontez dar fara schema e mai greu sa identific anomalia/defectul. nu stiu unde si ce masor cu avometrul!

#4
MITICARADULESCU

MITICARADULESCU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.07.2014
ar putea cineva sa ma sfatuiasca unde sa caut siguranta electrica interna a masinii de spalat vase la care se face referinta pe usa masinii lateral : 10 A 90/30W ?!
multumesc anticipat

#5
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
nu ar trebui sa fie greu sa o gasesti, e undeva aproape de locul unde e conectat cablul de alimentare
poate sa arate ca un condensator (argintiu) sau ca o rezistenta si sa te induca in eroare :)

#6
MITICARADULESCU

MITICARADULESCU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.07.2014
multumesc!

#7
andos69

andos69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 11.11.2011

 MITICARADULESCU, on 28 iulie 2014 - 22:24, said:

multumesc!
pune niste poze cu placa masinii,sigur te pot ajuta colegii mult mai usor.

#8
MITICARADULESCU

MITICARADULESCU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.07.2014
am reusit sa programez vizita unui tehnician de la erdo artic services. multumesc inca odata pt incurajari.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate