Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Superkombat

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Urmareste cineva galele organizate de Eduard Irimia? Superkombat-ul este, de fapt, vechiul Local Kombat rebranduit pentru audientele internationale (Eurosportul transmite live galele), cu luptatori de categoria a doua, sa zicem. Numele mari nu lipsesc, dar de obicei e vorba despre sportivi aflati la apusul carierei (Mighty Mo, Gary Goodridge, Carter Williams, etc) care vin la evenimentele SK doar pentru bani si in chip de "cal de bataie", ajutand luptatorii romani sa-si faca un palmares mai teapan. De-a lungul timpului s-au ridicat cateva vedete locale, dar n-au reusit sa confirme pe afara (cel mai recent caz este cel al lui Bogdan Stoica, care a fost facut KO in urma cu cateva saptamani la gala Glory 17). Nici Catalin Morosanu n-a avut realizari notabile in afara tarii, desi la un moment dat i s-au ivit cateva sanse bune, insa din punct de vedere financiar nu erau atat de atractive ca "Dansez pentru tine", asa ca el a ales banii si nu cred ca este de blamat din acest punct de vedere. Sebastian Ciobanu este un alt luptator intens promovat, dar el nu este potrivit pe categoria grea si de multe ori are mari probleme cu greii veritabili, fiind salvat doar de vointa lui extraordinara: da lovituri orbeste pana nu se mai poate misca - din pacate se sufoca foarte repede, dupa prima repriza e ca si "mort", mai mult inoata prin ring. Singurul luptator roman care imi pare capabil de oarece performante, la ora actuala, este Raul Catinas, un "monstru" care se duce incontinuu peste adversar si arunca asupra lui nenumarate ciocane, pana il doboara.

In caz ca va intereseaza acest tip de lupte: Superkombat Constanta are loc pe 2 august si este transmisa de sport.ro si eurosport.
Fightcardul galei:

1.Super-fight – Categoria mijlocie (-77 kg)
Alex Filip (România) vs TBA (To Be Announced)
2. Super-fight – Categoria mijlocie (-71 kg)
Alexandru Popescu (România) vs Claudiu Bădoi (România)
3. Meci eliminatoriu – Categoria mijlocie (-71 kg)
Jonay Risco (Spania) vs Amansio Paraschiv (România)
4. Meci eliminatoriu – Categoria mijlocie (-71 kg)
Cristian Milea (România) vs Cenik Cankurtaranoglu (Turcia)
5. Super-fight – Categoria Super Cruiserweight (-95 kg)
Moises Baute (Spania) vs Vlad “Dracul” Grigore (România)
6. Super-fight – Categoria Super cruiserweight (-95 kg)
Sebastian Ciobanu (România) vs Nikolaj Falin (Germania)
7. Super-fight – Categoria (+96 kg)
Giannis Stoforidis (Grecia) vs Cătălin Moroșanu (România)


Raul Catinas vs Brice Guidon la SK Grand Prix

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CRKb6x_Rb4E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012
8. Super-fight – Categoria (+110 kg)
Sandu Lungu (Romania) vs Babalaul (România)

#3
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Pe Sandu l-au cam scos din program, la cele 130 - 140 kg ale lui abia reusea sa stea in picioare, nicidecum sa mai si lupte.

#4
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Pana la urma a luptat si Sandu Lungu intr-o gala desfasurata azi, impotriva unui polonez de vreo 130 kg.
Din pacate pentru el, Sandu nu are decat o sansa pentru a incheia meciurile: se se puna cu cele 170 kg ale lui (cate are acum) peste adversar si sa-l sufoce practic. Azi nu i-a iesit, polonezul a reusit sa scape din stransoare si a inceput sa arunce lovituri extrem de puternice, fiind doar o chestiune de timp pana cand arbitrul a oprit meciul.

Attached Files

  • Attached File  SL.jpg   119.67K   13 downloads

Edited by Mocebon, 04 August 2014 - 23:02.


#5
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Salutare,

Mai urmaresc aceste gale Superkombat ... dar nu le mai stiu numarul ...SK 10, 11 .. habar n-am.
Am practicat cativa anisori la Scorpions cu ceva ani in urma, si am un respect deosebit pt cei de acolo, nu ca m-as cunoaste vezi frate la nu stiu ce nivel cu ei .. dar .. Antrenamente grele, dure... cu sportivi foarte buni...
Din pacate cred ca e vorba de psihic si de gena. Nu mai rasare nimeni la Scorpions, chiar daca sunt multi baieti, si e diversificat sparingul. A aparut un tip Robert, intrat in ring cu o basca si carabina, a castigat, dar ... comportament in ring lamentabil, adversar slab, si ticuri ciudate din cap si din maini .

Singurul pe care il admir mai mult decat pe ceilalti, ca si sportiv, kickboxer... este Catalin Morosanu. Iar meciurile mele preferate, sunt cele cu Mighty MO si Paul Slowinski, din cauza ca s-a vazut gandirea tactica fixata pe adversarul din momentul respectiv a domnului Mihai Constantin.
Sebi, ( vezi doamne fiului lui Dracula - imi este mie rusine de rusinea lor... ma refer la denumire - denumiri ce le consider apreciate doar de cei care mananca samanta in fata blocului - ), are acelasi stil de ani de zile... parca se izbeste de un prag de care nu mai poate trece, parca atat poate... nu stiu, ce sa zic, si era cel mai muncitor din sala, el cu Catalin... Este un sportiv cu vointa, bun incasator, dar din pacate aceste ... bune incasari se cunosc pe fizionomia fetei... de acum modificata ...
Doar o impresie, nu vreau sa jignesc pe nimeni, oricum ii apreciez foarte mult pe amandoi. Nu multa lume isi depaseste limitele, sau are curaj sa lupte in ring, chiar si la amatori.

In rest, galale SK mi se par... de pe vremea ... comunista... Il mai aduc pe Bonjaski, vezi doamne, se pupa ca interlopii cate 100 de persoane in ring, evident dupa ce castiga nush ce roman, se aduna la poza ca la cloaca... si mai apare si tipula ala simpatic de la eurosport... in fine.
Nivelul valoric al galelor este foarte slab. Sportivii foarte slab pregatiti. Meciurile care totusi ma incanta sunt cele piramidale, unde sunt inclusi sportivi straini ( cum a fost Moises Baute de exemplu ), la care mai ai ce vedea. Galele nu se compara cu ce vezi la eurosport, glory nu stiu cat sau altele, in care se cunoaste profesionalismul sportivilor.

Un sportiv roman ce imi place... Amasio Paraschiv, intr-adevar, ai ce vedea la el !

Despre Sandu Lumgu : cand ma uit la gala, si e meciul sau, schimb canalul, slanina vad si pe rafturi in Kaufland, Lidl....

Spor!

Mai am cate ceva.

Raul Catinas, intr-adevar un tauras, de apreciat, imi place.
In rest, fratii Stoica - impresii, fite si cam atat, dpmdv... / Benny Ag... buy   la fel, nu arata nimic special.
Dar na, daca asa se fac bani, de ce nu... ma refer la Eduard Irimia ( Bv lui, de apreciat, macar incearca ceva, si e frumos ce face ), din pacate nivelul galelor de acum ... il consider slab. Arata de parca e neam cu toti sportivii, si ii baga in gale dupa principiul, " sa mananca si eu sa mananca si tu"...

Singurii all time ce m-au atras si unii mai lupta inca sunt Ciprian Sora, Daniel Ghita, Raul Catinas, Catalin Morosanu si Amasio Paraschiv

#6
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Andrei Stoica îşi va apăra titlul mondial Superkombat pe 25 octombrie, la Geneva
http://www.gsp.ro/gs...eva-435109.html

Sambata pe 27 sep e gala cu Morosanu pe sport.ro la ora 20.

Edited by overseas, 26 September 2014 - 14:22.


#7
bascaabundentei

bascaabundentei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.09.2014
morosanu asta e luptator

#8
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Morosanu a castigat la puncte, detasat. A dat tare, avioane, in stilul lui cu capul in fata. Acum vreun an incepuse sa se rafineze putin dar nu a durat mult. Oricum, cata vreme castiga stilul nu conteaza.

#9
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
http://www.sportnews...neva-97321.html

Bogdan a pierdut cu un adversar incomod; Andrei Stoica a dat un KO in ultimele secunde dupa ce a ramas calm si concentrat tot meciul, fiind usor dominat de Baute - aveti video cu croseul de stanga in barbia lui Baute.

#10
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

View Postoverseas, on 27 octombrie 2014 - 17:19, said:

Bogdan a pierdut cu un adversar incomod; Andrei Stoica a dat un KO in ultimele secunde dupa ce a ramas calm si concentrat tot meciul, fiind usor dominat de Baute - aveti video cu croseul de stanga in barbia lui Baute.
Fratii Stoica nu se descurca cu luptatorii rapizi, Bogdan n-a reusit sa-l prinda nici macar o data pe Quitusisa, s-a plimbat dupa el prin ring toata partida. Nu e prima data cand vedem scenariul asta.
Andrei a prins o lovitura norocoasa, altfel era meciul lui Bautes. Amandoi au inceput sa semene prea mult cu Ghita: intra in ring, lupta la trecerea timpului si apoi se dau surprinsi cand pierd meciul.

#11
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Mai rapid tocmai asta inseamna, ca se misca mai repede ca tine. Baiatul ala nu mi s-a parut prea periculos (la KO), intr-adevar a fost periculos "la puncte". Tocmai asta a fost ideea, ca Bogdan l-a fugarit in ring.

Andrei mi se pare ca a luptat excelent, norocul si l-a facut singur pentru ca a stat concentrat pana in ultimul moment. Si iar nu cred ca a fost noroc in sensul peiorativ al cuvantului pentru ca s-a intamplat intr-un schimb deschis de pumni, a dat Bautes, a dat si Ghita dar unul a cazut. Au avut sanse egale.

#12
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

View Postoverseas, on 28 octombrie 2014 - 17:53, said:

Mai rapid tocmai asta inseamna, ca se misca mai repede ca tine. Baiatul ala nu mi s-a parut prea periculos (la KO), intr-adevar a fost periculos "la puncte". Tocmai asta a fost ideea, ca Bogdan l-a fugarit in ring.
Pai da, dar nu suntem la atletism... mai trebuia sa-l si loveasca, iar el n-a reusit sa-i aplice nici macar o lovitura clara in toata partida, de serii legate nici nu mai zic. Quitusisa, pe langa apararea lui (fuga, adica) a mai si reusit sa arunce cateva lovituri care s-au punctat si pana la urma a meritat sa castige meciul ala.

#13
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Programată să aibă loc la Palaiper Arena din Monza, oraşul faimos pentru circuitul de Formula 1, marea finală a circuitului Superkombat va aduce la start luptători din 12 ţări. Cătălin Moroşanu şi fraţii Stoica vor fi românii care vor intra cu tricolorul în ringul la care vor fi aţintiţi ochii a zeci de milioane de telespectatori din toată lumea. Printre personalităţile din Italia care şi-au anunţat prezenţa la eveniment se numără fostul mare internaţional Paolo Maldini, dar şi mai multe personalităţi politice, sportive şi din lumea modei de la Milano.
Fanii din Italia care doresc să achiziţioneze bilete pentru eveniment o pot face în magazinele româneşti de alimente din reţeaua Logistic East Food şi partenere La Costache din zona Lombaria, dar şi accesînd portalul superkombat.it. În România, marea finală Superkombat va fi transmisă în direct de televiziunea sportro, în timp ce la nivel internaţional poate fi urmărit în reţeaua Eurosport cu începere de la ora 22:00.

#14
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Gala de la Monza incepe peste cateva minute la sport.ro (de la 20:00, cu meciuri mai putin importante) si pe Eurosport de la ora 22:00.
Punctul de atractie este superfightul lui Morosanu.




Fight Card

1. Turneul final - Semifinala 1 - Categoria semigrea (-86 kg) Aristote Quitusisa (Franţa) vs Dawid Kasperski (Polonia)
2. Turneul final - Semifinala 2 - Categoria semigrea (-86 kg) Micky Terrill (Marea Britanie) vs Jorge Loren (Spania)
3. Turneul final - Meci de rezervă - Categoria semigrea (-86 kg) Alexandru Negrea (Italia) vs Bogdan Stoica (România)
4. Super Fight - Categoria mijlocie (-71 kg) Ricardo Lecca (Italia) vs Amansio Paraschiv (România)
5. Super Fight - Categoria semigrea (- 81 kg) Errol Konning (Surinam) vs Giuseppe de Domenico (Italia)
6. Categoria mijlocie (- 71 kg) Julian Imeri (Albania) vs Nadir Farhoo (Maroc)
7. Super Fight - Categoria super cruiser (-95 kg) Emilio Vallecillo (SUA) vs Andrei Stoica (România)
8. Super Fight - Heavyweight bout (+ 96 g) Ron Sparks (SUA) vs Cătălin Moroşanu (România)
9. Turneul final - Finala - Categoria semigrea (- 86 kg)
Câştigător semifinala 1 vs Câştigător semifinala 2

#15
gagauzul

gagauzul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.12.2014

View Posttatic_distrat, on 12 august 2014 - 08:54, said:

Salutare,

Mai am cate ceva.

Raul Catinas, intr-adevar un tauras, de apreciat, imi place.
In rest, fratii Stoica - impresii, fite si cam atat, dpmdv... / Benny Ag... buy   la fel, nu arata nimic special.
Dar na, daca asa se fac bani, de ce nu... ma refer la Eduard Irimia ( Bv lui, de apreciat, macar incearca ceva, si e frumos ce face ), din pacate nivelul galelor de acum ... il consider slab. Arata de parca e neam cu toti sportivii, si ii baga in gale dupa principiul, " sa mananca si eu sa mananca si tu"...

Singurii all time ce m-au atras si unii mai lupta inca sunt Ciprian Sora, Daniel Ghita, Raul Catinas, Catalin Morosanu si Amasio Paraschiv

Salutare,

Chiar ca esti un tatic distrat, acest Benjamin Adegbuyi este challenger oficial intr-una din urmatoarele gale Glory la categoria grea. Va disputa un meci de titlu cu castigatorul dintre detinatorul centurii Rico Verhoeven si Errol Zimmerman. Are 8 victorii consecutive, 3 dintre ele fiind la sportivi foarte bine clasati (Londt, Juravlev si Gerges). Are deja 3-0 si in Glory si e considerat al 4-lea greu DIN LUME. Ar trebuie sa fim mandri de el: http://www.gloryworl...hters/view/2690 Acest "Benny Ag... buy" cred ca l-a demola pur si simplu pe Sora al tau, iar Morosanu sigur si-a luat-o si el. Si pe Catinas cred ca il face. Catinas mai ales si Morosanu imi plac insa si mie. De asemenea si Amansio Paraschiv, care este un tanar foarte talentat.

De asemenea in opinia mea, fratii Stoica nu sunt la acest moment atat de buni. Sunt sub Adegbuyi la categoriile lor, dar chiar si asa amandoi au semnat cu Glory. Glory fiind noul K-1 cu gale organizate in Statele Unite ale Americii, gale ce sunt la nivelul celor din box si MMA.

http://www.gloryworl...hters/view/2679
http://www.gloryworl...hters/view/2714

Da, Superkombat nu este o promotie perfecta dar reprezinta si ea nu doar luptatorii romani un motiv de mandrie pentru Romania. Este probabil la acest moment cea mai importanta din Europa. Ai zis-o si tu, Eduard Irimia este de apreciat. In kickbox-ul mondial nu exista continuitate in acest moment decat in cazul promotiei lui. Si nici macar nu e vreun mare milionar. Iar in Romania banii sunt mai putini.

Robert al tau n-a facut mare branza intr-un Superkombat sincer sa fiu mai slab decat in 2011 si 2012. Ce-au realizat "fitosii" frati Stoica n-o sa faca el in viata lui. Poate faci un sparring cu Andrei.

View Posttatic_distrat, on 12 august 2014 - 08:54, said:

In rest, galale SK mi se par... de pe vremea ... comunista... Il mai aduc pe Bonjaski, vezi doamne, se pupa ca interlopii cate 100 de persoane in ring, evident dupa ce castiga nush ce roman, se aduna la poza ca la cloaca... si mai apare si tipula ala simpatic de la eurosport... in fine.
Nivelul valoric al galelor este foarte slab. Sportivii foarte slab pregatiti.

I-au avut si pe Davit Kiria sau Andy Ristie ca invitati (e excelent ca imagine). Iar campionul actual Glory de la categoria grea, olandezul Rico Verhoeven, a luptat de 2 ori in Superkombat in Romania. La Bucuresti si Oradea.

Edited by gagauzul, 14 December 2014 - 05:58.


#16
gagauzul

gagauzul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.12.2014
Sebastian Ciobanu a revenit la 95 de kilograme dar este la apus de cariera. Maximul lui ca experienta a fost Grand Prix-ul K-1 de la Bucuresti din 2010, chiar daca atunci n-a luptat la categoria sa cea mai buna ci la cea grea.

Cel mai bun luptator roman in kickbox, dupa Daniel Ghita, este Benjamin Adegbuyi. El este nascut in Romania, din mama romanca si tata nigerian si reprezinta tara noastra. Dupa vin Andrei Stoica, Raul Catinas, Bogdan Stoica si Catalin Morosanu in nicio ordine. Andrei imi place tot mai mult, are perspective bune de a face performanta. Din spate vin Amansio Paraschiv si Cristian Spetcu. Poate chiar si Danut Hurduc. Cristian Ristea este si el interesant dar mai are mult de imbunatatit. Intr-un cuvant sau in doua cuvinte, AVEM KICKBOX! Posted Image Am crescut enorm. Avem una dintre cele mai bune scoli din lume dupa cea olandeza.

Edited by gagauzul, 14 December 2014 - 06:10.


#17
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Prima gală Superkombat din acest an este programată la 7 martie în Sala Sporturilor Olimpia din Ploieşti şi programează meciuri pe reguli de K-1, confruntări de MMA şi o partidă de fete, se arată într-un comunicat al organizatorilor.

La evenimentul de la Ploieşti participă sportivi din 12 ţări, printre care Benjamin Adegbuyi, neînvins de doi ani şi jumătate, şi fraţii Bogdan şi Andrei Stoica.
De asemenea, ploieşteanul Amansio Paraschiv, câştigător recent al unui turneu în China, va încerca să cucerească titlul mondial Superkombat New Heroes, în faţa albanezului Julian Imeri, campionul WKA (World Kickboxing Association), într-o confruntare care va unifica ambele centuri.
Promotorul Eduard Irimia a afirmat că a selectat opt dintre cei mai buni "grei" din lume pentru acest eveniment. "Cu siguranţă, cel mai bine cotaţi sportivi români vor fi prezenţi, cu excepţia lui Cătălin Moroşanu, care se află în junglă pentru un reality show. O nouă generaţie internaţională de grei va fi adusă în premieră la Ploieşti, va fi o adevărată confruntare a noilor eroi. În plus, venim cu o premieră, meciuri de MMA, dar şi cu o cofruntare între fete pentru a condimenta gala", a declarat Irimia.


În programul galei sunt incluse 14 meciuri, dintre care două pe reguli de MMA şi unul între fete pe reguli K-1.
Printre românii confirmaţi se numără Cristian Ristea, Cristian Spetcu, Cătălin Căşaru, Alex Filip, Robert Stoica, Andrei Ostrovanu, Bogdan Năstase şi Cristiana Stancu. Printre greii internaţionali selectaţi pentru Ploieşti se numără polonezul Michal Wlazlo (1,96 m, 118 kg, 10 victorii - 4 înfrângeri), D'Angelo Marshall (1,94 m, 105 kg, 22 de victorii - 2 înfrângeri) din Curacao şi albanezul Rustemi Kreshnik (1,87 m, 108 kg, 30 victorii - 7 înfrângeri).

Un proiect nou:

http://www.bloodyelb...evelopment-news

Edited by overseas, 19 February 2015 - 10:19.


#18
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
http://www.gsp.ro/sp...anu-445320.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate