Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Revizie gaze - UNDE gasesc prestator servicii anre

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Aly07

Aly07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 28.05.2012
Salut! Dupa cum poate stiti clientii GDF Suez sunt obligati sa faca un control al instalatiei de gaze. Mi s-a spus sa caut un prestator autorizat A.N.R.E. pe siteul lor anre.ro, dar nu gasesc o lista cu asa ceva. Stie cineva unde o gasesc? Multumesc anticipat!

#2
campary

campary

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 16.09.2005
Eu am facut revizia cu cei de la GDF Suez, I-am contactat online pe siteul lor, am facut contract tot online, au venit , au verificat, le-am platit la urmatoarea factura. Asta se intampla anul trecut.

#3
Berceni

Berceni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 02.04.2006
cel mai ok e sa faci direct prin GDF. Iti vine plata pe factura urmatoare, sau esalonat pe un numar de luni. depinde de contractul avut.

#4
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008
ANRE reglementeaza pretul !,
face si verificari la instalatiile de gaze ?
Eu stiu ca sunt firme private agreate de distribuitorul de gaze si cu care au contract de verificari periodice pe zone.

edit :
ANRE autorizeaza firme specializate in executarea si verificarea instalatiilor !

Edited by focuscsv, 28 July 2014 - 12:38.


#5
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
chiar de la gdf:
https://www.gdfsuez...._16-02-2012.pdf
eu am facut abonament la gdf (cred ca pe 4 ani) si am scapat de o bataie de cap suplimentara: vin singuri, verifica, lasa cate ceva lipit pe contor/tevi.., au si schimbat o teava pe afara, habar nu am daca are legatura cu revizia
asta dupa ce o firma mi-a cerut cateva sute de lei pentur revizie

Edited by aeon, 28 July 2014 - 12:34.


#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
banuiesc ca lista asta o cauti: https://www.gdfsuez...._16-02-2012.pdf

#7
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,489
  • Înscris: 12.07.2010

 Aly07, on 28 iulie 2014 - 11:35, said:

Salut! Dupa cum poate stiti clientii GDF Suez sunt obligati sa faca un control al instalatiei de gaze. Mi s-a spus sa caut un prestator autorizat A.N.R.E. pe siteul lor anre.ro, dar nu gasesc o lista cu asa ceva. Stie cineva unde o gasesc? Multumesc anticipat!
La min.2 ani trebuie făcută verificarea instalaţiei de gaze şi la 10 ani revizia.Sunt multe firme,trebuie să cauţi una AUTORIZATĂ de catre cei de la GDF Suez sau chiar de la ei!Ai primit multe sfaturi,nu e greu de găsit!Baftă!

#8
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Cel mai bine, faci contract cu GDF Suez si nu te doare capul.
Cu perticularii astia...azi sunt, maine nu, sau dau faliment

#9
vlad87

vlad87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 04.08.2011
Păi GDF nu sunt tot particulari sau sunt o entitate a statului francez? Din câte știu, Franța nu are pachetul majoritar, s-ar putea să mă înșel.....
Eu am făcut cu o firmă luată din întâmplare din listă revizia de 2 ani, pe voi care faceți cu GDF cât vă costă verificarea????

#10
Aly07

Aly07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 28.05.2012

 vlad87, on 28 iulie 2014 - 15:11, said:

Păi GDF nu sunt tot particulari sau sunt o entitate a statului francez? Din câte știu, Franța nu are pachetul majoritar, s-ar putea să mă înșel.....
Eu am făcut cu o firmă luată din întâmplare din listă revizia de 2 ani, pe voi care faceți cu GDF cât vă costă verificarea????
O cunostinta a platit 190 lei.

Edited by Aly07, 28 July 2014 - 16:53.


#11
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,489
  • Înscris: 12.07.2010
Preţurile diferă în funcţie de mărimea instalaţiei de gaze ,din ce este compusă,de „politica” firmei,etc.Eu anul acesta, la casă, pentru cinci „puncte de consum”-„focuri”,fără CT am plătit 40 de lei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate