Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Problema 651 la Windows 7

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
andrey_europe_95hd

andrey_europe_95hd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 30.05.2011
Salut. Am un router TP-Link WR740N si as dori sa il duc la reparat/schimbat pentru ca uneori cam "cade" wireless-ul. Adica deodata se opreste wireless-ul si nu ma mai pot conecta la el, iar pana nu ii dau un restart router-ului nu isi revine.
Cu toate astea, cand voi duce router-ul nu as vrea sa raman decuplat de la internet pentru o vreme, asa ca am incercat sa conectez prin BroadBand RDS-ul la laptopul meu. Am conectat cablul de internet de la RDS la laptop si pur si simplu nu il "recunoaste". Adica am introdus cablul, dar cand accesez Network and Sharing Center imi arata ca si cum nu ar fi conectat niciun cablu. Nici LED-urile de la placa de retea nu se aprind. Interesant este faptul ca router-ul recunoaste cablul de la RDS, iar laptopul recunoaste cablul de la router. Eu am un laptop Acer Aspire 5742ZG. Windows-ul este proaspat instalat, de 2 zile.
Mentionez ca, cablul meu de la RDS se "imparte" in doua cabluri la propriu(cablul este taiat, iar acele cabluri din interior se impart 4 spre telefon, iar restul spre internet) datorita ingeniozitatii celor de la RCS/RDS care nu au avut niciodata prize in Y pentru telefon si internet.
Daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi sau un loc de unde as putea cumpara o priza Y pentru internet si telefon.
O zi buna!

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
te rog citeste acest help
Este posibil sa poti rezolva chiar tu.
x86 sau x64 ?

Edited by Mihai_3, 28 July 2014 - 11:01.


#3
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
In legatura cu routerul: Incearca sa ii faci update la firmware.

In legatura cu laptopul: vezi daca ai driverul de la placa de retea instalat.

Edited by CiureaDaniel, 28 July 2014 - 11:52.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate