Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Academia tehnica militara

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Cristian1995

Cristian1995

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.04.2014
Buna ziua !
Sunt in clasa a XII a si la anul as vrea sa dau la Academia tehnica militara . Intrebarea mea este daca sunt din Bucuresti mai trebuie sa stau in regim de cazarma ?
Multumesc !

#2
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Nu esti obligat sa stai in camin. Poti iesi cel tarziu la ora 23, poti intra urmatoarea dimineata dupa 8.

#3
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
1) faci raport... refuzi cazare camin
2) Dupa terminare ore cursuri, faci ce vrei.........
BAFTA la examen

Edited by mirondorelgl, 28 July 2014 - 09:17.


#4
Cristian1995

Cristian1995

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.04.2014
Multumesc pentru raspunsuri !
Credeam ca se sta in camin pana se depune juramantul , cred ca s-au mai schimbat regulile intre timp deoarece acum cativa ani asa era .

#5
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Este posibil ca pana la depunere juramant, sa fiti trimisi in alta parte ( exp. PLOIESTI) ptr. instrucatie militara ( nu se paraseste unitatea-mentalitate veche dar ???) dar sunt conditii ca in civilie, dar cu program militar, nu glumesc.
DACA instructia se face la academie (putin probabil) este mai permisibil.
Sa intri mai intai, si ptr. 40 zile(frectii) nu mori.

#6
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Din cate tin minte, in primul an prietena a fost trimisa la Clinceni :)

Daca ai loc la camin, eu zic sa-l pastrezi. Ai totusi un locusor unde te mai poti odihni, iti mai lasi chestii, daca patesti ceva acasa ai unde sa stai. Pe langa asta te poti scoate si de la intretinere daca stai sub 15 zile acasa. Totodata poti sa dai pe acasa si sa mergi noaptea in camin, dimineata iti va fi mult mai usor.

Faci si un coleg de camera fericit, practic o sa fie singur prin camera :D

#7
Cristian1995

Cristian1995

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.04.2014
Buna dimineata !
Am revenit cu inca o intrebare : care este diferenta dintre SRI din cadrul Academiei tehnice militare si SRI de la Academia Nationala Mihai Viteazul ? Am vazut ca pe site-ul academiei ca se da admitere la matematica si engleza iar la Academia Mihai Viteazaul se da la romana si istorie

#8
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
Pai de la academia tehnica iesi ofiter inginer specializat in arma pentru care dai admitere pe cand dincolo iesi doar licentiat in psihologie ori securitate/informatii (pentru a deveni ofiter trebuie sa faci masterul la Mihai Viteazul si oricum iesi ofiter de informatii, nu tehnic). Ca vei lucra pentru SRI e alta poveste dar una e tehnica alta de informatia/operativa.

Edited by neagu_laurentiu, 30 July 2014 - 07:28.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate