Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cabinet dermatologic Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Griffin32

Griffin32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.09.2013
Salut, imi poate recomanda cineva si mie un cabinet dermatologic bun in Bucuresti specializat in principal pe caderea parului ? Am 19 ani si deja incepe sa nu mai fie atat de des ca inainte, eu vreau sa imi las si plete si se vede destul de aiurea.

Multumesc anticipat.

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
Din ce stiu eu ( daca e genetic ) toate solutiile si cremele pt oprirea caderii parului sunt doar povesti
Transplanturile au ajuns destul de ieftine si eficiente ,ce transplantezi de la spate nu mai cade niciodata

#3
Griffin32

Griffin32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.09.2013
Mersi pentru sugestie dar eu abia am inceput sa ma confrunt cu problema asta ca sa zic asa, adica inca am 90 % par in cap, nu am cum sa imi fac transplant. :D

Tocmai de asta vreau sa merg la dermatolog, daca e genetic stiu ca nu am ce face dar trebuie sa verific toate variantele.

#4
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
E genetic daca iti cade asa aiurea fara sa-i faci nimic, deci poti scuti banii de doctor. Oricum, nasol era daca erai femei. Asa... oricum peste 50% din parti, mai ales de la o varsta incolo raman fara par...

#5
Griffin32

Griffin32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.09.2013

 potae, on 27 iulie 2014 - 21:01, said:

E genetic daca iti cade asa aiurea fara sa-i faci nimic, deci poti scuti banii de doctor. Oricum, nasol era daca erai femei. Asa... oricum peste 50% din parti, mai ales de la o varsta incolo raman fara par...

Serios ? Si unde ai citit asta, in globul tau de cristal ? Nu stiam ca esti dermatolog si diagnostichezi persoane doar citind ce probleme au, evita topicul asta daca nu poti sa ma ajuti, mersi.

#6
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Pai in cazul in care nu il supui la traume mecanice sau chimice nu exista vreun motiv care sa faca paru' sa ti se rareasca, altul decat genetic. Una e sa iti cada ca porti stiu eu ce chestie pe cap 18 ore pe zi sau ca-l supui la tratamente de decolorare +/vopsire si alte e sa iti apara pur si simplu zone rare pe motiv ca nu se mai regenereaza. Eu doar te-am sfatuit sa te impaci cu ideea, ca nu e o mare tragedie ca o sa fi chel pana la vreo 25 de ani. Ai vazut si tu ca traistariu pana la urma si-a facut implant deci nu merge cu creme, spray-uri, alifii...

Dar uite ca sa nu zici ca nu te ajut (ca vad ca te-ai ofensat nu alta) un medic dermatolog ok este la policlinica titan, dna Raluca Iliescu. Nici nu costa mult, vreo 70 lei consultatia prin 2012. Daca te uiti pe site-ul ei ofera si solutii pentru "hairloss". Dar mna, daca vrei sa dai banii degeaba fa-o. Cu 70 de lei iti luai o peruca mama - mama... :w00t:

#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
Exista tot felul de afectiuni ale pielii scalpului care pot determina caderea parului sau alte dezechilibre in organism Diagnosticarea nu se face dupa ureche, si in niciun caz pe forum, dupa 3 vorbe schimbate cu 'pacientul'.
@initiator: pune intrebarea pe aria de medicina, ai mai multe sanse sa primesti mai multe sugestii acolo

Edited by AlexEn, 28 July 2014 - 08:00.


#8
jules81

jules81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 14.05.2013
incercati aici http://www.info-medi...e/dermatologie/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate