Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Ce receptor sa cumpar?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
thmmy95

thmmy95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.07.2014
Buna ziua.Doresc sa cumpar un receptor wifi cu care sa captez semnal de la circa 100 de m din exterior.(daca e mai mult mai bine ).Am incercat cu un stick Tp-link cu care dabia prindeam semnal si care pica din cauza masinilor care bruiau semnalul.Daca as gasi un receptor care sa preia semnnalul si sa-l trimit intr-un router(pe care il am deja ) este excelent.Problema mea este ca sunt multe dispozitive si nu stiu pe care sa-l aleg.Pretul ar fi cam 1 mil.Va multumesc anticipat.

#2
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005
1- Problema cu semnalul slab la stick-ul wireless usb se poate rezolva relativ usor cu o antena externa cu castig mai mare . Asta daca stickul respectiv are conector pentru antena   externa .Daca nu, cumpara unul pentru asa ceva . Recomand un tl-wn 722n.
2- Nu orice router are port usb si chiar daca au unele , nu toate pot sa vada stick-ul usb ca si o placa wireless .
Altfel nu prea ai cum sa trimiti semnalul catre router , decit prin conectorul usb.
3- Ma indoiesc ca la 1 milion te poti incadra in buget pentru ce vrei sa faci.
Mai simplu ar fi sa spui ce anume vrei sa rezolvi cu setup-ul asta , poate gasim alte idei , mai ieftine si eficiente .

#3
thmmy95

thmmy95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.07.2014
Vreau in primul rand sa iau net de la un vecin si sa renunt la contractul de internet pentru ca o sa mai fiu acasa decat foarte putin.( cu stirea lui) Netul va fi folosit pentru un laptop sau pc.Ideea in plus era sa dau si pentru telefon care nu prinde direct ca nu are putere.(asta se rezolva cu timpul sa zic asa ca pot sa pun un al doilea receptor care sa transmita de la laptop/pc la telefon ca stiu ca se poate ).Acum problema ar mai fi ca nu mai am acel adaptor costase 50 de lei de la tp-link,poti sa imi recomanzi tu altul mai bun(nici pe piata nu se mai gaseste acel model si il luasem la intamplare si nu vreau sa mai fac la fel ).

#4
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005
Ce vrei tu sa faci,nu merge. nu in modul asta , cu stick usb !
Cel mai simplu , poti folosi un router care are functia de repetor. Sau un router in mod client sau station , caz in care o sa ai  net doar pe cablu.
Am recomandat un model de stick usb ,citeste cu atentie ce am scris .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate