Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Card de salarii daca aveti probleme cu bancile. :)

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Ma gandesc sa fiu de ajutor celor care au datorii la banci si vor sa evite poprirea conturilor. Solutia este:
http://www.viabuy.co...d-or-black.html

Accesand acel link va faceti un card VIP, gold sau black, foarte misto. Taxa de retragere e de 5 euro si taxa anuala ( nu exista taxa lunara) e de 29,95 euro si trebuie platita pe 3 ani inainte ( cat e valabilitatea cardului). Deci 90 euro.
Insa dormiti linistiti. Posted Image

Celor care fac dovada ca au folosit linkul de mai sus si au comandat card le raspund la orice intrebare legata de modalitatile de incarcare, taxe, cum se scot banii etc.

Edited by Adm, 26 July 2014 - 15:04.


#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 xtremdriving, on 26 iulie 2014 - 14:46, said:

au datorii la banci si vor sa evite poprirea conturilor
Daca vorbesti de card de salarii, poprirea vine la angajator, el nu va mai vira toata suma.

Edited by neagu_laurentiu, 26 July 2014 - 14:52.


#3
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,657
  • Înscris: 16.12.2008

 xtremdriving, on 26 iulie 2014 - 14:46, said:

Insa dormiti linistiti. :)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/riKtAfcOkRw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by yetiro, 26 July 2014 - 14:53.


#4
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 neagu_laurentiu, on 26 iulie 2014 - 14:51, said:

Daca vorbesti de card de salarii, poprirea vine la angajator, el nu va mai vira toata suma.
Sau pur si simplu vreti sa nu stie nimeni ce faceti. Ce bani suplimentari aveti. Se incarca in mai multe feluri. Nu fiti negativisti in postarile voastre.

#5
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
merge cu paypal?

#6
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 yetiro, on 26 iulie 2014 - 14:52, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/riKtAfcOkRw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
dormi linistit ca ponta nu iti blocheaza cardul si pentru 500 lei datorie la circa financiara...

Sau poate fi folosit ca back up de care sa nu stie nimeni.

 Nemesis-, on 26 iulie 2014 - 14:55, said:

merge cu paypal?
Cum spuneam, raspund la toate intrebarile celor care comanda card din primul link si fac dovada ca au facut asta. Dar ca sa nu par rau voitor, nu, inca nu merge cu paypal.
Au in vedere si asta dupa ce le-am spus ca pot avea milioane de clienti in plus. Sunt totusi alte 6 metode de incarcare.

Pentru o a doua persoana din familie, taxa anuala a cardului e la jumatate.

Edited by xtremdriving, 26 July 2014 - 14:58.


#7
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,136
  • Înscris: 22.05.2003
Cand am fost in US, cardurile prepayd Mastercard se cumparau la supermarket.
Stiu ca Carrefour si Posta aveau asaceva..

Ca o umila cetateana, nu simt inc ao asa de apasatoare nevoie de anonimitate, iar la noi numerarul e inca rege :)

https://www.paysafec...zahlungsmittel/

#8
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 xtremdriving, on 26 iulie 2014 - 14:54, said:

Nu fiti negativisti in postarile voastre.
Oare cine are un mesaj pozitiv aici ?

 xtremdriving, on 26 iulie 2014 - 14:57, said:

raspund la toate intrebarile celor care comanda card din primul link si fac dovada ca au facut asta.

Edited by neagu_laurentiu, 26 July 2014 - 15:02.


#9
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Hmmm, imi cam place, si sint exact in targetul lor de clienti :))

#10
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 neagu_laurentiu, on 26 iulie 2014 - 15:02, said:

Oare cine are un mesaj pozitiv aici ?
Nimeni nu e suspect. E un program de referral. Puteti evita sa folositi linkul dar nu vad de ce mi-as pune la dispozitia voastra toata experienta cu acest card daca nu  folositi linkul. Posted Image

bre, america, supermarket ...vise. Si cum le folosesti pe alea in romania? Iti dadeau asa, fara sa fii rezident?

Edited by xtremdriving, 26 July 2014 - 15:08.


#11
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
il poti folosi in magazine la noi?
daca imi iau un suc de la carciuma intra in categoria "worldwide shopping" cu no usage fees?

#12
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 Nemesis-, on 26 iulie 2014 - 15:09, said:

il poti folosi in magazine la noi?
daca imi iau un suc de la carciuma intra in categoria "worldwide shopping" cu no usage fees?
Il poti folosi oriunde se accepta carduri mastercard.

dupa ce folosesti asta vorbim mai detaliat: http://r.viabuy.com?...f3d64f15930d9c2

Posted Image

PS: nu ia bani de la voi, deci nu vad de ce nu l-ati folosi. Posted Image


Sau mai simplu deoarece vad ca cineva imi modifca ce scriu Posted Image da pm daca vrei sa iti faci card. iti dau linkul de referral si apoi iti spun toate detaliile.

Edited by xtremdriving, 26 July 2014 - 15:15.


#13
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Pai tu vrei sa aplice lumea la cardul respectiv inainte sa le spui avantajele? :)

#14
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 LensFlare, on 26 iulie 2014 - 15:14, said:

Pai tu vrei sa aplice lumea la cardul respectiv inainte sa le spui avantajele? Posted Image
Avantajele sunt:
In primul rand anonimatul. Apoi lipsa stresului legat de orice poprire ti-ar putea veni. Card de back up.
Multe alte detalii se pot clarifica pe pm cu cei care folosesc linkul de referral.  :)

#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 xtremdriving, on 26 iulie 2014 - 14:54, said:

Sau pur si simplu vreti sa nu stie nimeni ce faceti. Ce bani suplimentari aveti. Se incarca in mai multe feluri. Nu fiti negativisti in postarile voastre.

Ba o sa stie. Am si eu un card din US si crede-ma, ca te poate urmari ANAF-ul foarte usor.
Tu treci cardul, prin ATM sau POS, numele tau e pe card. Cand scoti bani de la POS, mai ales la BRD iti cere buletinul, cand scoti sume mai mari se uita ciudat la tine.
Scoti de la ATM, banca iti salveaza datele. Deci, nu exista scapare mai ales prin cale electronica. Vrei sa nu stie nimeni, banii in plic si la saltea.

Oricum, nu te ia nimeni pentru mai putin de 15.000EUR nedeclarati :lol:


ps. cum a zis si cineva mai sus, proprirea salarului se face de la angajator, nu de la banca.

#16
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 xtremdriving, on 26 iulie 2014 - 14:54, said:

Sau pur si simplu vreti sa nu stie nimeni ce faceti. Ce bani suplimentari aveti. Se incarca in mai multe feluri. Nu fiti negativisti in postarile voastre.
what ?

 xtremdriving, on 26 iulie 2014 - 14:46, said:

Accesand acel link va faceti un card VIP, gold sau black, foarte misto. Taxa de retragere e de 5 euro si taxa anuala ( nu exista taxa lunara) e de 29,95 euro si trebuie platita pe 3 ani inainte ( cat e valabilitatea cardului). Deci 90 euro.
Insa dormiti linistiti. Posted Image
hmm, sa dau 0 lei/luna la ing si 1 leu/luna la BT pt IB sau sa-mi fac un card de 30 euro/an pentru oameni foarte importanti...... grea decizie


 xtremdriving, on 26 iulie 2014 - 14:46, said:

Celor care fac dovada ca au folosit linkul de mai sus si au comandat card le raspund la orice intrebare legata de modalitatile de incarcare, taxe, cum se scot banii etc.
normal, doar tu primesti fabuloasa suma de 25 euro

cea ce nu v-a spus initiatorul este ca la depunerea prin paysafecard(singura fara buletin disponibila la noi), iti mai iau 8,75% comision, cam scump sa fii undercover foarte important....

imi place ca romanu intotdeauna se gandeste cum sa fraudeze si sa pacaleasca in loc sa se gandeasca cum sa-si plateasca datoriile

Edited by opop, 26 July 2014 - 16:17.


#17
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
E voie cu chestii de astea de refferal and shit pe forum? Moderator ceva?

#18
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
moderatorul a sters linkul, nu te mai agita.
Eu va spun atat. Din cauza asta romania nu va merge niciodata. Mentalitatea asta stupida...toti ne pricepem la calculatoare, cautam 2 randuri, bagam in fata cea mai proasta informatie si gata, am daramat un topic. Posted Image ... vrei sa iti faci, bine, nu vrei, iarasi bine.
Daca gaseam informatia asta si aveam nevoie de card, imi faceam pe referral fara probleme. Nu iau bani de la mine, deci pt mine e ok sa ii "multumesc' cumva pentru informatie.... Vin bani in tara. Nu conteaza cati. vin, important e ca nu se duc.

Dracu in vizita in in iad...la nemti bataie care sa iasa, paznicul le dadea in cap sa stea in cazan. la frncezi la fel. LA romani, liniste. Dracu zice: ce e linistea asta aici? A...cum scoate unul capul il trag ceilalti in jos. Posted Image

Iti trebuie, iti faci, nu iti trebuie iti vezi de treaba.

Edited by xtremdriving, 26 July 2014 - 16:47.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate