Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

problema crearea unui cont de yahoo mail

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
Buna seara tuturor !

De ceva timp incerc sa imi creez o noua adresa de yahoo mail. Din pacate, dupa ce urmez toti pasii, sunt nevoit sa imi las si numarul de telefon pentru a primi un cod, cod care va trebui sa il notez la finalizarea noului cont de email.

Problema este ca nu doresc ca cei de la yahoo sa imi cunoasca numarul de telefon. Care este solutia ? Cum pot evita postarea numarului de telefon ? A mai patit si altcineva ? Cum a procedat ?

Multumesc. O seara placuta

#2
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Baga un numar pe care nu prea il folosesti. Dar de ce nu vrei sa il pui pe al tau?

#3
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Sau foloseste alt serviciu de e-mail.

#4
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
daca ai trait pana acum fara cont de yahoo... incearca sa nu te mai gandesti la el... yahoo a devenit o porcarie
fa-ti cont in alta parte

#5
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
da, fa-ti pe google mail si o sa trimiti in curand la atasament doar tipurile de fisiere agreate de corporatie. Plus ca sniffuiesc mailurile si-ti fac profil de client pentru advertising in functie de cei cu care comunici.

#6
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Orice serviciu se plateste, intr-un fel sau altul. Nimic nu este (complet) gratis pe Internet.

#7
dannyel86

dannyel86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 26.12.2009

 blue_white_is, on 25 iulie 2014 - 19:59, said:

Buna seara tuturor !

De ceva timp incerc sa imi creez o noua adresa de yahoo mail. Din pacate, dupa ce urmez toti pasii, sunt nevoit sa imi las si numarul de telefon pentru a primi un cod, cod care va trebui sa il notez la finalizarea noului cont de email.

Problema este ca nu doresc ca cei de la yahoo sa imi cunoasca numarul de telefon. Care este solutia ? Cum pot evita postarea numarului de telefon ? A mai patit si altcineva ? Cum a procedat ?

Multumesc. O seara placuta

Se cere numarul de telefon ca masura de siguranta. Sunt multi care s-au plans ca mailurile le-au fost sparte, iar codul de deblocare trimis prin sms e solutia cea mai la indemana pentru a recupera cu succes o adresa de mail sparta. Hackerii evolueaza odata cu tehnologia si e din ce in ce mai greu sa-ti protejezi datele. Ceea ce pot eu sa te asigur e ca, pana in prezent, Yahoo/Google nu a trimis mesaje publicitare sau de notificare pe numarul de mobil personal. Suntem atat de multi si de neinsemnati, incat mi-e greu sa cred ca ar putea prezenta interes pentru ei date care nu ofera niciun avantaj material (cu exceptia reclamelor si recomandarilor de pe mail, care sunt inofensive). Iar codul de securitate trimis prin sms se schimba de fiecare data.

#8
Northward

Northward

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 21.07.2014
Daca e un cont oarecare, nu personal, atunci spun sa incerci in alta parte, ca poate ai facut (sau au fost facute) mai multe conturi de pe acelasi IP/PC si de-aia te obliga sa bagi si numarul de telefon.
Daca e un cont personal, care vrei sa il tii multa vreme, iti recomand sa introduci numarul de telefon. Astfel daca iti uiti parola, o sa poti recupera contul cu usurinta.

#9
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 dexterash, on 25 iulie 2014 - 20:50, said:

Orice serviciu se plateste, intr-un fel sau altul. Nimic nu este (complet) gratis pe Internet.

Asta-i un truism fara valoare intrinseca pentru acest thread. Hai sa fim mai practici! Uite, de exemplu putem posta alternative pentru gmail yahoo, ms (hotmail, live, outlook) Dacă tot suntem off topic...

#10
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
Paranoia asta...  Un nou șef de SRI

#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Si tu esti urmarit de agentii?
I feel you, bro!

[ http://static2.libertatea.ro/typo3temp/pics/gigi_becali_mihai_stoica_45c7434c2c.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
eu sunt agentul Smith

#13
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
De ce ti-ai sterge ulterior numarul de telefon? Ori il dai ori nu-ti faci cont. Cu ce te ajuta ca il stergi dupa ce ti-ai facut contul?

#14
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.10.2009
scrie si tu un numar fictiv

#15
Northward

Northward

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 21.07.2014

 calinjack, on 27 iulie 2014 - 16:35, said:

scrie si tu un numar fictiv
Cred ca a incercat deja asta, apoi i-a cerut confirmarea lui.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate