Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Ancorare zidarie interioara

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
daniphp

daniphp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 07.11.2012
Exista vreo posibilitate de ancorare a unui zid interior din porotherm 11.5cm grosime / de 3m lungime / ~2 inaltime la mansarda?
Executantul mi-a spus ca se face doar impanare la partea de sus, este suficienta?

#2
Cpmcvp

Cpmcvp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.07.2014
nu ar strica o ancorare nici la partea de jos
gauresti betonul si bagi nist fiare de 8

#3
daniphp

daniphp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 07.11.2012
Din pacate nu exista stalpi prevazuti la intersectia cu zidurile interioare. Am vazut ca trebuia intesuta zidaria interioara cu cea exterioara, dar e cam tarziu acum :). Putem sa bagam fiare de 6/8 in porothermul de exterior de 30 dar nu prea cred ca tine ceva.

#4
Cpmcvp

Cpmcvp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.07.2014
Tine daca le bagi cu ancora chimica expandabila speciala pt caramizi tip poroterm

#5
NAT35

NAT35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 05.07.2013
cea mai buna ancorare e cea laterala.Daca ai pereti laterali poti face o mica gaura(diametrul caramizii de pe randul respectiv) la 50-100-150 cm de la sol

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate