Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problema Combina audio

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
georguan

georguan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.07.2014
Buna ziua! Detin o combina audio  Philips fw c355/34  si am urmatoare problema: Nu se mai aude nimic in boxe....Am verificat boxele , functioneaza ;am conectat casti la panoul frontal al combinei, se aude ok. Din cate am inteles sunt defecte  "iesirile" . Am desfacut frumos carcasa, am legat firele de la boxe direct si tot nimic.... Vreo solutie ? As dori ceva  "homemade",ca nu merita sa o mai duc in service . Multumesc Posted Image
[ http://s28.postimg.org/5gd0rbazt/poza_comp_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://s28.postimg.org/fg7x77m95/IMG_20140725_152941.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Is defecte ieșirile in sensul ca sunt busite etajele de amplificare sau releul de cuplare a difuzoarelor ,nicidecum clemele  de contact.
Dupa felul cum ai pus problema nu sunt șanse sã o rezolvi singur.

#3
georguan

georguan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.07.2014
Am inteles. Deci singura sansa este sa-l duc in service ?....Multumesc atunci ;)

#4
adrian_postovaru

adrian_postovaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.03.2014
Salut.
Detin o combina audio SONY chc-tb10. Functioneaza bine in modul CD si radio. In modul MD adica intrare auxiliara se aude incet. La nivelul 20 din 30 se aude precum la nivelul 10 in modul de radio. Am schimbat cablurile de conexiune dintre laptop si combina si nicio modificare. Laptopul are volumul la maxim, chiar reda aproximativ cat combina la nivelul 20. Am incercat si niste boxe marca RHOMBUS 2.1 model RH-250 , dar care reda mult mai tare.
Daca aveti vreo explicatie, ideie este bine venite.

#5
Andrei_RS

Andrei_RS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.05.2014
@adrian Cel mai probabil semnalul de intrare nu este atat de puternic combina avand nevoie de semnal mai mare,incearca alt laptop,calculator,telefon,ceva.Daca tot asa se aude cel mai probabil se rezolva cu un preamplificator

#6
adrian_postovaru

adrian_postovaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.03.2014

View PostAndrei_RS, on 05 august 2014 - 14:43, said:

@adrian Cel mai probabil semnalul de intrare nu este atat de puternic combina avand nevoie de semnal mai mare,incearca alt laptop,calculator,telefon,ceva.Daca tot asa se aude cel mai probabil se rezolva cu un preamplificator

Am omis sa mentiomez ca am incercat cu 2 laptopuri si un samsung mini 1. Se comporta la fel. Atunci nu inteleg de ce au amagit lumea cu functia de amplificare, daca e slaba, aproape inutila. Combina se inchide singura daca un fir de la boxa face scurtcircuit, ceea ce la altele nu exista aceasta protectie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate