Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Vreau RDS in zona !

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
adetcc

adetcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.12.2012
Am achizitionat un apartament in zona drumul fermei din popesti leordeni, si acolo este monopol Interlink-metropolitan, care ofera niste servicii de toata jena.
Ce demersuri trebuie sa fac sa aduc RDS-ul in bloc ?
Presupun ca imi trebuie un acord scris din partea vecinilor in legatura cu cablurile care vor fi trase prin bloc. Apoi trebuie cumva sa gasesc mai multi vecini dispusi sa treaca la RDS cred, asta nu ar fi o problema avand in vedere ca toti sunt tineri si inteleg cand un lucru e mai bun decat altul.

Pe partea cealalta cui trebuie sa ma adresez ca sa pot sa reziliez contractul ? Asta avand in vedere ca am fost obligat sa iau pe gat serviciile lor cand am cumparat apartamentul, ceea ce e impotriva concurentei loiale din cate stiu. Apoi cand m-au obligat sa semnez contractul pe 2 ani de zile nu mi-au oferit nimic bonus ci chiar mi-au mai cerut o taxa de nesimtire de instalare a serviciilor.

Multumesc si scuze daca s-a mai discutat acest subiect !

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
nu inteleg, cum adica ti-au bagat pe gat serviciile odata cu apartamentul, ca tot tu spui ca ai semnat un contract?

#3
adetcc

adetcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.12.2012

View Postslai, on 25 iulie 2014 - 13:14, said:

nu inteleg, cum adica ti-au bagat pe gat serviciile odata cu apartamentul, ca tot tu spui ca ai semnat un contract?
Cand rezervi apartamentul ti se spune ca ti se va baga pe gat servici de internet, cablu si paza. Daca nu esti de acord nu mai are rost sa semnezi rezervarea sau antecontractul pt ca dezvoltatorul nu ti-l mai vinde decat cu conditiile de mai sus.
Dupa ce semnezi contract de vanzare - cumparare apartament in termen de 30 de zile trebuie sa te duci sa treci contracte de apa gaz electricitate ... si sa semnezi contractele de internet si paza. De cel de paza am reusit sa-i pacalesc sa scap de el. Dar nu puteam sa raman fara net si tv pana fac rost din alta parte deci am fsot si am semnat contractul lor pe 2 ani. Acum astept sa vad cum rezolv cu RDS.  E clar ?

#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
la anpc ai fost? cred ca e si o lege legata de conditionarea cumpararii unui bun nedorit la achizionarea altuia
nu vorbim de "ofertele" cu bunuri multiple incluse in acelasi pret
ar fi fost ok daca in pretul apartamentului primeai internet tot retul vietii (apartamentului :)), fara alte taxe

#5
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Cred ca te ajuta sa citesti postarea asta: http://forum.softped...2#entry14978641

#6
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Nu îți face speranțe. La mine (în Craiova) în bloc au cablu TV pe infrastructura din '93. N-au modernizat nimic în zonă de când au cumpărat firma de-aici prin 2003 parcă. Merg pe aceeași infrastructură, diferență fiind că rețeaua din bloc e legată la un GPON din apropiere. Din 2008 mă rog de ei să bage fibră și deja am renunțat la idee. E pur și simplu jalnic ce se întâmplă. De ce să ne rugăm noi de ei? Nu știu unde și ce fel de rețea au?

Dar, îți urez oricum baftă. Poate la tine nu-s atât de nesimțiți.

#7
adetcc

adetcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.12.2012
@deiuma, avand in vedere ca e vorba de Bucuresti, si RDS-ul este tras in zona dar doar la blocurile unde au primit aprobare din partea dezvoltatorilor, eu zic ca se poate trage.
Internetul nu este problema merge la fel de bine ca RDS sau poate chiar mai bine. Infrastructura este noua moderna, au aceleasi oferte de pana la 1000mbps, problema este televiziunea, nu dau posturi HD, si nu are grila de programe de la Digi, care cuprinde digi world,planet,24, sport 1,2,3, , etc....   Au niste porcarii luate de la dolce. In afara de protv, eurosport si History, nu cred ca ai ce sa vezi. Asta ma refer comparativ in pachetul de baza. Daca vrei sa platesti sute de lei poti prinde mai multe programe dar tot fara cele de la digi.

#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ce te intereseaza din acel digi?Digi sport nu mai are liga 1,acum o are Look,iar digi world foloseste documentare de pe BBC parca.

#9
adetcc

adetcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.12.2012

View Postxeleron, on 25 iulie 2014 - 15:38, said:

Ce te intereseaza din acel digi?Digi sport nu mai are liga 1,acum o are Look,iar digi world foloseste documentare de pe BBC parca.
la fotbal nu ma uit in niciun caz. La tenis ma uitam mai mult.
Oricum nu are nicio importanta ce anume vreau.
La astia de la metropolitan interlink dupa juma de ora dupa ce am deschis tv-ul arata ca nu mai are semnal, apoi pica revenea. Asta intamplandu-se intr-o zi insorita fara pic de furtuna sau ploaie.

Edited by adetcc, 25 July 2014 - 16:52.


#10
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Te ajut eu cu acceptele. Drumul Fermei nu e strada Amurgului ?

Recent am rezolvat cablarea pe Amurgului 45 H. :D

#11
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010

View Postcatalinman, on 25 iulie 2014 - 21:16, said:

Te ajut eu cu acceptele. Drumul Fermei nu e strada Amurgului ?

Recent am rezolvat cablarea pe Amurgului 45 H. :D
Rar asemenea oameni.

#12
sorin_george92

sorin_george92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.12.2007
Salut! Lucrez la RDS si ma ocup cu acceptele la blocuri si cu intocmirea contractelor. Te pot ajuta daca esti interesat!

#13
adetcc

adetcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.12.2012
da, e bine sa stiu ca am de unde incepe ! Cum o sa am timp o sa demarez rezolvarea problemei !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate