Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Dilema mare !

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Daniel777

Daniel777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 01.07.2014
Salut!Am si eu o mare problema la care sper ca ma veti putea ajuta.Anul acesta am terminat liceul si ca aproape toata lumea,am optat pentru mai multe facultati.In prima faza am fost admis la o facultate din Ploiesti,la care termenul limita de inmatriculare era ieri.Facultatea din Ploiesti este pentru mine a doua optiune dupa facultatea de electronica si telecomunicatii din Brasov la care nu am reusit sa intru dupa prima faza.Am fost sa ma inmatriculez la Ploiesti,unde am lasat adeverinta care atesta notele la bac si am semnat un contract.Intrebarea mea este:Daca intru la locurile bugetate de la brasov,ma pot retrage de la ploiesti,pot beneficia in continuare de locurile bugetate?Si sunt obligati sa-mi restituie dosarul?Sper sa imi dati raspunsuri in cunostinta de cauza!Multumesc anticipat! Contractul e ceva de genul : http://www.upg-ploie...nta cu taxa.pdf doar ca acesta este la cu taxa,iar eu am intrat la buget

Edited by Daniel777, 25 July 2014 - 10:57.


#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
off-topic: nu se foloseste cuvantul "inmatriculare", ci "inscriere".  Termenul "inmatriculare" se foloseste pentru masini.

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
in principiu, daca acea facultate din ploiesti nu e cautata, va face orice e posibil sa nu scape un student.
mai pe romaneste, nu vezi diploma de la ei, in timp util, sa te poti inscrie la cealalta facultate. pretexte gasesc ei...

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 Daniel777, on 25 iulie 2014 - 10:54, said:

Daca intru la locurile bugetate de la brasov,ma pot retrage de la ploiesti,pot beneficia in continuare de locurile bugetate?Si sunt obligati sa-mi restituie dosarul?
Tu cum te-ai caracteriza ? Asa si ei. Sigur, iti vor da intr-un final dosarul...

#5
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,919
  • Înscris: 25.06.2007

 Daniel777, on 25 iulie 2014 - 10:54, said:

...
In alta ordine de idei, daca ne referim la venituri, un inginer de petrol si gaze care prinde contracte prin Orientul Mijlociu ii bate la fund pe restul inginerilor.
Conteaza insa sa-ti placa si sa fii bun in meserie...

#6
Daniel777

Daniel777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 01.07.2014
Totul a decurs fara nici cea mai mica problema,foarte amabile secretarele la amandoua facultatile,la Ploiesti mi-au dat repede dosarul,fara sa-mi ceara vreo explicatie,decat m-au intrebat pe un ton amiabil ,,Unde ai intrat?".Acum sper sa reusesc pe drumul pe care l-am inceput.Multumesc de pareri ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate