Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Abonamente business

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
grinch85

grinch85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 17.05.2007
Ce abonamente pentru persoane juridice aveti si ce oferte bune ati putut negocia sau renegocia? Ce telefoane? Ce parere aveti despre abonamentul business open?

#2
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Ce resurse ai nevoie si cat ai fi dispus sa platesti?

#3
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Aceleaşi abonamente ca pentru pf. Doar o corporaţie are ceva putere mai mare de negociere.

#4
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
la orange persoanele juridice sunt impartite in firme mai mici care au abonamentele Business Open si/sau cele individuale (animalele)
daca esti o companie mare poti negocia si customiza oferta asa cum iti doresti - insa asta se intampla de la cateva mii de euro in sus
din cate stiu asa este la toti operatorii

#5
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Cu nelimitat la 10 euro nu cred sa mai ai nevoie de ceva.

#6
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004
Poate vrea omu' VPN, BES, conference call, fix/fax, poate vrea sa înlocuiască un sim/telefon în 2 ore fara sa plece de la birou,etc.
La Orange pe partea de Business dacă nu ai semnal suficient în clădire, sa apară la maxim 3 zile de la sesizare.

Atenție, toate astea costa ;)

Edited by tassadar, 04 August 2014 - 20:23.


#7
grinch85

grinch85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 17.05.2007
Din punctul meu de vedere pt firme mici pana in 10 sim-uri business open pare ok. Dar mai curios as fi ce oferte personalizate ati obtinut, caci pretul de pe site este orientativ. Din experientele trecute stiu ca se plateste mai putin. Nu in ultimul rand sunt curios ce oferte de telefoane si ce modele se pot negocia. Prin exemple, asa ne ghidam, caci altfel e ca la turci: negociezi si orictat obtii tot pleci cu impresia ca ai luat teapa :)

#8
_HardCore_78

_HardCore_78

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.07.2014
Am un amic care are contract cu Orange pentru ~250 abonamente (voce mobila,voce fixa,internet mobil,VPN,Flexible Computing,etc) si a negociat tariful pentru flota de abonamente individual.

#9
grinch85

grinch85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 17.05.2007
La business open 7 am primit 300 unitati in plus fata de standard la acelasi pret. Mi se pare putin tinand cont ca pana acum si la vodafone si la orange fata de preturile de pe site pt abonamentele pj de grup reduceau tariful cu 50%. Desi in acest caz nu ma refer la la injumatatirea costului, ma asteptam la mai multe resurse :)

Edited by grinch85, 07 August 2014 - 10:04.


#10
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006

 _HardCore_78, on 04 august 2014 - 22:32, said:

Am un amic care are contract cu Orange pentru ~250 abonamente (voce mobila,voce fixa,internet mobil,VPN,Flexible Computing,etc) si a negociat tariful pentru flota de abonamente individual.

la 250 de abonamente mi se pare normal sa negocizi cum vrei :)

#11
grinch85

grinch85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 17.05.2007
Are cineva idee daca se mai modifica portofoliul de abonamentele in curand? Vad ca oferta de abonamente Business Open a fost lansata acum un an, prin septembrie. Au un interval de timp la care intervin?

#12
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Eram pe site-ul Orange la sectiunea business si imi atrage atentia urmatorul abonament:
Attached File  Untitled.jpg   24.88K   56 downloads

Abonament business cu 5MB trafic lunar...

#13
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Ofertele Business nu se negociază/ pe site ;), intr-adevar e rusinos ce apare așa ceva !

#14
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
La 3 euro ce te asteptati sa iti apara, 1GB de trafic?
In aia 3 euro ai incluse si niste min in retea si nationale + foarte posibil o subventie la telefon.

@iulian93: de ce ai impresia ca toate ofertele business sunt negociabile sau toti clientii business primesc oferte personalizate? Exista si oferte standard.

#15
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

 AlexEn, on 07 februarie 2015 - 11:35, said:

La 3 euro ce te asteptati sa iti apara, 1GB de trafic?
In aia 3 euro ai incluse si niste min in retea si nationale + foarte posibil o subventie la telefon.

@iulian93: de ce ai impresia ca toate ofertele business sunt negociabile sau toti clientii business primesc oferte personalizate? Exista si oferte standard.
N-am zis ca toate sunt personalizate , m-am referit ca daca vrei o oferta buna pentru o afacere pe care o conduci discuti si cauti cea mai convenabila oferta , asa mi se pare normal !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate