Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

2 Monitoare la Acelasi Pc

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Insound

Insound

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.04.2011
Salutare softpedia.
As vrea sa intreb daca se poate sa am 2 ecrane la acelasi calculator.
momentan am un flatron w2246s, si vreau sa mai adaug tot un flatron de 21" , am placa video un gigabyte gt 430.
Si as vrea sa stiu daca merge, ce setari trb sa fac , daca am nevoie de vreun cablu.

Multumesc mult .

#2
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
bineinteles ca se poate, ai nevoie de hdmi/dvi/vga sau ce suporta placa video si noul monitor. Din setarile placii video ii dai clone,extend sau ce vrei tu sa faca celalalt monitor.

#3
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
Ai folosit vreo-data un laptop impreuna cu monitor extern?
E la fel si cu calculatorul.
Important este ca sa ai cablu cu care sa conectezi al doilea monitor.

Daca monitorul are vga, si iesirea vga e deja ocupata cu celalalt monitor, folosesti un adaptor DVI>VGA conectat la conectorul DVI.
Daca ai intrare HDMI la monitor, atunci iei un cablu HDMI si il conectezi la iesirea HDMI.

Probabil ca vrei sa sa folosesti configuratia in mod desktop extins.
Daca ai windows7, dupa ce ai conectat monitorul al doilea, apesi tasta "windows" +P si alegi "extended".

De obicei, toata treaba asta o poate face mai complicat si utilitarul de la nVidia daca ai instalat pachetul de programe care l-ai primit cu placa video.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postradurus, on 24 iulie 2014 - 22:49, said:

Daca monitorul are vga, si iesirea vga e deja ocupata cu celalalt monitor, folosesti un adaptor DVI>VGA conectat la conectorul DVI.
Daca ai intrare HDMI la monitor, atunci iei un cablu HDMI si il conectezi la iesirea HDMI.
Ar trebui mentionat faptul ca uneori iesirea DVI de la placa video e de tip DVI-D si nu are deloc semnal VGA. Daca asta e cazul atunci are nevoie de convertor activ DVI-VGA, dar costa destul de mult.


View PostInsound, on 24 iulie 2014 - 22:30, said:

momentan am un flatron w2246s, si vreau sa mai adaug tot un flatron de 21" , am placa video un gigabyte gt 430.
Si as vrea sa stiu daca merge, ce setari trb sa fac , daca am nevoie de vreun cablu.
Ar fi bine sa spui exact ce model de monitor vrei sa adaugi si modelul exact al placii video, ca sa-ti poata spune colegii daca vei avea sau nu nevoie de un convertor activ DVI-VGA asa cum am mentionat mai sus.

Edited by Hider141, 25 July 2014 - 08:00.


#5
Insound

Insound

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.04.2011
asta e placa video care o am  Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT430, 1024MB, DDR3, 128bit, DVI-I, HDMI, PCI-E.
si noul monitor care vreau sal adaug : Flatron L222WS

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Daca placa video e asta atunci un monitor va ramane conectat la mufa VGA (albastra) si pentru celalt vei putea folosi un adaptor simplu DVI-VGA (vezi imaginea de mai jos), fiindca mufa DVI de la placa video scoate atat semnal digital cat si analog.
[ http://cdn.clubafaceri.ro/clients/55/37728/84/gembird---adaptor-dvi---vga-1341263_big.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Hider141, 25 July 2014 - 08:43.


#7
Insound

Insound

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.04.2011
Da aia este placa video, o sa cumpar astazi un cablu DVI-VGA,
Multumesc mult pentru ajutor,

#8
Insound

Insound

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.04.2011
A mers sa pun , dar lam tinut doar o zi , mi se incingea prea rau unitatea cu 2 monitoare.... , credeti ca am cum sa mai adaug inca un ventilator pe unitate ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate