Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Inginerie si Management.

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Raduv3333

Raduv3333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.04.2011
Salut. Imi puteti da mai multe detalii despre facultate de Inginerie si Management, specializarea Inginerie Economica in Domeniul Electric, Electronic si Energetic ? Ce poti deveni dupa terminarea acestei facultati?
Merita confirmarea locului ? (- Buget)

Edited by Raduv3333, 24 July 2014 - 19:42.


#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Strutocamila. Nici inginer (ma rog, diploma de asa ceva iti ofera) si nici economist (nu-i echivalenta diploma cu cea de la facultatile economice).

#3
Raduv3333

Raduv3333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.04.2011
Deci poti deveni dupa terminarea acestei facultati ? Sa confirm locul sau nu?

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Inginer in acea specializare. Da' nu-i inginerul in domeniul electric/electronic si ce mai spune pe acolo denumirea.
Tu stii de ce ai dat acolo, tot tu poti raspunde daca merita ori nu. Avem perceptii diferite.

#5
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

 neagu_laurentiu, on 24 iulie 2014 - 19:43, said:

Strutocamila. Nici inginer (ma rog, diploma de asa ceva iti ofera) si nici economist (nu-i echivalenta diploma cu cea de la facultatile economice).

Aproximativ corect ... eu am prins prima/primele generatii de la profilul nou infiintat Inginerie Economica la facultatile din Politehnica Bucuresti . In acea perioada au facut cate o grupa (sau doua dar dupa 1-2 ani s-a ajuns la o grupa oricum) de inginerie economica special sa ma ia si din "fetele" de la ASE Posted Image  . A iesit o grupa cu 2-3 baieti si restul fete ... Ce se preda si invata acolo nu stiu dar cert este ca dadeam examene cu ei si destul de ciudati ... nici materiile tehnice nu le invatau ca un inginer dar nici cele economice ca un economist Posted Image  . Licenta era cu "vorbe" si mult scris si studii nefolositoare ...
La final fetele s-au angajat ori in economie , ori in inginerie dar clar in functie de "cunostinte" ( relatii) ...

Nu este rau sa faci UPB , orice profil , dar daca ar fi sa aleg macar m-as duce pe un profil tehnic , ca management si marketing faci oricum in viata de zi cu zi destul Posted Image

#6
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Sunt cateva meserii care pot fi practicate cu diploma asta ,fara probleme

#7
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Mdeah.

Maine-poimaine o sa vedem specializari ca :
Zugrav-cofetar.
Gropar-manichiurist.
Vanzator-spalator de covoare.

Sincer mi se pare o decizie proasta drin prisma faptul c-o sa inveti 7 lucruri deodata si-o sa fii bata in toate, mai bine te axezi pe un singur domeniu si atat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate