Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Nu merge sunetul

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
CS11

CS11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.09.2012
Am instalt driverul de la placa de sunet, si-a dat restart dar nu merge sunetul....
Daca dau play unui videoclip spre exemplu imi apare la mixer volum ca sunetul este redat dar nu se aude nimic,....

#2
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Ce placa de baza ai?

#3
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
Ai bagat mufa in cea VERDE din spate ? (ca in fata este altceva)

Edited by Mihai_3, 24 July 2014 - 14:03.


#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Vezi si in Control Panel - Sounds sa fie selectata placa de sunet pe Speakers - sa nu fie HDMI sau SPDIF puse ca Default.

#5
andrei_210

andrei_210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 21.10.2009
Ce placa de sunet ai?
Ce driver vrei sa instalezi?
Ce Windows ai?

Daca si-a dat restart ori e incompatibil driverul, ori e dusa placa/cipul audio. Alta posibilitate nu prea vad sa fie. Start -> run -> baga "dxdiag" si zi ce scrie la System Model.

Apropo, "merge", nu "mere".

Edited by andrei_210, 24 July 2014 - 15:52.


#6
Northward

Northward

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 21.07.2014
Daca nu stii modelul placii de sunet, instaleaza Ma-config sau Driver Identifier, descarca driverul potrivit si instaleaza-l.
Daca nu iti afiseaza nici un driver (desi cel putin unul dintre site-uri ar trebui sa gaseasca), ia HardwareID-ul (exemplu HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0663), si dai cautare pe google, trebuie sa gasesti ceva.
Daca driver-ul e bun, asigura-te ca ai cablul audio functional, sau chiar boxele.

#7
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Ai cumva placa video cu iesire HDMI?
Daca raspunsul este da, atunci ai driverele instalate pt HDMI?

Edited by jegmihai, 24 July 2014 - 22:00.


#8
Coporan

Coporan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 23.03.2014
Ma puteti ajuta si pe mine, tot la fel este si problema mea, am instalat driverul de audio am dat restart totul arata ca merge sunetul dar nu aud nimic in casti.  Nu mai stiu ce sa fac de 3 zile ma chinui sa rezolv problema.

Poftim o imagine la sound din control panel. https://i.imgur.com/mBkxzL4.png

Mai sus cineva spunea ceva de HDMI si SPDIF sa nu fie puse ca default, unde vad daca sunt puse sau nu ?

Si inca ceva, nu stiu ce program imi ruleaza in bacground de nu lasa sunetul sa fie folosit de aplicati.
https://i.imgur.com/PLjC2F8.png

Edited by Coporan, 13 August 2014 - 16:25.


#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
1. N-am mai vazut asemenea placa de sunet - Realtek AC97 Audio for VIA Audio.... Ambii fabricanti produc chipseturi audio, cu driverele lor separate.
Ori ai instalat ceva driver gresit ori ai o varza pe-acolo. In mod normal fara niciun driver instalat a rtrebui sa ai sunet pdin driverul din windows. Chiar daca doar stereo. Ce placa de baza ai ?
2. Si noi de unde sa stim ce program ruleaza la tine in background ??? Dam in bobi ? Globul de cristal s-a spart demult....
Ia ruleaza un - http://forum.softped...hijackthis-204/ Postezi tot aici - ne spune ce programe ruleaza.

#10
Coporan

Coporan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 23.03.2014
Logfile of Trend Micro HiJackThis v2.0.4
Scan saved at 12:18:01 PM, on 8/14/2014
Platform: Windows 7 SP1 (WinNT 6.00.3505)
MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.7601.17514)
Boot mode: Normal
Running processes:
C:\Windows\system32\Dwm.exe
C:\Windows\Explorer.EXE
C:\Windows\system32\taskhost.exe
E:\Programe\AVG 2013\avgui.exe
E:\Programe\TuneUp Utilities 2013\TuneUpUtilitiesApp32.exe
C:\Users\Gabi\Desktop\HiJackThis.exe
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
R3 - URLSearchHook: YTNavAssistPlugin Class - {81017EA9-9AA8-4A6A-9734-7AF40E7D593F} - C:\PROGRA~1\Yahoo!\Companion\Installs\cpn0\yt.dll
O2 - BHO: Java(tm) Plug-In SSV Helper - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre7\bin\ssv.dll
O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre7\bin\jp2ssv.dll
O4 - HKLM\..\Run: [AVG_UI] "E:\Programe\AVG 2013\avgui.exe" /TRAYONLY
O4 - HKCU\..\Run: [f.lux] "C:\Users\Gabi\AppData\Local\FluxSoftware\Flux\flux.exe" /noshow
O4 - HKCU\..\Run: [DAEMON Tools Lite] "E:\Programe\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe" -autorun
O23 - Service: Adobe Flash Player Update Service (AdobeFlashPlayerUpdateSvc) - Adobe Systems Incorporated - C:\Windows\system32\Macromed\Flash\FlashPlayerUpdateService.exe
O23 - Service: AVG Firewall (avgfws) - AVG Technologies CZ, s.r.o. - E:\Programe\AVG 2013\avgfws.exe
O23 - Service: AVGIDSAgent - AVG Technologies CZ, s.r.o. - E:\Programe\AVG 2013\avgidsagent.exe
O23 - Service: AVG WatchDog (avgwd) - AVG Technologies CZ, s.r.o. - E:\Programe\AVG 2013\avgwdsvc.exe
O23 - Service: Google Update Service (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Google Update Service (gupdatem) (gupdatem) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\Windows\system32\nvsvc32.exe
O23 - Service: Steam Client Service - Valve Corporation - C:\Program Files\Common Files\Steam\SteamService.exe
O23 - Service: TuneUp Utilities Service (TuneUp.UtilitiesSvc) - TuneUp Software - E:\Programe\TuneUp Utilities 2013\TuneUpUtilitiesService32.exe
O23 - Service: Yahoo! Updater (YahooAUService) - Yahoo! Inc. - C:\Program Files\Yahoo!\SoftwareUpdate\YahooAUService.exe
--
End of file - 3221 bytes




Placa de baza este k8v-mx

#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Pai cum pana mea sa mearga sunetul ?

Tu ai nevoie de drivere Soundmax. Si din pacate ptr placa aia nu exista ptr 7. La astia nu gasesti decat la ASUS sa descarci.
Deci nu trebuia sa instalezi niciun driver - doar ce a pus 7 e suficient.
Posibil asta sa-ti faca probleme - cred ca ai facut o varza de drivere.

In rest logul e prea curat. Poate Tune-Up ala sa-ti faca ceva probleme - e o inutilitate de program, care papa resurse si uneori strica registrii windowsului.

#12
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Offtopic: Ce nu inteleg eu: daca stii ca ai un sistem slab/foarte slab, de ce mai pui Windows 7 pe el?
Crezi ca asa o sa mearga mai bine, sau o sa fii in trend?
Chiar am vazut multi pe forumul asta ca se plang de probleme de genul cu drivere etc. Intrebarea e : care e logica sa-ti pui windows 7 ?

#13
Northward

Northward

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 21.07.2014
Dupa modelul placii ai procesor single-core si memorie DDR. Ti-as recomanda sa instalezi Windows XP, daca ai loc pe hard chiar intr-o alta partitie, sa le ai pe ambele.
Tune-up  e un program de 2 bani, ca toate celelalte utilitare de optimizare, drivere. Iti recomand CCleaner, e un program free foarte bun.
Ca fapt divers poti scoate si serviciile pentru update, excluzand cele de la antivirus.
Daca nu gasesti driver-ul potrivit, incearca DriverIdentifier sau Ma-config.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate