Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Serioux S702TAB

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
JuneJulia

JuneJulia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.07.2011
Buna ziua,

Mi-am cumparat o tableta Serioux 7" S702TAB.  Cum  pot sa intru pe internet ?

Multumesc.

#2
flowersf

flowersf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 21.05.2010
te poti conecta la internet unde ai retea WI-Fi.

#3
JuneJulia

JuneJulia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.07.2011
Nu gasesc o retea WI-FI  in apropiere; ce solutie mai convenabila  ar fi?

#4
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Cu asa ceva.

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Iti cumperi un router wireless.

#6
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
M-ai amuzat un pic.

#7
JuneJulia

JuneJulia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.07.2011
Buna ziua, multumesc pentru raspunsurile anterioare. Revin totusi cu intrebarea legata de posibilitatea conectarii tabletei la Internet.Am incercat sa ma documentez mai bine de pe Internet dar nu am gasit niste raspunsuri edificatoare. Asadar, am tableta, ce mai trebuie pentru conexiunea la Internet: router wireless, stick wi-fi, card de memorie ( toate acestea sau o parte dintre ele?). Pe cine am mai intrebat ( la magazinele de profil ) nu mi-a explicat clar..
Va multumesc foarte mult

#8
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
JuneJulia iti trebuie asa

1 - abonament la unul din furnizorii locali de servicii de internet
2 - un router care sa aiba WiFi

Detalii:
A - Cum te vei conecta si ce setari sunt necesare pentru a conecta router-ul la internet vei primi de la baietii care vor veni sa iti traga firul pe langa pereti
B - De pe tableta ta vei face o conectare catre reteaua WiFI gazduita de router ce l-ai achizitionat. Modelul va fi cel indicat de furnizorul de servicii la momentul cand ai facut abonamentul

Alternative scumpe si exponential mai complicate:
- Cumperi un "router cu suport de Stick de date" sau un router de la furnizorul tau de telfonie mobila (sunt multe de discutat despre aceasta varianta !)
- iti iei un abonament care include pachet de date pe telfonul mobil iar de pe telefonul mobil vei crea un Hotspot care va da acces si tabletei sa iasa la internet ! (sunt multe de discutat despre aceasta varianta !)

Edited by Mihai_3, 25 July 2014 - 13:02.


#9
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Poti sa te duci si in centrele comerciale unde vei activa wi-fi si se va conecta tableta ta.

#10
JuneJulia

JuneJulia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.07.2011
Buna, multumesc pentru raspunsuri. Mi-am activat wi-fi si am fost la Romtelecom ( care este provider-ul meu de Internet ); acolo mi-au spus ca pe partea din spate a router-ului pe care deja il aveam de ceva ani se afla codul de activare pentru reteaua wi-fi. Sper sa ma pot conecta acum.

#11
JuneJulia

JuneJulia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.07.2011
Cum era de asteptat, m-am conectat la Internet. Multumesc inca o data pentru sfaturi.
Acum mai am o nelamurire legata de transferul unor fisiere ( fotografii, de exemplu) de pe tableta pe PC. Am inteles ca intai trebuie sa descarc un program ca sa ruleze Androidul  pe calculator ( am incercat sa descarc Windroy, dar se blocheaza la instalarea pe calculator ). Mai stiti si alte asemenea programe pe care le pot descarca de pe site-uri sigure?
Multumesc mult.

#12
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Poti instala din Magazin Play aplicatia Google Drive si incarci in ea fisierele dorite.
Instalezi Google Drive si pe calculator si vei vedea fisierele din telefon pe calculator(vezi sa fii autentificata cu acelasi cont de pe tableta).Le poti descarca si pe calculator daca doresti.
Daca tableta are card de memorie, poti sa-ti iei un adaptor microsd to usb .Bagi cardul in adaptor si adaptorul in calculator.Asa e mai simplu dar nu stiu daca are card, ca nu m-am uitat.
LE: da, are microsd.

Edited by edy12345, 28 July 2014 - 21:07.


#13
JuneJulia

JuneJulia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.07.2011
Buna ziua,

Mi-am cumparat un micro card SDHC Hama de 16 GB si nu mi-l recunoaste tableta care e Serioux S702.Ce pot face? ( in afara de a-mi cumpara alt card)
Multumesc

#14
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Cumpara alta tableta.

#15
str999

str999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 21.04.2012
Il returnezi si cumperi unul care nu e de la Hama. Si eu am avut probleme cu un card de la ei (y)

#16
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
cred ca te-ai "dedulcit" la cardul ala redus la 29ron de la Altex/ MG... este?

#17
bo00om

bo00om

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 09.02.2012
Eu am un card de 32 clas 10 de la Hama, il am intr-o tableta Serioux, recunoastre cardul fara probleme!

Incearca sa-l formatezi intr-un sistem wnindows!

#18
gabi_tz

gabi_tz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 19.11.2007
Si eu am 2 carduri Hama 16gb clasa 10. Unul pe un Utok 400d si celalalt pe Allview Ax4 Nano. Merg fara ptobleme.
Sa nu fie cardul defect. Probeaza pe alt telefon.

Edited by gabi_tz, 19 August 2014 - 16:35.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate