Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

ML Factor pe macbook pro

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Tocmai ce am vazut pe alt topic o referire la ML factor care face posibila instalarea ML pe macuri nesuportate oficial. Eu am un macbook pro 15" A1211 configuratia stock, as dori sa stiu daca ar merge ML pe el cu acest program. S-ar misca bine pe macul meu sau ar merge prost? Stie cineva care sunt pasii exacti? Multumesc.

Edited by gerbil, 23 July 2014 - 12:09.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,129
  • Înscris: 22.05.2003
http://mac.softpedia...ostFactor.shtml

Quote

REQUIREMENTS:
· Mac with Core 2 Duo CPU or Xeon processor
· 2GB of RAM or more
· 40GB of HDD space
· OS X Mountain Lion.app 10.8.0 to 10.8.4 in your /Applications Folder
Read the instructions:
1. Make sure you have OS X Mountain Lion.app in your Application Folder
2. Open Disk Utility, create two partition, name it Install and ML. Preferably larger then 10GB and 20GB.
3. Click next in this installer, and select the Install partition you just created.
4. Install!
5. After installing, reboot on your installer partition and install ML on partition named "ML".
6. You will get "Installation Failed" at the end of the installation, its normal. then, go to Utilities -> MLPostFactor
7. Follow the instructions and install MLPF on "ML"
8. Reboot on ML disk
9. Enjoy!

Pe scurt, folosindu-se de kitul original de ML, creaza uns tick USB ce contine si driverele necesare pt ca macurile mai vechi sa fie suportate.

E trial&error, dar e de dorit sa ai minim 4 gb ram pe macbook.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate