Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 

Piscina decenta in Mamaia ?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Lompy

Lompy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.07.2014
Buna seara! M-ar interesa sa aflu unde pot merge la o piscina ok ( si ca pret dar ok ca si conditii si view) in statiune Mamaia, daca nu sunt cazata la hotelul respectiv. La Aqua Magic mi se pare ca preturile sunt prea exagerate( 70 de lei pt adult) , mai ales ca nu poti intri nici cu mancare sau apa, si daca totusi intri acolo chiar si cu o sticla de apa sau suc de 500ml te pune sa o arunci la gunoi. O cunostiinta a fost acolo zilele trecute si au facut scandal pentru o punga de pufuleti, adica inteleg ca trebuie sa faca si ei un profit dar totusi e strigator la cer. Revenind, sunt din Constanta si as vrea sa ma rasfat macar o zi, de ziua mea, la o piscina decenta, fara sa am de a face cu copii care urla si iti arunca nisip in ochi cand trec alergand pe langa prosopul tau, fara sa ascult manelele de la telefonul vecinului de langa mine, fara sa aud "porumb fiert avem, namol avem..."si fara sa stau cu grija constanta ca dupa ce voi iesi din mare, cineva "binevoitor" imi va fi luat geanta de plaja+ prosopul si papucii. Am intrat pe site-ul catorva hoteluri care au piscina sa ma interesez de pret dar nici unul din site-uri nu le mentioneaza, si sa merg din "poarta-n poarta" sa intreb acest detaliu nu mi se pare elegant. Asa ca daca cunoasteti locatii ok , va rog frumos sa imi scrieti sugestiile voastre.

#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

 Lompy, on 22 iulie 2014 - 23:46, said:

preturile sunt prea exagerate( 70 de lei pt adult) ,

 Lompy, on 22 iulie 2014 - 23:46, said:

nu poti intri nici cu mancare sau apa

 Lompy, on 22 iulie 2014 - 23:46, said:

as vrea sa ma rasfat

 Lompy, on 22 iulie 2014 - 23:46, said:

fara sa am de a face cu copii care urla si iti arunca nisip in ochi cand trec alergand pe langa prosopul tau, fara sa ascult [...], fara sa aud [...], fara sa stau [...]

Pai la Aqua Magic, dai 70 de lei ca stai doar o zi. Sa stii ca prin pretul mare e insasi o modalitate de a selecta clientela. Domnia se plateste. Chiar acu' cateva thread-uri recomandasem o piscina in Bucuresti, Aqua Garden, si cineva mi-a zis ca "mda, dar e naspa ca tigani multi", ma rog are dreptate dar ghici ce: e 30 lei in timpu' saptamanii si 50 in weekend. Si asta intr-un cartier marginas din Bucuresti. La mare e logic sa fie mai mari.

Edited by potae, 22 July 2014 - 23:57.


#3
Lompy

Lompy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.07.2014
Crede-ma.. mie nu mi se pare ca la Aqua Magic e "domnie. trec in fiecare zi pe acolo si e aglomeratie si nebunie. nu mi se pare ok sa astepti la coada chiar si cate 2 ore ca sa poti sa te dai pe un topogan. eu vreau sa am parte de liniste, vreau sa scap de agitatia cotidiana si nebunia de pe litoral ca sunt satula de asa ceva si posibilitatile sa plec din localitate, la munte spre exemplu, sunt limitate anul asta.

Edited by Lompy, 23 July 2014 - 00:03.


#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,604
  • Înscris: 07.02.2003

 potae, on 22 iulie 2014 - 23:55, said:

Pai la Aqua Magic, dai 70 de lei ca stai doar o zi. Sa stii ca prin pretul mare e insasi o modalitate de a selecta clientela. Domnia se plateste.
Si prostia se plateste.

#5
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
70 lei dar chiar te distrezi de minune.Merita, nu doar bălăcească și sa stai pe șezlong. Sincer, mă așteptam să întrebe un turist nu un constantean

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,604
  • Înscris: 07.02.2003

 khristy36, on 23 iulie 2014 - 00:04, said:

70 lei dar chiar te distrezi de minune.Merita, nu doar bălăcească și sa stai pe șezlong.
Cred ca vrea sa mearga la baie si plaja nu la distractie.

 Lompy, on 22 iulie 2014 - 23:46, said:

Am intrat pe site-ul catorva hoteluri care au piscina sa ma interesez de pret dar nici unul din site-uri nu le mentioneaza, si sa merg din "poarta-n poarta" sa intreb acest detaliu nu mi se pare elegant.
Nu prea vad altfel cum, piscinele sunt gratis pentru clienti, nu stiu cum s-ar face pentru cei care vin din afara... daca vrei piscina la 27 grade si maricica, solutia este evident Phoenicia. Una din piscine insa celalalte sunt normale, fara incalzire. Ai poza cu piscina incalzita in prim plan:

[ http://static.panoramio.com/photos/original/97111637.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Poza imi apartine.

#7
Lompy

Lompy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.07.2014
Da, sunt de acord.. pentru un turist merita 70 de lei pentru ca nu vi in fiecare an pe litoral .. sau chiar daca vi nu mergi de fiecare data la  Aqua Magic, insa pentru cineva de aici .. care stie cum stau lucurile si  cate magarii se fac, nu se merita.

 andreic, on 23 iulie 2014 - 00:06, said:

Nu prea vad altfel cum, piscinele sunt gratis pentru clienti, nu stiu cum s-ar face pentru cei care vin din afara... daca vrei piscina la 27 grade si maricica, solutia este evident Phoenicia. Una din piscine insa celalalte sunt normale, fara incalzire. Ai poza:

[ http://static.panoramio.com/photos/original/97111637.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Poza imi apartine.
mersi mult. dar de preturi ce sti  ?

 andreic, on 23 iulie 2014 - 00:06, said:

Cred ca vrea sa mearga la baie si plaja nu la distractie.
cineva care ma intelege :))

#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,604
  • Înscris: 07.02.2003

 Lompy, on 23 iulie 2014 - 00:14, said:

mersi mult. dar de preturi ce sti  ?
Nu am idee, am avut un sejur acolo anul trecut. Am vazut ca de ex. la restaurant poate veni oricine din afara si plateste 50 de persoana si e bufet suedez mananca cat vrea... si ai de unde alege, au bucatarul ala smecher libanez...
la piscine nu am idee in ce conditii ofera acces, trebuie intrebat la receptie.

Alta piscina unde am fost si anul trecut si anul asta ar fi la Dorna, la fel nu stiu in ce conditii primesc, e free pentru rezidenti indiferent de pachetul ales all inclusive/ demi sau simplu.

[ http://static.panoramio.com/photos/original/94437041.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Piscina e oki, apa normala neincalzita dar curata, insa e mai mica are 18m lungime.

Alta renumita este la Rex dar aia sunt in permanenta buleala/reparatie si nu cred ca sunt prea ieftini Posted Image

[ http://static.panoramio.com/photos/original/10899144.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Ar mai fi la Iaki...

#9
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Du-te la hotel Iaki sau la Ego.

#10
Lompy

Lompy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.07.2014
am sa iau in considerarea sugestiile tale. imi sunt utile. o sa merg si o sa ma interesez. acum cateva zile am intrebat si la hotel flora si mi s-a spus ca accesul la piscina hotelului costa 15 lei de persoana pt cei din afara. mi s-a parut ok dar vroiam mai multe sugestii, ca sa am de unde alege.

 onlyone, on 23 iulie 2014 - 00:24, said:

Du-te la hotel Iaki sau la Ego.
La Iaki costa 129 de lei de persoana. e adevarat conditiile sunt super dar au piscina interioara.. si eu as dori sa ma bronzez.

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,604
  • Înscris: 07.02.2003

 Lompy, on 23 iulie 2014 - 00:27, said:

La Iaki costa 129 de lei de persoana. e adevarat conditiile sunt super dar au piscina interioara.. si eu as dori sa ma bronzez.
Are si exterioara.

Attached File  iaki.jpg   216.7K   27 downloads

E scump la ei, intreaba la Phoenicia cat o fi sau Dorna.

Si la Flora pare fain.

[ http://static.panoramio.com/photos/original/23871635.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 khristy36, on 23 iulie 2014 - 00:04, said:

70 lei dar chiar te distrezi de minune.
De persoana ?

#12
Lompy

Lompy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.07.2014
dap. la aqua magic e 70 de lei de persoana (adult) si copii parca 40 de lei, nu sunt sigura.

la iaki, piscina exterioara e accesibila doar celor cazati acolo, ca am intrebat.

da, flora e ok.. hotelul in interior arata fain, dar mam uitat pe site-ul de la complexul phoenicia si am ramas wow.. le-am lasat si un mesaj la receptie pe site si am intrebat de piscina si astept raspunsul lor..daca va fi unul negativ cred ca voi merge la flora in final.

Edited by Lompy, 23 July 2014 - 00:38.


#13
alexkr

alexkr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 23.04.2014

 andreic, on 23 iulie 2014 - 00:18, said:

insa e mai mica are 18m lungime.
Am accesat acest link din pura curiozitate, nu am inteles, de ce ar da cineva bani pe piscina cand se afla pe litoral ? Piscine sunt si in Bucuresti sau de unde o fi duduita.

#14
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,604
  • Înscris: 07.02.2003
Pentru ca in mare nu poti sa inoti ca in piscina, acolo te distrezi mai mult, eu de ex vreau sa inot pentru conditia fizica si imi convine doar in piscina. De ex eu la mare am programul astfel, dimineata dupa 8:30 la mare, dupa 10:30 la piscina, dupa aia masa, dupa-amiaza iar mare vreo 2 ore dupa ia la piscina pana vine ora mesei... cel mai bine asa imi prieste.

#15
Lompy

Lompy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.07.2014

 alexkr, on 23 iulie 2014 - 00:48, said:

Am accesat acest link din pura curiozitate, nu am inteles, de ce ar da cineva bani pe piscina cand se afla pe litoral ? Piscine sunt si in Bucuresti sau de unde o fi duduita.
daca ai fi citit atent topicul, pana la capat ai fi inteles tot.

Edited by Lompy, 23 July 2014 - 00:52.


#16
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
du-te pe plajă la vadu sau la corbu, acolo nu vinde nimeni nămol sau porumb

#17
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012

 alexkr, on 23 iulie 2014 - 00:48, said:

Am accesat acest link din pura curiozitate, nu am inteles, de ce ar da cineva bani pe piscina cand se afla pe litoral ? Piscine sunt si in Bucuresti sau de unde o fi duduita.
Asta vroiam si eu sa zic dar tanti e din Constanta .
Deci e satula de mare cum e calu' de ovaz .

#18
alexkr

alexkr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 23.04.2014

 jeffy86able, on 23 iulie 2014 - 08:27, said:

Asta vroiam si eu sa zic dar tanti e din Constanta .
Deci e satula de mare cum e calu' de ovaz .
Atunci oricine poate intelege cazul domnisoarei. Imi cer scuze, am sarit peste acel amanunt.

 andreic, on 23 iulie 2014 - 00:51, said:

Pentru ca in mare nu poti sa inoti ca in piscina, acolo te distrezi mai mult, eu de ex vreau sa inot pentru conditia fizica si imi convine doar in piscina. De ex eu la mare am programul astfel, dimineata dupa 8:30 la mare, dupa 10:30 la piscina, dupa aia masa, dupa-amiaza iar mare vreo 2 ore dupa ia la piscina pana vine ora mesei... cel mai bine asa imi prieste.
pentru conditia fizica inoti in mare un exista valuri si curenti si folosesti mai mult musculatura. Seara este ok piscina, deoarece este periculos in mare (nu vezi si este in perioada de reflux), dar in rest nu vad utilitatea piscinei.

Voi inceta sa mai postez deoarece sunt offtopic si nu este nicio dezbatere.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate