Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Galaxy note 3 n9005 sau S5 sau S4 I9506

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
alexandru2709

alexandru2709

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.07.2014
buna seara lume , ce sa aleg intre Galaxy note 3 n9005 / S5 / S4 I9506 ?
si raport calitate pret , hmm eu zic ca note3 si s4I 9506, voi ce ziceti?

#2
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010
De ce compari S5 cu S4 daca nu se pune problema de buget?
De ce ai eliminat din start S5?

E simplu, ai nevoie de un ecran mai mare si 3 GB ram suna tentant pentru tine? Daca da, go for note 3 (sau asteapta pentru 4) daca nu, S5.

#3
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Toate scumpe si inutile. Nexus 5.

#4
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012
S4 daca iei eu zic sa iei Black Edition pentru ca este mult mai frumos decat cel normal.

#5
Northward

Northward

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 21.07.2014
Depinde ce ai vrea mai mult de la el.
Daca il vrei cu ecran mare, ia-ti Note 3, pe langa ca are 3GB RAM (desi nu prea ai cu ce sa umpli memoria aia).
Daca il vrei pentru jocuri, sa stii ca pana si pe S2 orice joc se misca impecabil. Deci ai putea lua S4, fiind cel mai ieftin.
Daca il vrei pentru selfie, ia-ti S5, are cea mai buna camera.
Daca vrei sa il tii mult timp, eu as opta pentru S5, deoarece nu are nici ecranul prea mare, a venit din start cu ultimul sistem de operare Android (KitKat), jocurile vor rula mult si bine pe el, poze pe banda, si multe altele.

#6
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 24.06.2008

View PostBlue_Ivy, on 22 iulie 2014 - 21:16, said:

Toate scumpe si inutile. Nexus 5.
Si bateria nu te tine nici macar o zii daca il forjezi un pic mai tare...Telefonule beton dar bateria e mai mult decat praf!
Avand Note 2 eu as merge pe Note 3!Deocamdata nu ma lasa buzunarul sa il schimb ca am alte prioritati,dar daca ar fi sa schimb Note-ul doar cu 3 l-as schimba!
Dupa 6 luni de folosire ma tine bateria la fel ca in prima zi!Si crede-ma ca trag de el!

Edited by george_eu25, 22 July 2014 - 22:39.


#7
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009

View PostBlue_Ivy, on 22 iulie 2014 - 21:16, said:

Toate scumpe si inutile. Nexus 5.
Da' daca vreau si eu niste GB in plus, cu ce-i bag, cu toporu'? Un slot de card microSD daca mai puneau, era telefonul perfect :), da' asa...

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Dupa ce am vazut ca in mai putin de 3-4 zile m-am obisnuit cu migrarea de la un Motorola Defy (model liliputan) la un Sony Xperia Z )model putin mai mare decat S4/S5) as fi tentat sa recomand Galaxy Note 3 daca iti place si crezi ca te-ai obisnui si tu relativ repede cu marimea acestui phablet.
Dar daca ti se pare prea mare atunci nu conteaza prea mult daca alegi S4 sau S5, atat timp cat esti constient ca S4 va fi pensionat mai repede decat S5.

Daca esti dispus sa iei in calcul si alte modele atunci ai avea cate ceva si de la HTC, LG sau Sony.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate