Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Linie transparenta orizontala

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
liverson07

liverson07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.07.2013
Salut am un moniotor/tv led Samsung T23A350 si de vreo 2 luni am o linie orizontala transparenta in coltul din drepta sus.Cand este rece adica cand dau drumul la pc nu apare aceasta linie orizontala ea apare dupa cateva ore de folosinta cand ecranul incepe sa se incalzeasca.Monitorul meu se incalzeste doar in coltul din drepta sus restul ecranului fiind rece.Cum pot remedia acesta problema? Trebuie sa il duc la reparat?
P.S Am atasat si cateva poze sa vedeti acea linie orizontala despre care vorbesc sper ca ma puteti ajuta cu un sfat....

Attached Files


Edited by liverson07, 22 July 2014 - 19:29.


#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,540
  • Înscris: 07.02.2003
L-ai folosit mult pe monitor, aplicatii cu bara de meniu standard ? Daca da, e normal...

#3
liverson07

liverson07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.07.2013
pai si ce legatura are asta cu linia orizontala?

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,540
  • Înscris: 07.02.2003
Pai acolo e meniul care a provocat linia aia, tv-urile low cost avand probleme dinastea, sta o imagine prea mult face linii pe muchii, contraste etc...

#5
istratei

istratei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,801
  • Înscris: 25.11.2004
Efectul acela de remanenta aparea la CRT-uri si la plasme , la lcd nu am auzit.

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,540
  • Înscris: 07.02.2003
Se intampla si la lcd-uri dupa cum observi. Si tata are un Benq vechi si are conturul la bara de word in ceata indiferent ce afiseaza Posted Image TV-urie sunt mai susceptibile decat monitoarele serioase.
E un pasaj si in cartea tv-ului meu Philips de 1m smart ca sa nu afisezi imagini statice prea mult timp ca pot aparea probleme :)

#7
liverson07

liverson07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.07.2013
Si cum se rezolva problema?

Edited by liverson07, 23 July 2014 - 08:27.


#8
robbie_ro

robbie_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 24.08.2004
Din moment ce initiatorul precizeaza ca banda orizontala apare dupa un timp de functionare, nu cred ca este efect de remanenta. Mai degraba cred ca efectul e cauzat de incalzirea monitorului in zona precizata.

#9
liverson07

liverson07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.07.2013
si cum se rezolva pana la urma aceasta problema?

#10
Robertbv

Robertbv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 26.08.2013
daca este din cauza incalzirii excesive a zonei, nu ai o rezolvare universala....
trebuie intai sa se constate ce anume incalzeste acea zona atat de tare si de ce

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate