Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Insanity Fitness Shaun T

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 19.01.2010
A facut cineva programul acesta ? Ce pareri aveti ?  Eu l am inceput de o saptamana si sunt foarte multumit, transpir ca un HOIT.. plus de asta stau toata ziua acasa si nu fac nimic, iar o jumatate de ora pe zi nu strica .. sper sa am ambitia sa ma tin de el in continuare !

Offtopic: Eu unul, transpir ambundent, si cand ies pe afara, sau daca sunt pe strada si intr un local transpir ambundent, ft tare... daca tot fac programul asta si tot transpir atat de mult cand il fac, exista posibilitatea ca mai incolo sa nu mai transpir asa ? adica sa elimin o data toata toxinele din corpul meu  ? Sau ce sfaturi/ metode imi puteti da sa reduc cat de cat povara asta :( ?

#2
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,455
  • Înscris: 04.05.2006
1. Hoiturile nu transpira :)
2. Se scrie "abundent"
3. Cantitatea de transpirație nu tine atât de mult de toxine, cât de reglarea temperaturii. Te poate ajuta sportul în aceasta privinta, dar nu cred ca semnificativ.

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
Functie de ce mananci vei avea un miros mai puternic sau mai slab al ho... scuze, corpului Posted Image

Daca treci pe langa cineva care miroase puternic a amoniac (intepator), prin piele... acel om consuma multa carne, mai ales de porc.

Eu am simtit acel miros care arata obiceiurile (excesele) culinare si la femei si la barbati.

Edited by crisstonne, 22 July 2014 - 16:43.


#4
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 19.01.2010
Si ce mi recomanzi @criss ? Sa consum mai multa carne de pui ?

#5
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Cei cu multe kilograme in plus transpira mai mult decat cei slabi.

#6
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 19.01.2010
Nu sunt gras, doar am putina burta .. in rest sunt atlethic .. Aprox. 1.78m si vreo 70 kg

#7
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011

View PostCoolPyr0, on 22 iulie 2014 - 16:51, said:

Si ce mi recomanzi @criss ? Sa consum mai multa carne de pui ?

View PostCoolPyr0, on 23 iulie 2014 - 12:35, said:

Nu sunt gras, doar am putina burta .. in rest sunt atlethic .. Aprox. 1.78m si vreo 70 kg

Ce sa recomand ?

Doar explic.

Pot eu sa iti spun sa consumi pui ? Poate tu ai alergie.

Din ce explici vad ca nu esti supraponderal.

Problemele cu transpiratia pot fi cauzate de multe aspecte.

Exista factorul genetic, sau alimentar, sau...

La genetica nu poti sa umbli, iti mai ramane sa elimini din alimentatie factorii stimulatori/generatori ai transpiratiei.

Eu recomand tot timpul o alimentatie cu produse ,,de baza '', procesata putin sau deloc.

Recomand constant ca mesele sa nu fie cele traditionale, antreuri/gustari apoi felul unu, apoi felul doi, apoi desert stins imediat cu suc la pet, toate la o singura masa Posted Image

O sa spui probabil ca asa mananca toata familia si nu poti sa faci nota discordanta, dar daca spui asta inseamna ca nu ai inteles nimic.

Adu familia pe calea sanatatii, lasa mesele copioase doar pentru sarbatori sau evenimente absolut speciale.

Edited by crisstonne, 23 July 2014 - 15:32.


#8
DannyOMD

DannyOMD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 01.07.2012
Pana la urma acesta e un topic despre Insanity sau despre reducerea transpiratiei?

#9
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 19.01.2010
:)) .. ambele :D m am referit daca ma ajuta sa transpir acuam pe viitor .. poate pot reduce transpiratia

#10
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
L-am facut eu si-mi permit sa-ti dau cateva sfaturi. Daca-l faci acasa foloseste un covor cat mai pufos ca suprafata si incalta-te cu ceva adidasi adecvati (cu talpa mai moale) pentru a-ti proteja genunchii.  Eu l-am facut descult si am dureri si acum la mai bine de un an dupa ce l-am terminat.
In timpul antrenamentului sa ai mereu apa la indemana si o fereastra deschisa. Vei vedea peste ceva timp ca daca il faci la intensitate maxima vei intampina stari de lesin si palpitatii. Daca poti fa rost si de un heart rate monitor pentru a-ti putea tine mai bine sub observatie pulsul.
Mananca mult si sanatos si bea cat mai multa apa. Asta te va ajuta intr-o oarecare masura si cu transpiratia abundenta.
Incearca sa mai convingi cativa prieteni sa se apuce. Va veti impulsiona reciproc. Poate nu ma crezi dar daca vei ajunge in a doua luna vei vedea despre ce vorbesc.
Daca vei fi destul de motivat sa-l termini la sfarsitul celor 70 de zile vei observa schimbari in bine atat in felul in care arati cat si la rezistenta fizica.

#11
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 19.01.2010
Da, am auzit ca luna a2-a e mai grea, pauze mai scurte .. Deocamdat asunt doar in a3-a saptamana, eu sper din tot sufletul sa ma tin, depinde de mine .. si daca am sa vrea sa pun masa dupa poate ma duc la sala ..

#12
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 19.01.2010
La ce fel de dureri te referi ?

#13
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
La genunchi.

Attached Files


Edited by sorin83, 31 July 2014 - 13:26.


#14
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 19.01.2010
Pe mine nu ma doare genunchiul, nu am probleme ... talpile ma dor cateodata in timpul exercitiilor :D  eu in calendarul din Insanity nu am Recovery Week.. In a5-a saptamana trebuit e sa fac Core Cardio & Balance , toata saptamana ...

#15
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

View Postsorin83, on 31 iulie 2014 - 13:22, said:



Felicitari.
Care este rezultatul? Ce s-a imbunatit ?

Edited by mihai!, 01 August 2014 - 16:48.


#16
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Aspectul fizic (am pierdut din nivelul de grasime si am pus si ceva masa musculara), rezistenta la efort (vezi rezultatele din fit test) si o stare generala mai buna.
Nici pe mine nu ma dureau genunchii pana spre sfarsit. Faci cum crezi. :-)

Edited by sorin83, 01 August 2014 - 16:56.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate