Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

R.C.S., sunt mincinoși și ne păcălesc?

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1
Blomsfield

Blomsfield

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.11.2010
Nenorocitii de la RDS m-au inselat! Am trecut de la Fiber 100 la 1000 prin digicare dupa ce mi s-a spus la telefon si AICI PE FORUM ca nu se va plati chirie la router! Acum mi-a venit factura si am de platit 59 lei pentru Fiber 1000 desi oferta noua este de 55 lei plus 10 lei chirie router!!! Acum mi-au zis la telefon ca eu am fost trecut pe oferta veche! Fi-rati ai dracu cu rds-ul vostru de nonorociti si mincinosii dracului!!!

#2
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
faci sesizare in digicare si se rezolva ,stai usor :))faci tensiune

#3
Blomsfield

Blomsfield

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.11.2010

View Postsasekay, on 22 iulie 2014 - 14:44, said:

faci sesizare in digicare si se rezolva ,stai usor Posted Image)faci tensiune
Acu am vorbit la telefon cu banditii si mi-au zis ca ghinion, sa ma duc la sediu!

#4
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014

View PostBlomsfield, on 22 iulie 2014 - 14:43, said:

Nenorocitii de la RDS m-au inselat! Am trecut de la Fiber 100 la 1000 prin digicare dupa ce mi s-a spus la telefon si AICI PE FORUM ca nu se va plati chirie la router! Acum mi-a venit factura si am de platit 59 lei pentru Fiber 1000 desi oferta noua este de 55 lei plus 10 lei chirie router!!! Acum mi-au zis la telefon ca eu am fost trecut pe oferta veche! Fi-rati ai dracu cu rds-ul vostru de nonorociti si mincinosii dracului!!!

Sa imi oferi codul client in PM si te ajut.

#5
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

View PostBlomsfield, on 22 iulie 2014 - 14:45, said:

Acu am vorbit la telefon cu banditii si mi-au zis ca ghinion, sa ma duc la sediu!
te rezolva digihelper :)

#6
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View PostBlomsfield, on 22 iulie 2014 - 14:43, said:

Nenorocitii de la RDS m-au inselat! Am trecut de la Fiber 100 la 1000 prin digicare dupa ce mi s-a spus la telefon si AICI PE FORUM ca nu se va plati chirie la router! Acum mi-a venit factura si am de platit 59 lei pentru Fiber 1000 desi oferta noua este de 55 lei plus 10 lei chirie router!!! Acum mi-au zis la telefon ca eu am fost trecut pe oferta veche! Fi-rati ai dracu cu rds-ul vostru de nonorociti si mincinosii dracului!!!
rds minte si dezinformeaza frecvent; si eu am avut niste probleme de mi-a crescut tensiunea in ultimele zile (ultimele 90 de zile sa fiu mai precis)
consultantii sunt sub orice critica, regulile se schimba din mers, hotia e la grad de cinste

Edited by maiorukaki, 22 July 2014 - 14:50.


#7
Blomsfield

Blomsfield

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.11.2010

View PostDIGI_Helper, on 22 iulie 2014 - 14:45, said:


Sa imi oferi codul client in PM si te ajut.
Ti-am trimis mesaj cu codul. Multumesc de ajutor

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,848
  • Înscris: 25.01.2007
de ciuda, da-le routerul inapoi!

#9
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014
Va fi stornata chiria pentru router si routerul va trece in custodie.
Nu va fi nevoie de deplasare la sediu.

#10
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Pe contracte ce sume sunt trecute? Ma refer la contract nou de la net si cel de inchiere al router-ului.

#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009

View PostBlomsfield, on 22 iulie 2014 - 14:43, said:

Nenorocitii de la RDS m-au inselat! Am trecut de la Fiber 100 la 1000 prin digicare dupa ce mi s-a spus la telefon si AICI PE FORUM ca nu se va plati chirie la router! Acum mi-a venit factura si am de platit 59 lei pentru Fiber 1000 desi oferta noua este de 55 lei plus 10 lei chirie router!!! Acum mi-au zis la telefon ca eu am fost trecut pe oferta veche! Fi-rati ai dracu cu rds-ul vostru de nonorociti si mincinosii dracului!!!
55+10=65. Tu ai platit 59. Ce nu iti convine? contractul l-ai citit, litera cu litera sau ai semnat ca primarul?

#12
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,810
  • Înscris: 31.10.2010
Vezi ca trebuie puse doua puncte " : " dupa RDS si  o virgula intre "banditi" si "hoti"...

Cu placere.

Edited by dorurad, 22 July 2014 - 14:59.


#13
Blomsfield

Blomsfield

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.11.2010

View Postlex404, on 22 iulie 2014 - 14:57, said:

55+10=65. Tu ai platit 59. Ce nu iti convine? contractul l-ai citit, litera cu litera sau ai semnat ca primarul?
Bai, de ce te bagi daca nu intelegi. Platesc 59+10=69 !!! Si n-am semnat nimic ca am facut trecerea din digicare asa cum mi-au zis aia la telefon sa fac! SI mi-au spus foarte clar ca voi avea chirie ZERO!

View Postdorurad, on 22 iulie 2014 - 14:57, said:

Vezi ca trebuie puse doua puncte " : " dupa RDS si  o virgula intre "banditi" si "hoti"...

Cu placere.
Hai nu mai spune!

View Postoauzor, on 22 iulie 2014 - 14:57, said:

Pe contracte ce sume sunt trecute? Ma refer la contract nou de la net si cel de inchiere al router-ului.
Pai unde-l gasesc ca am facut trecerea prin digicare?

Edited by Blomsfield, 22 July 2014 - 15:15.


#14
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005

View PostBlomsfield, on 22 iulie 2014 - 15:15, said:

Pai unde-l gasesc ca am facut trecerea prin digicare?
Eu cand am facut trecerea mi-au venit acasa 2 indivizi,
mi-au facut teste, au dovedit 'latimea de banda', si am semnat act aditional la contract

#15
Blomsfield

Blomsfield

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.11.2010

View PostMarianG, on 22 iulie 2014 - 15:22, said:

Eu cand am facut trecerea mi-au venit acasa 2 indivizi,
mi-au facut teste, au dovedit 'latimea de banda', si am semnat act aditional la contract
Am un proces verbal de instalare si atat. In asta scrie doar ca s-a instalat Digi net si router. N-am nici un act aditional.

Edited by Blomsfield, 22 July 2014 - 15:50.


#16
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

View PostBlomsfield, on 22 iulie 2014 - 14:43, said:

Nenorocitii de la RDS m-au inselat! Am trecut de la Fiber 100 la 1000 prin digicare dupa ce mi s-a spus la telefon si AICI PE FORUM ca nu se va plati chirie la router! Acum mi-a venit factura si am de platit 59 lei pentru Fiber 1000 desi oferta noua este de 55 lei plus 10 lei chirie router!!! Acum mi-au zis la telefon ca eu am fost trecut pe oferta veche! Fi-rati ai dracu cu rds-ul vostru de nonorociti si mincinosii dracului!!!

Te-a rezolvat Digi_Heper, dar pe viitor bea o bere inainte sa-ti versi naduful aici... ca nu esti la birtul din sat sau vreun postack upc!

Edited by crisbud, 22 July 2014 - 15:35.


#17
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

View PostDIGI_Helper, on 22 iulie 2014 - 14:56, said:

Va fi stornata chiria pentru router si routerul va trece in custodie.
Nu va fi nevoie de deplasare la sediu.


Am si eu o intrebare....
De ce nu investiti un pic in Personal???
La cifra de afaceri pe cate o are RCS RDS, ar fi trebuit sa aveti serviciul relatii clienti adevarat, si in cunostinta de cauza......de multe ori dupa o discutie cu RC esti mai nedumerit decat inainte, nu mai spun de serviciul tehnic, ce lasa de dorit...
La Mama soacra se stie, daca cineva in bloc are o problema si apeleaza la voi, vine un tehnician, si ce face.....muta problema la alt vecin.....si tot asa pana, vine un tehnician mai calificat si remediaza problemele cu pricina....
De ce nu va pregatiti si tehnicieni ce merg pe teren???

#18
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostBlomsfield, on 22 iulie 2014 - 14:43, said:

Nenorocitii de la RDS m-au inselat!

Posted Image

Nu ma pot abtine. Expresia in sine e mortala. Ceva de gen in vestul salbatic "the old dirty rebel got me". Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate