Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Dilema faculta

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
b0gdan3l24

b0gdan3l24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.01.2011
Buna, am si eu o problema, mi-am pus prima optiune la facultate telecomunicatii(am pus si buget si taxa), n-am intrat si am intrat la constructii de masini(taxa), acum in 22-23-24 trebuie sa platesc o taxa de 500 ron ca sa confirm locul la facultate. Problema consta in faptul ca eu vreau sa astept sa vad daca se elibereaza locuri la telecomunicatii in faza a 2-a(25-26 iulie) si nu stiu care-i treaba, adica daca confirm locul aici, mai pot ajunge la telecomunicatii, daca nu-l confirm si nu intru nici la telecomunicatii, raman fara faculta pana la anu? Help fast please! :)

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Ambele in bucuresti ?

#3
b0gdan3l24

b0gdan3l24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.01.2011
Nu, in Cluj-Napoca.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 b0gdan3l24, on 22 iulie 2014 - 14:31, said:

Dilema faculta
Iti crapa tastatura daca mai puneai si restul de doua litere...

Edited by gumball3000, 22 July 2014 - 14:37.


#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Citeste regulamentul de admitere de pe site la universitate. Acolo ai toate conditiile.

#6
b0gdan3l24

b0gdan3l24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.01.2011

 neagu_laurentiu, on 22 iulie 2014 - 14:58, said:

Citeste regulamentul de admitere de pe site la universitate. Acolo ai toate conditiile.
L-am citit si nu am gasit nimic de genu.

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Mi se pare ca tu vrei o facultate doar ca sa obtii o diploma din moment ce alergi de colo-colo ! Nu intri acum la cea dorita, mai inveti un an si intri. Nu e o rusine. Dar sa intri unde nu-ti place si sa-ti distrugi viata... nu merita.

#8
b0gdan3l24

b0gdan3l24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.01.2011

 neagu_laurentiu, on 22 iulie 2014 - 15:09, said:

Mi se pare ca tu vrei o facultate doar ca sa obtii o diploma din moment ce alergi de colo-colo ! Nu intri acum la cea dorita, mai inveti un an si intri. Nu e o rusine. Dar sa intri unde nu-ti place si sa-ti distrugi viata... nu merita.
You don't get it. Nu vreau sa alerg de colo-colo, vreau sa intru la telecomunicatii:D si nu stiu ce-ar trebui sa fac sa intru din anu' asta (si in caz ca nu intru sa intru la alta faculta). Nu e problema de rusine ca stau un an acas, e problema ca nu vreau eu sa stau acasa un an sa-l pierd aiurea.

#9
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003

 b0gdan3l24, on 22 iulie 2014 - 15:32, said:

nu stiu ce-ar trebui sa fac sa intru din anu' asta
N-ai ce mai face acum, doar sa speri ca se va mai elibera cate un loc pana la media ta.

 b0gdan3l24, on 22 iulie 2014 - 15:32, said:

problema ca nu vreau eu sa stau acasa un an sa-l pierd aiurea
Si vrei sa-l pierzi la alta facultate ? De ce ? Cand te vei mai pregati pentru urmatoare admitere ? E pur si simplu an pierdut intrand la o facultate care nu ti-e pe plac.

Edited by neagu_laurentiu, 22 July 2014 - 15:39.


#10
b0gdan3l24

b0gdan3l24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.01.2011

 neagu_laurentiu, on 22 iulie 2014 - 15:39, said:

N-ai ce mai face acum, doar sa speri ca se va mai elibera cate un loc pana la media ta.


Si vrei sa-l pierzi la alta facultate ? De ce ? Cand te vei mai pregati pentru urmatoare admitere ? E pur si simplu an pierdut intrand la o facultate care nu ti-e pe plac.
problema e ca nu-i pe admitere, e pe dosar(medie de bac)

#11
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Mergi unde dai admitere scrisa si totul depinde de tine.

#12
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
răspunsul e simplu, dacă la construcţii de maşini ţi se spune că pierzi locul dacă nu depui taxa, înseamnă că chiar pierzi locul... deci alegerea e a ta. Nici ei nu te pot aştepta 100 de ani.

#13
gabriHell-YA

gabriHell-YA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.07.2014
Am mai postat pe forum pe aici, dar dacă postez în mai multe locuri, mai multe șanse să primesc un răspuns!

Ce să aleg? http://www.tpu.ro/ed...i-cu-taxa-sunt/

Mâine sau poimâine trebuie să achit prima tranșă la stat dacă vreau să rămân! Deci am nevoie de păreri urgent! Engleza n-aș fi dispus s-o învăț în un an! Altfel, am antrenament de nopți nedormite și pot învăța nonstop, fac față cam la orice. Am terminat în domeniul economic, deci mă voi adapta ușor la facultate (zic eu).


Mulțumesc!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate