Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Așteptarea a luat sfârșit! Liga 1 se vede la CityNet!

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003

Așteptarea a luat sfârșit! Liga 1 se vede la CityNet!


Asa cum v-am promis, CityNet a semnat contractul de retransmisie a posturilor LOOK TV si LOOK PLUS, putand transmite in felul acesta meciurile Ligii 1, incepand cu data de 1 august.
“Am raspuns in felul acesta dorintelor clientilor nostri care vor sa urmareasca meciurile din Liga 1”, mentioneaza Elena Benta, Manager Comercial CityNet. “Dupa cum ati vazut si in ultimul timp, depunem eforturi constante pentru a largi grila de canale TV, pentru a raspunde unor nevoi variate. Adaugarea in grila TV si a canalelor LOOK TV si LOOK PLUS a fost o urmare fireasca a acestor eforturi, completand grila TV de canale sportive”
Cele doua canale vor fi disponibile in pachetul digital “DIGINET Plus”, pentru abonatii City-Net, incepand cu luna August.
Incepand cu  data de 1 septembrie, optiunea DIGINET Plus va fi disponibila la cel mai mic pret din Botosani: 9 lei (T.V.A. inlcus).
Activarea optiunii DIGINET Plus se face doar la solicitarea clientilor CityNet, in casieriile din Carrefour si Calea Nationala 105.
Adaugand canalele Look TV si Look Plus in grila care contine canalele Digi Sport,  Dolce Sport, Eurosport si Sport.ro putem spune ca CityNet are de departe cea mai bogata oferta de canale sportive din Botosani, Dorohoi si Targu Neamt.

Sursa: http://www.botosanin...la-citynet.html

Quote

Se pare ca si RCS va avea Look TV. Am scris aici ca RCS a cumparat firma City Net, s-a confirmat ulterior, deja ruleaza publicitatea cu produsele Digi (NET, TV, Telefonie fixa si mobila), de la data de 1 august vor avea toata grila digitala de la RCS.
Optinea ese Diginet, probabil ca la RCS asa se va numi.


#2
CMarco123

CMarco123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.04.2007

Quote

Adaugand canalele Look TV si Look Plus in grila care contine canalele Digi Sport, Dolce Sport, Eurosport si Sport.ro putem spune ca CityNet are de departe cea mai bogata oferta de canale sportive din Botosani, Dorohoi si Targu Neamt.

Dupa comunicatul de azi, se pare ca grila va fi diferita de cea a RDS-ului. Intre CityNet si RDS este doar un parteneriat comercial.

#3
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Parteneriat City-Net cu RCS&RDS.

Tot mai mult pentru clientii City-Net – un parteneriat cu RCS&RDS: Ne-ati rugat, ati asteptat, noi i-am adus!
City-Net, numarul 1 pe piata  locala de telecomunicatii, a semnat un contract de parteneriat cu RCS&RDS, numarul 1 pe piata nationala de telecomunicatii
Pentru a veni in intampinarea dorintelor clientilor sai, dupa indelungi negocieri, City-Net a atras compania nationala RCS&RDS intr-un parteneriat care urmareste operarea in comun a retelelor de comunicatii din Botosani, Dorohoi si Targu Neamt.
Cezar Ilas - Director General Diginet Botosani precizeaza: "Am incheiat parteneriatul cu RCS&RDS in beneficiul clientilor nostri, iar experienta, tehnologia si content-ul de calitate care ii reprezinta pe partenerii nostri au confirmat ca am facut cea mai buna alegere. In scurt timp abonatii nostri se vor putea bucura si de cea mai buna oferta de telefonie mobila, de la DigiMobil si de cea mai mare viteza de internet din tara, de 1Gbps, si toate acestea la cele mai mici preturi. Chiar de astazi puteti urmari meciurile Simonei Halep, difuzate la DigiSport 1 si treptat vom introduce toate canalele RCS&RDS/Digi in grila noastra, pana la  data de1 august".
Prin parteneriatul cu RCS&RDS, City-Net are de acum cea mai mare grila de canale TV din Botosani si Târgu-Neamt, cuprinzand peste 130 de posturi TV, pentru toate gusturile.
City-Net este marca comerciala a S.C. DigiNet S.A. Botoșani, cea mai mare firma de servicii de internet, televiziune prin cablu si telefonie fixa din Botosani. DigiNet are clienti si in orasele: Saveni, Dorohoi, Flamanzi, Tg. Neamț, Suceava si un numar de 75 de angajati.

Sursa: http://www.city-net....CS&RDS_a75.html

#4
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

 megafanro, on 21 iulie 2014 - 22:43, said:

Parteneriat City-Net cu RCS&RDS.

Tot mai mult pentru clientii City-Net – un parteneriat cu RCS&RDS: Ne-ati rugat, ati asteptat, noi i-am adus!
City-Net, numarul 1 pe piata  locala de telecomunicatii, a semnat un contract de parteneriat cu RCS&RDS, numarul 1 pe piata nationala de telecomunicatii
Pentru a veni in intampinarea dorintelor clientilor sai, dupa indelungi negocieri, City-Net a atras compania nationala RCS&RDS intr-un parteneriat care urmareste operarea in comun a retelelor de comunicatii din Botosani, Dorohoi si Targu Neamt.
Cezar Ilas - Director General Diginet Botosani precizeaza: "Am incheiat parteneriatul cu RCS&RDS in beneficiul clientilor nostri, iar experienta, tehnologia si content-ul de calitate care ii reprezinta pe partenerii nostri

Băieți deștepți au luat canalele de sport de la toți! Bravo lor, dar cât este un abonament la ei?

Edited by matyred, 21 July 2014 - 23:02.


#5
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
http://www.city-net....iziune_c19.html

#6
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

 Kalman2007, on 21 iulie 2014 - 23:01, said:

Mersi, este ok pentru ce cuprind

#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Dar la preturi te cam sperii mai ales dupa ce citesti unde scrie mic de tot :D

#8
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Cu rds, nu face nimeni afaceri in regim parteneriat. Or sa fie inghititi precum C-zone.

#9
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 30.04.2006
Intrebare :
la categoria Muzica apare un canal : Max ( where music lives ?!?) ...despre ce canal este vorba , ca am cautat pe net identul si l-am tocmai prin Australia...
Australia cu Nord Est Romania , sa fim seriosi , dar nu exista nici-o legatura...

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
S-ar putea să fie Ex-MusicMax, acum MusicMix.

-> http://tematic-cable...page.php?page=3;
-> http://www.musicmixtv.tv/rom/.

#11
CMarco123

CMarco123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.04.2007

 daniel1976, on 21 iulie 2014 - 23:37, said:

Intrebare :
la categoria Muzica apare un canal : Max ( where music lives ?!?) ...despre ce canal este vorba , ca am cautat pe net identul si l-am tocmai prin Australia...
Australia cu Nord Est Romania , sa fim seriosi , dar nu exista nici-o legatura...

Este MusicMix parajat cu SuperOne si este disponibil doar in analogic.

Dupa o discutie cu RC, de la 1 August se schimba tehnologia din DVB-T in DVB-C, canalele Digi vor fi si in HD, pachetul cu Look va fi HD, grila va fi o combinatie intre Digi Cablu si grila actuala a CityNet. Structura grilei si noua oferta comerciala va fi disponibila de saptamana viitoare.

#12
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

 Kalman2007, on 21 iulie 2014 - 23:08, said:

Dar la preturi te cam sperii mai ales dupa ce citesti unde scrie mic de tot :D
Da, ai dreptate!

 aris86, on 21 iulie 2014 - 23:10, said:

Cu rds, nu face nimeni afaceri in regim parteneriat. Or sa fie inghititi precum C-zone.
Dacă nu au fost deja cumpărați! Merg așa pe burtă, pentru că după ce mi-a atras atenția @kalman2007 am văzut că au prețuri mult mai mari decât la rds, și conțin și celelalte posturi de sport ( care nu sunt la rds) și astfel clientul este mulțumit, iar rds-ul are încasări mai mari și nu supără vestiarul...adică pe noi ceilalți

Edited by matyred, 22 July 2014 - 14:18.


#13
emi_axel

emi_axel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 29.08.2007
Bravo City-net, cei mai buni din Botosani la internet iar acum si la televiziune!

#14
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 30.04.2006

 CMarco123, on 22 iulie 2014 - 08:33, said:

Este MusicMix parajat cu SuperOne si este disponibil doar in analogic.

Dupa o discutie cu RC, de la 1 August se schimba tehnologia din DVB-T in DVB-C, canalele Digi vor fi si in HD, pachetul cu Look va fi HD, grila va fi o combinatie intre Digi Cablu si grila actuala a CityNet. Structura grilei si noua oferta comerciala va fi disponibila de saptamana viitoare.

asa nene, m-am lamurit , ca incepusem sa ma gandesc ca tocmai amaratii astia au adus un canal tocmai din Aussie country...

 emi_axel, on 22 iulie 2014 - 18:40, said:

Bravo City-net, cei mai buni din Botosani la internet iar acum si la televiziune!

Nu va faceti iluzii , cand megaop recese se va vedea pe felie, asta nu va ramane fara consecinte in grila : vor "zbura" canalele Dolce , Discovery samd...

#15
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Au intrat cele 2 look la City Net

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate