Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

[UNDE] Desen online pentru un prieten(ã)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Salutare.

Ştiţi că sunt site-uri pentru a pune un text şi a-l arăta cuiva prin intermediul unui link - url. Sunt site-uri, chiar, care o dată accesat link-ul se şterge textul din baza de date a site-ului, şi bine înţeles nu mai poate fi accesat link-ul din nou. Sunt site-uri dintr-astea şi pentru fragmente de cod / scripturi (jsfiddle.net sau altele).

Bun. Nu pot sa cred că nu există aşa ceva şi pentru un desen. Adica eu sa desenez ceva online, prin intermediul browserului, după care să primesc un link pe care îl pot distribui unor prieteni / prietene Posted Image

Un ajutor vă rog ? Am folosit google, dar nu foarte mult pentru că am un net de la digi şi îmi merge cu câţiva kbps. Mă ia durerea de cap cu el şi o să găsesc ce am nevoie dimineaţă Posted Image Asta dacă există ce vreau.

Mulţumesc.

Edited by w3room, 21 July 2014 - 21:33.


#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
http://flockdraw.com/ scuzati limbaju.

#3
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Mulţumesc pentru răspuns.

Dacă mai are cineva vreo variantă, vă rog. M-ar interesa un site dintr-ăsta care foloseşte html5 şi nu flash. Dacă nu există mă mulţumesc cu flockdraw.

#4
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Uite ceva facut de mine in 8h. Problema e ca e basic...
http://embeddedsoft.ro/test/paintv2/

Daca esti pe telefon/tableta nu va merge.

#5
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Da, interesantă aplicaţia, numai că pe mine nu prea mă ajută. Scriptul făcut de tine pare a fi specializat pe creat animaţii gif. Şi oricum mă interesa să pot arăta desenul cuiva prin intermediul unui link.

Mulţumesc oricum pentru răspuns. Aştept variante în continuare dacă mai există.

#6
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
http://pixlr.com/editor/
nu cred sa existe html5 pentru ca lipseste flexibilitatea oferita de aplicatiile in flash. pixlr este foarte versatil.
dar de ce trebuie neaparat sa desenezi online? si de ce trebuie sa fie acelasi site cel care deseneaza cu cel care gazduieste imaginea?

Edited by onlyone, 21 July 2014 - 22:15.


#7
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Site-ul ăsta, pixlr, îmi cere să mă autentific doar ca să salvez. Bănuiesc ca dacă vreau să trimit desenul cuiva trebuie şi acela să se autentifice ca să vadă imaginea / desenul ?

Ce ai spus legat de desen şi de hosting. Păi aşa desenez în paint şi urc imaginea pe un site ca postimage.org. Vreau ceva, o aplicaţie, care să-şi facă treaba cum se poate mai bine. Adica un paint online foarte simplu în care să-mi dea un link ca să-l pot da mai departe unei / unor persoane să-mi poata vedea şi ei "arta".

Nu prea stau cu plugin-ul de flash activat în browser din motive personale. De asta aş fi vrut ceva făcut în html5.

Din nou, dacă nu există şi nu există alte variante atunci o să folosesc ce mi-aţi dat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate