Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

[Help] Nikon-Coolpix P510

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
shinshy

shinshy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.01.2014
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema.
Vineri dupamasa (25.07.) trebuie sa descarc niste poze dintr-un aparat - modelul din subiect. Nu am CD-ul cu drivere, nefiind aparatul meu.
Daca detinatori ai acestui aparat ma pot ajuta, ii rog frumos sa o faca.
Intrebarea e daca am nevoie de vreun driver (view nx 2, din cate am citit .. dar nu sunt sigur) sau nu. Merge direct cu cablul usb conectat si il vede ca pe un device de unde poti descarca fisierele respective?
Am descarcat view nx 2 (de pe site-ul Nikon) dar nu mi se instaleaza, imi da un mesaj ca nu se poate instala software-ul pe PC-ul meu.
Nu am acces la aparat pana vineri si nu am timp mai mult de 15-20 min. sa descarc respectivele fotografii ... Descarc pe un laptop Lenovo T400, Win XP 32 bit.

Multumesc tuturor care ma pot ajuta.

#2
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
Suna ceva gen james bond dar nu crezi ca e mai simplu sa scoti cardul din aparat si sa il vari in laptop???

Edited by nenis, 21 July 2014 - 20:51.


#3
shinshy

shinshy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.01.2014

View Postnenis, on 21 iulie 2014 - 20:48, said:

Suna ceva gen james bond dar nu crezi ca e mai simplu sa scoti cardul din aparat si sa il vari in laptop???
Salut, si multumesc pt. raspuns.
Nu stiu daca are card. Posibil sa fie stocate in memoria lui pozele respective. Cel care il foloseste e total afon si nu ma ajuta, are o varsta inaintata, nu e al lui, ci al unui nepot si vrea neapaprat sa "scoatem" ce e acolo. Nepotul nu e din Bucuresti si momentan nu e in tara. Deci nu am acces la soft-ul respectiv.
Daca are card, cum il pot citi, ca nu am adaptor? Ma gandeam ca merge direct, prin USB..
Multumesc.

#4
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
laptopul are card reader SD  sau daca chiar nu are cumperi un card reader de 8 lei. Parerea mea este ca totusi va fi vazut de laptop din prima ca storage pe USB 2. Sau  e posibil ca in cazul in  care pozele sunt in cei 90 mb memorie interna sa poata fi transferate pe card in aparat si apoi cu cardul la laptop

Edited by nenis, 21 July 2014 - 21:19.


#5
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Doamne feri, vorbesti de softul ala de parca el l-a inventat si a fugit cu el in lume..
https://support.niko.../detail/a_id/61

#6
shinshy

shinshy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.01.2014
Da, de acolo l-am luat. Vezi atasament. Ce are? Si lasa-l pe Doamne-Doamne .. ca nu are legatura aici. Cred Posted Image).
Merci.

Attached Files


Edited by shinshy, 21 July 2014 - 21:41.


#7
silviuseal

silviuseal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 13.12.2013
Incepind cu Ver. 2.92 - Support for Windows XP has been eliminated Cauta o versiune mai veche.
Asta de exemplu:
https://support.niko...tail/a_id/16692

Edited by silviuseal, 21 July 2014 - 22:33.


#8
shinshy

shinshy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.01.2014

View Postsilviuseal, on 21 iulie 2014 - 22:31, said:

Incepind cu Ver. 2.92 - Support for Windows XP has been eliminated Cauta o versiune mai veche.
Asta de exemplu:
https://support.niko...tail/a_id/16692
Salut, iti multumesc. Am gasit o varianta pe care am putut s-o instalez. Nu o puteam gasi fara informatia transmisa de tine. Ramane sa vad vineri daca functioneaza, dar nu cred ca are rost sa imi fac griji. Inca o data, thx!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate