Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

pe ca cazino sa ma apuc de ruleta..?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1
feli79

feli79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 15.06.2014
vrau sa depun 200 lei pentru jocul de ruleta online,mam gandit la bet 365 pentru ca este romanesc..cand am contactat un angajat legat de retragerea banilor mea spus ca trebuie sa rulez bani si bonusul de 3 ori..cand am intrebat ce inseamna a inceput sa ma abureasca cu pariurile online,sa trimit copie dupa buletin etc..de nam inteles.. :(


vrau sa incerc metoda ca dublatul sumei de fiecare data ca pierzi,astfel incat iesi in castig :)

#2
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014
Spor la treaba. Vezi poate au si sectiunea Limba Romana, sa nu pui pe ea ca o sa pierzi toti banii.

#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
sa ne tii la curent
trebuie sa ai peste 18 ani ca sa poti participa... daca ai totusi 18 ani... esti ilegal de retard

Edited by Nero-d, 21 July 2014 - 18:32.


#4
nealsmith

nealsmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 14.07.2014
.

Attached Files

  • Attached File  read.jpg   38.72K   11 downloads


#5
khazar

khazar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 30.03.2006

 feli79, on 21 iulie 2014 - 18:26, said:

vrau sa incerc metoda ca dublatul sumei de fiecare data ca pierzi,astfel incat iesi in castig Posted Image
In cazinourile reale, te da afara daca te prinde cu metoda aia (si ai sanse mari sa iei si bataie). Nu m-ar mira se iei ban si pe cele online.....

#6
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 khazar, on 21 iulie 2014 - 18:52, said:

In cazinourile reale, te da afara daca te prinde cu metoda aia (si ai sanse mari sa iei si bataie). Nu m-ar mira se iei ban si pe cele online.....
De ce n-ar fi permis ? La urma urmei fiecare pariaza cat si cum are chef.

#7
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
La ruleta e de bine pt ca acolo sunt cele mai mari castiguri

#8
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,615
  • Înscris: 25.11.2007
Dă o bere la toți care citesc și chiar două la cei care răspund acestui topic.

Speră că ei vor avea un gând bun pentru tine.

Este cea mai bună investiție când te așezi in fața ruletei.

#9
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006

 khazar, on 21 iulie 2014 - 18:52, said:

In cazinourile reale, te da afara daca te prinde cu metoda aia (si ai sanse mari sa iei si bataie). Nu m-ar mira se iei ban si pe cele online.....

aberezi. astia cu diverse variante de Martingale sunt o mina de aur pentru cazinouri.
teoretic un sistem de tip Martingale e infailibil: pariezi la inceput 1 leu, daca pierzi pariezi 2 lei, daca pierzi pariezi 4 lei si tot asa (la fiecare pas dublezi suma). pana la urma tot vei castiga.
practic sistemul are niste probleme:
-in primul rand poti ajunge sa pariezi sume foarte mari pentru un castig foarte mic (intotdeauna castigi cat ai pariat la primul pas, acel 1 leu)
-in al doilea rand sumele pe care trebuie sa le pariezi cresc foarte repede si jucatorul se poate trezi foarte usor ca nu mai are suficienti bani pentru urmatorul pas, caz in care pierde tot ce a pariat pana atunci
-in al treilea rand toate cazinourile au limite in ceea ce priveste pariul maxim, deci chiar daca ai suficienti bani ca sa eviti problema #2 (de mai sus) te poti trezi ca ajungi la limita si nu mai poti paria.

#10
The0nly0ne

The0nly0ne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 16.11.2010
De curiozitate: la ce suma vrei sa ajungi? Si ce fel de ruleta vrei sa joci? Care e edge-ul casei?

Edited by The0nly0ne, 21 July 2014 - 20:53.


#11
feli79

feli79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 15.06.2014

 The0nly0ne, on 21 iulie 2014 - 20:50, said:

De curiozitate: la ce suma vrei sa ajungi? Si ce fel de ruleta vrei sa joci? Care e edge-ul casei?

live,urmarind culorile iesite am vazut ca nu au iesit mai mult de 6 ori aceasi culoare..
nu stiu la ce suma vreau sa ajung,cat mai mamre :)
nu stiu ce inseamna edge-ul casei..

#12
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010

 feli79, on 21 iulie 2014 - 18:26, said:

vrau sa depun 200 lei pentru jocul de ruleta online,mam gandit la bet 365 pentru ca este romanesc..cand am contactat un angajat legat de retragerea banilor mea spus ca trebuie sa rulez bani si bonusul de 3 ori..cand am intrebat ce inseamna a inceput sa ma abureasca cu pariurile online,sa trimit copie dupa buletin etc..de nam inteles.. Posted Image


vrau sa incerc metoda ca dublatul sumei de fiecare data ca pierzi,astfel incat iesi in castig Posted Image
bet365 e din UK

#13
The0nly0ne

The0nly0ne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 16.11.2010
Cred ca esti constient ca sansele de a-ti iesi culoarea sunt mai mici de 50%. Diferenta intre probabilitate ca sa iti ia casa banii sau sa iti iasa tie culoarea o reprezinta edge-ul (avantajul) casei care este unul pozitiv. Din simularile mele ca sa ajungi la 500 de ron ai sanse de sub 13%. La 1000 de ron ai sanse de sub 3%. Edge-ul casei e de 5.26% iar pariul initial e de 1 leu. Spor.

#14
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pariind cate un leu`... cati lei crezi ca poti face pe bune pe zi (8 ore)ca sa-ti acoperi curentul, netul si sa-ti amortizezi intr-un timp rezonabil PCul laptopul, tableta dupa caz?
castigurile la jocurile de noroc trebuie sa le declari si se impoziteaza Posted Image
cat crezi ca a sa joci pe 1 leu?
oricum... cand vei deveni milionar te asteptam sa cersesti bani de-o paine

Edited by Nero-d, 21 July 2014 - 23:48.


#15
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
era unul, pe forum, mai demult, care a pariat la ruleta cu martingale, si zicea ca a fost rosu, de 14 ori consecutiv...
si el paria pe negru...
sa tot joci Posted Image

Edited by pastel3005, 22 July 2014 - 00:11.


#16
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 18.05.2014
Auzi,tu mai fa topicuri,scrie mult,nu conteaza despre ce. Ne mai gadili si noua neoronul Posted Image

#17
maxmedia1999

maxmedia1999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 29.06.2012

 feli79, on 21 iulie 2014 - 18:26, said:

vrau sa depun 200 lei pentru jocul de ruleta online,mam gandit la bet 365 pentru ca este romanesc..cand am contactat un angajat legat de retragerea banilor mea spus ca trebuie sa rulez bani si bonusul de 3 ori..cand am intrebat ce inseamna a inceput sa ma abureasca cu pariurile online,sa trimit copie dupa buletin etc..de nam inteles.. Posted Image


vrau sa incerc metoda ca dublatul sumei de fiecare data ca pierzi,astfel incat iesi in castig Posted Image


Nu incerca ca pierzi banii garantat,daca vrei in 1000 de spinuri iti spun de cate ori cade rosu,negru,par,impar,cate la rand rosii negre etc la ruleta se castiga pe termen lung numai daca esti patronul cazinoului

 _Smiley_, on 21 iulie 2014 - 19:47, said:


aberezi. astia cu diverse variante de Martingale sunt o mina de aur pentru cazinouri.
teoretic un sistem de tip Martingale e infailibil: pariezi la inceput 1 leu, daca pierzi pariezi 2 lei, daca pierzi pariezi 4 lei si tot asa (la fiecare pas dublezi suma). pana la urma tot vei castiga.
practic sistemul are niste probleme:
-in primul rand poti ajunge sa pariezi sume foarte mari pentru un castig foarte mic (intotdeauna castigi cat ai pariat la primul pas, acel 1 leu)
-in al doilea rand sumele pe care trebuie sa le pariezi cresc foarte repede si jucatorul se poate trezi foarte usor ca nu mai are suficienti bani pentru urmatorul pas, caz in care pierde tot ce a pariat pana atunci
-in al treilea rand toate cazinourile au limite in ceea ce priveste pariul maxim, deci chiar daca ai suficienti bani ca sa eviti problema #2 (de mai sus) te poti trezi ca ajungi la limita si nu mai poti paria.

martingale infailibil???? cred ca nu-ti dai seama ce vb, e cel mai prost sistem posibil si multi cad in capcana asta,eu am avut acum 6 sau 7 ani un soft care simula spinurile de la ruleta,ce sa vezi martingale era cel mai pagubos  intr-un milion de spinuri mereu esti pe minus si grav rau de tot,serii de 10 12 la rand sunt la tot pasul e doar o chestiune de timp si spinuri pana sa pierzi tot


 feli79, on 21 iulie 2014 - 21:22, said:


live,urmarind culorile iesite am vazut ca nu au iesit mai mult de 6 ori aceasi culoare..
nu stiu la ce suma vreau sa ajung,cat mai mamre Posted Image
nu stiu ce inseamna edge-ul casei..

Ruleta nu are memorie sa stie de cate ori a iesit inainte rosu sau negru sunt aceleasi sanse de fiecare data,inainte sa pierzi banii(ceea ce sigur se va intampla) incearca cu o moneda sa vezi de cate ori iti vine la rand cap sau pajura

#18
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Da, da, cunosc si eu personal pe cineva caruia i-a iesit aceeasi culoare de 13 ori consecutiv, a spart vreo 10.000 de lei. El juca la bwin pe vremea aia, dar e aceeasi poveste.

De retras poti retrage oricand, dar numai banii pe care i-ai bagat. Daca primesti bonus (400 lei la bet365) atunci e cum zicea acel angajat, si trebuie rulati. Asta e valabil la toate casele de pariuri, iar bet365 are cele mai mici conditii de rulare, vei vedea daca te interesezi la alte case.
La pasul 6 risti 32 de unitati si ai 63 in joc, ca sa castigi 1 unitati. Asta inseamna ca tu pentru a fi pe profit pe termen lung nu trebuie sa iasa aceasi culoare consecutiv de pana la a 6-a oara de 63 de ori. Daca iese, esti pe minus. Tu ai urmarit live 60 de jocuri sa vezi daca se trece de 6? Pentru ca iti zic eu sigur ca se trece :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate