Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Decupare mozaic

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Am nevoie de niste idei ... Intentionez sa decupez niste mozaic , in forma rotunda , sa scot bucata decupata si sa aplic altceva acolo .
Lucrarea o pot face atit inainte de montaj pe perete cit si pe perete , depinde de scula .
Daca  era placa intreaga , floare la ureche ..puteam decupa cu flexul , cu pinza speciala pe bomfaier , mai am un dremel dar este mic si nu cred ca gasesc disc ...dar la bucatelele astea , unde apar colturi de toate marimile ....
O idee , cu ce s-ar putea decupa si in ce faza , inainte sau dupa lipire ?
Aveti o poza cu un mozaic , si partea rosie trebuie decupata ... ceva de genul ...

Attached Files



#2
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 17.06.2010
masina de taiat cu jet de apa...

#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
daca vrei sa montezi o doza... poti indeparta placutele care deranjeaza... capacul sau aparatul pe care-l montezi in doza acoperind neregularitatile
daca vrei o gaura cat mai regulata, dupa montare si chituire cu o carota sau cu compas de decupat

Edited by Nero-d, 21 July 2014 - 18:27.


#4
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010
Pai dupa ce le lipesti, marchezi conturul pe care trebuie sa tai si-i dai inainte cu flexul. Tai intai un patrat in centru iar apoi mergi din aproape in aproape. Iei putin cate putin.
Atentie la lucru cu flexul.

#5
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Ideea este in poza . Chestiile alea din ceramica pictata vreau sa le introduc in decupaj , deci trebuie totusi o decupare mai ok ... Carota nu cred ca este buna deoarece suprafata nu este intreaga ci cu goluri.

Attached Files



#6
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
nici carota nu este intreaga... ci cu goluri... deci merge
dupa cum, am spus... fie carota care are diametru fix deci posibil sa nu gasesti exact cat iti trebuie tie fie un compas de decupat care este ajustabil si e mai ieftin
din pacate nu gasesc o poza pe net... dar gasesti la magazine gen dedeman si in targuri sau piete de profil... gen crangasi, rahova

ba iata ca am gasit
[ http://s45.radikal.ru/i108/0905/e9/f5c99d748192.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Nero-d, 21 July 2014 - 20:30.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate