Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

U.P.C. trimite scrisori abonaților altor companii de cablu, îndemnându-i pe aceștia să nu-și reînnoiască contractele.

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,411
  • Înscris: 04.08.2010

UPC, scrisoare către abonații altor rețele: „Nu reînnoi contractul cu furnizorul tău actual de cablu”



[ http://www.paginademedia.ro/wp-content/uploads/2014/07/upc.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Compania de cablu UPC face o campanie puternică de promovare cu puțin timp înainte de startul Ligii I.

Compania a trimis abonaților altor rețele de cablu o scrisoare prin care să-i convingă să-și schimbe operatorul. În text, se precizează, printre altele, scris pe un fundal roșu: „Nu reînnoi contractul cu furnizorul tău actual de cablu pentru că ai o ofertă specială de la UPC cu doar 44,5 lei lunar”.

Din scrisoarea celor de la UPC:
La UPC ne răsfățăm clienții cu internet Fiber Power cu cea mai mare stabilitate, televiziune cu cea mai variată grilă de programe și telefonie cu convorbiri nelimitate.
Și nu ne oprim aici: acum suntem singurul operator de cablu care îți garantează că vei putea vedea toate meciurile de fotbal din Liga I în următorii cinci ani
Nu reînnoi contractul cu furnizorul tău actual de cablu pentru că ai o ofertă specială de la UPC cu doar 44,5 lei lunar.

De precizat că oferta de 44,5 lei este valabilă doar în primele trei luni (în condițiile în care se încheie un contract pe 24 de luni). După cele trei luni, prețul ajunge la 79 de lei.

Sursa: Pagina de media

Este legal să faci aşa ceva?

Edited by Cipry7, 21 July 2014 - 15:42.


#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
"ne răsfățăm clienții cu internet Fiber Power cu cea mai mare stabilitate"

Ce gluma nesarataPosted Image

In rest, cine nu citeste, O BelestE

#3
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006
da, se numeste concurenta agresiva si este intalnita la tot pasul (tigari, telefonie, chiar si auto in ultima vreme)

#4
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View PostCipry7, on 21 iulie 2014 - 15:34, said:

De precizat că oferta de 44,5 lei este valabilă doar în primele trei luni (în condițiile în care se încheie un contract pe 24 de luni). După cele trei luni, prețul ajunge la 79 de lei.

Este legal să faci aşa ceva, mai ales că reclama este şi mincinoasă (mă refer la oferta de 44,5 lei despre care nu se precizează că este valabilă doar în primele 3 luni)?

De acum 2 saptamani am vazut scrisoarea (primita de o cunostinta), saptamana trecuta am primit-o si eu. Reclama deh...
Cat timp este mentionat ca pretul redus este doar ptr 3 luni, si oferta este supusa unor termeni si conditii, ei sunt acoperiti. Daca clientul este cu capul pe umeri si se informeaza nu este nici o suparare, restul care nu casca ochii...sa plateasca!

#5
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 17.02.2012
Upc cand am reziliat cu ei mi-au trimis 2 facturi in plus. Au tupeu maxim astia daca cred ca mai vin la ei vreodata.

#6
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Și avocații Digi de pe SP îmi trimit PM-uri să nu renunț la Digi dacă vreau să "urmăresc fotbal adevărat".

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,489
  • Înscris: 19.04.2009
Si eu am primit, si culmea...din destinatar numai numele lipsea. In rest, era adresa, cod postal..tot tot tot.

#8
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Am primit si eu scrisoarea dar nu am bagat-o in seama. Sigurul motiv pentru care as renunta la RCS ar fi lipsa Discovery, dar in acelasi timp mi-ar lipsi DigiFilm..... decizii decizii :)

#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
@Cipry7 Este legal să faci aşa ceva?
Da.
Oricum oferta aia nu e fixa. Se poate negocia cum doreste clientul nou. E ca si oferta Fan de pe upc.ro
De ce sa fie o gluma cu stabilitatea? E chiar ok. Probleme insa au si ei ca si alte firme :) Perfectiune nu exista

#10
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 15.04.2007

View Postchris_t, on 21 iulie 2014 - 15:43, said:

Și avocații Digi de pe SP îmi trimit PM-uri să nu renunț la Digi dacă vreau să "urmăresc fotbal adevărat".
Ce e SP ?

#11
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
SoftPedia

#12
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Softpedia, scuze de prescurtare. Am întrebat pe topicul RDS  cât durează rezilierea și deja am primit PM că nimeni nu renunță la Digi dacă vrea să urmărească fotbal adevărat.

#13
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Am primit si eu azi o hartie d-asta pe care am citit-o cand stateam pe buda.

Interesant, cand am terminat socotelile cu UPC-ul le-am zis la alea de la ghiseu sa ma stearga din sitemul lor, sa nu mai apar in baza lor de date.

Si uite la ei ca nu m-au uitat Posted Image

Edited by Bucifon, 21 July 2014 - 15:51.


#14
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,972
  • Înscris: 18.09.2008
Eu platesc pe luna 109 lei. Si am internet gigabit, cablu digital+analogic, router giga in custodie, decodor SD, net mobil nelimitat (trafic, apoi 128 limitare), abonament de mobil convenabil, storage online, wi-fi moka prin oras, tv online.

Despre ce vorbim?

#15
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 17.02.2012
Pai daca viitorul-botosani e "fotbal adevarat " atunci champions league si la liga ce mai e?!

#16
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Nu toata lumea doreste net de sute de MB pentru ca pur si simplu nu are ce sa faca cu el. Iarasi vin discutiile cu comparatii. Macar atat a facut UPC, a iscat din nou o serie de discutii :lol:

#17
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Mie nu-mi trimite upc nici o scrisoare.

#18
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Din partea mea pentru UPC Posted Image   Am fost abonatul lor si sunt niste mincinosi ordinari !

Iti atragi clientii prin servicii de calitate  si respect fata de clienti nu cu rahaturi deastea !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate